1. FUTSAL LIGA ZPRAVODAJSTVÍ
Rss kanály
Vytisknout

Helas neudržel proti Spartě vedení

V pondělí večer se v Brně dohrávalo 11. kolo VARTA futsal ligy a po první půli to vypadalo, že by mohlo dojít na překvapení, jenže Helas neudržel poločasové vedení a favorizovaní hosté po změně stran otočili skóre ve svůj prospěch. Lukáš Křivánek si tak připsal na své konto vítěznou premiéru v dresu Sparty.

Helas vedl po brance Mužíka z 2. minuty, hosté měli několik šancí na vyrovnání, ale nevyužili je. „Po zbytečné chybě jsme dostali gól a nedokázali proměnit šance do kterých jsme se dostali. Soupeř hrál obětavě a nedal nám nic zadarmo,“ hodnotil utkání brankář Sparty Ondřej Vahala. „Opticky jsme možná byli lepším týmem, ale Helas hrozil z brejků a standartních situací,“ pochválil hru domácích.

Po změně stran Seidler rychle vyrovnal. „Bylo na nás vidět, že se nám ulevilo, začali jsme hrát více uvolněně a postupně jsme navýšili vedení,“ okomentoval vstup do druhé půle. Hosty posunul do vedení Wilde, ale Sparta stále neměla vyhráno. „Za stavu 2:1 měl Helas dvě nebo tři velké šance, které neproměnil a my poté odskočili,“ popsal reprezentační brankář další vývoj utkání.

Sparta nakonec vyhrála 4:1 a v tabulce z třetí pozice stáhla ztrátu na druhé Teplice na tři body. V dalším kole jede Sparta na palubovku

Helas Brno - Sparta Praha 1:4 (1:0)
Branky: 2. Mužík (Matyska) - 21. Seidler (Drahovský), 27. Wilde (Angellott), 39. Drahovský (Seidler), 40. Cupák D. (Vahala).
Helas: Mykyťuk, Kubica - Mužík, Lidmila, Presl, Klimeš, Bílý, Poul, Prokeš, Cupák V., Sznapka, Matyska, Mikeš, Zatloukal.
Sparta: Vahala, Gerčák - Seidler, Drahovský, Novak, Hora, Amrani, Vnuk, Cupák D., Angellott, Wilde, Křivánek.

5. února 2019 - Radek Klier | Foto: Radek Klier