Táto správa sa vám pravdepodobne zobrazuje, lebo používate starú verziu prehliadača Internet Explorer. Použite prosím verziu 9 a vyššie. Prípadne iný prehliadač (Firefox, Chrome, Opera). Ďakujeme za pochopenie.

Slovan získal víťazstvo po góle z penalty

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól
: 79. Šporar (z 11 m). Rozhodovali: Glova – Benko, Hrčka, ŽK: K. Vida, Kalmár - Ljubičić, Šporar, Moha, 12.135 divákov
DAC: Jedlička – Blackman (85. Kone), Šatka, Huk, Koštrna – Herc (85. Ronan), M. Vida, Kalmár – Treťjakov, Taiwo (80. Čmelík), K. Vida
Slovan: Greif – Apau (37. Medvedev), Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, De Kamps – Čavrič, Holman (85. Guzmics), Moha – Šporar

Hneď prvý jarný zápas bol šlágrom pre DAC, keď Dunajská Streda hostila lídra Slovan Bratislava. Pre domácich to bol aj otvárací zápas dokončenej MOL Arény, ktorá má kapacitu 12.575 miest. V 4. minúte Šporar dostal výbornú loptu medzi obrancami, Jedlička po vybehnutí poslal loptu na roh. Následne po centri Holmana hlavičkoval Šporar vedľa. Na druhej strane v 6. minúte Taiwo skúšal prejsť cez dvoch obrancov Slovana, ale neuspel. V 15. minúte po centri Suchockého pohrozil hlavou Šporar, vyznamenať sa musel brankár Jedlička. V 21. minúte po rohovom kope Treťjakova to skúšal nožničkami K. Vida, ale jeho strelu Šporar zblokoval. O minútu neskôr získali slovanisti loptu v strede poľa, po prihrávke mohol Moha postupovať na bránu z ľavej strany, ale Jedlička opäť výborne vybehol a zmaril šancu. V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, viac nebezpeční boli hráči Slovana, hlavne Šporar mútil veľa vody pred bránou DAC. V 37. minúte musel byť Apau vystriedaný, keďže pri jednom zo súbojov si zranil rameno. V 40. minúte vystrelil z ľavej strany K. Vida, ale Greif výborne zasiahol. V 43. minúte prišla najväčšia šanca prvého polčasu. V strede poľa získal loptu Kalmár, prihral do behu Taiwovi, ktorý poslal loptu na Treťjakova, jeho strela tesne minula ľavú žrď. V 45. minúte po rohovom kope Holmana hlavičkoval tesne vedľa Božikov.
      Druhý polčas začali lepšie hostia. Šporar unikol na pravej strane, po prihrávke zakončil pred bránou Moha, ale Jedlička ukázal svoje umenie. V 57. minúte akciu DAC zakončil Treťjakov, Greifovi to však nerobilo problém. V 61. minúte zahrával Suchockij priamy kop z ľavej strany, po hlavičke Šporara skončila lopta v sieti, ale gól kvôli ofsajdu neplatil. V 64. minúte to skúšal z diaľky Treťjakov, Greif vyrazil loptu na roh. V 67. minúte centroval do pokutového územia Kalmár, nebezpečnou strelou zakončil Taiwo. V 78. minúte pri centri trafila lopta ruku Blackmana, rozhodca nariadil pokutový kop a Šporar ho bezpečne premenil – 0:1. V 82. minúte po centri Holmana trafil Ljubičič hlavou brvno. Domáci sa tlačili dopredu, do zakončenia sa však nedostali. V 90. minúte reklamovali domáci ruku Mohu vo vlastnej šestnástke, rozhodca však penaltu neodpískal. V závere už výsledok nemenil, Slovan tak zvýšil svoj náskok na čele tabuľky.

Peter Hyballa, tréner DAC-u: "Naším cieľom bolo v prvom polčase dominovať, byť viac na lopte. Chceli sme prvú líniu vysunúť vysoko, aj sme tak hrali. Chceli sme, aby Slovan hral na dlhé lopty. Nedarilo sa nám, viackrát sme sa ocitli v ofsajde. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme hru kontrolovali. Od 60. minúty to nebol skutočný futbal, potom prišla penalta. Celkovo to bol dobrý zápas, ale aby sme zdolali Slovan, musíme vystihnúť perfektný deň. Výsledok 0:0 by bol zaslúženejší."
Martin Ševela, tréner Slovana: "Dnes to bola šachová partia. Boli sme si vedomí náskoku z jesennej časti. Vedeli sme, že súper bude musieť byť odvážnejší. Dobre pracovala defenzíva. Dnes sme proti silnému súperovi neinkasovali, čo je výborná vizitka. V prvom polčase sme mali viac šancí z brejkových situácií, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom. Sme radi za víťazstvo, neinkasovali sme, čo je výborné. Preniesli sme víťaznú sériu z jesene, v tomto chceme pokračovať. Víťazstvo si vážime, ale potrebujeme pozerať dopredu, aj keď bodový odstup je zaujímavý. Potrebujeme potvrdiť kvalitu v každom zápase."

Pridaj sa k fanúšikom na facebooku a dostávaj vždy čerstvé info priamo z trávnika!

Rubrika: DomáceFortuna Liga