Siniaková je v Dubaji poprvé v sezoně ve druhém kole a vyzve Kvitovou. Strýcová končí v 1. kole

18. 2. 2019, 12:19
Aktuality 16
WTA DUBAJ - Kateřina Siniaková si v Dubaji připsala první letošní vítězství v hlavní soutěži. Dvaadvacetiletá Češka na úvod turnaje porazila Petru Martičovou a ve druhém kole vyzve bývalou šampionku a krajanku Petru Kvitovou. Barbora Strýcová naopak první kolo nezvládla, když uhrála pouhé čtyři gamy proti své neoblíbené soupeřce Carle Suárezové.
Kateřina Siniaková

Kateřina Siniaková na všech pěti letošních turnajích skončila již v prvním kole a prvního letošního vítězství v hlavní soutěži se dočkala až na právě probíhající akci v Dubaji, kde na úvod porazila 6-4 6-3 Petru Martičovou.

Do premiérového souboje obou hráček lépe vstoupila Martičová. Chorvatka byla od základní čáry jistější, méně chybovala a vedla 4-2. Siniaková se však herně zvedla, začala soupeřku přehrávat a čtyřmi gamy v řadě vývoj úvodního dějství otočila.

V klíčových momentech byla lepší také v úvodu druhé sady a vypracovala si vedení 4-1 a měla pět brejkbolů. Martičová se ale vrátila ke hře z prvního setu a začala české tenistce zdatně sekundovat. Siniaková se navíc nechala rozhodit verdiktem rozhodčího a ztratila podání. Chorvatka poté měla gamebol na srovnání skóre, Siniakové se ovšem nakonec povedl rebrejk a v následujícím gamu využila hned první mečbol.

Ve druhém kole Siniaková vyzve šampionku ročníku 2013 Petru Kvitovou. S krajankou, která je po zisku titulu v Sydney a finále na Australian Open jednou z největších favoritek a bude obhajovat 900 bodů za loňský triumf v Dauhá, jediný dosavadní souboj loni v pražské Stromovce prohrála.

Druhá z nasazených Češek Karolína Plíšková do soutěže vstoupí zápasem proti Dominice Cibulkové (h2h 1-3), kterou zdolala až na čtvrtý pokus předloni v Dauhá. Slovenská tenistka v prvním kole otočila souboj se Španělkou Larou Arruabarrenaovou, kterou porazila 5-7 6-1 6-2.

Finalistka z roku 2015 Plíšková bude obhajovat loňské čtvrtfinále poté, co minulý týden kvůli nemoci nehrála v Dauhá. A zcela fit prý ještě není.

Barbora Strýcová v minulém týdnu v Dauhá přerušila sérii tří porážek a poprvé v sezoně si zahrála čtvrtfinále, ve kterém prohrála až v tie-breaku rozhodující sady s Němkou Kerberovou.

Na solidní výsledek z Kataru ale nenavázala a v Dubaji končí stejně jako loni hned v prvním kole. Finalistka ročníku 2016 v něm nestačila 1-6 3-6 na svou neoblíbenou soupeřku Carlu Suárezovou, proti níž už poosmé v řadě neuhrála ani set.

Španělka bude o osmifinále bojovat proti Shuai Zhang, se kterou oba předchozí souboje vyhrála. Číňanka po setech 7-6(3) 6-3 vyřadila nasazenou Estonku Anett Kontaveitovou.

Ze hry venku je nečekaně Elise Mertensová, která v sobotu v Dauhá slavila svůj životní triumf. V Dubaji belgická tenistka podlehla v utkání 1. kola po třech hodinách boje 7-5 4-6 5-7 čínské kvalifikantce Lin Zhu, když ve třetím setu neudržela vedení 3-1 a v závěru si nechávala ošetřovat levou kyčel.

Zatímco v prvních třech vzájemných zápasech Caroline Garciaová neuhrála ani set, dnes v Dubaji smetla Rusku Anastasii Pavljučenkovovu drtivě 6-2 6-0 a vzájemnou bilanci snížila na 2-3. Ve druhém kole se francouzská tenistka utká s Američankou Bradyovou (h2h 2-1), s níž prohrála před třemi týdny v Hua Hin.