Já a Triple Crown? Šanci v Le Mans má jen Alonso v Toyotě, říká Montoya

Fernando Alonso se pokouší o zisk trojité koruny. K jejímu zisku mu chybí vítězství v jednom závodě. Podobně je na tom Juan Pablo Montoya.

Pro zisk triple crown je potřeba vyhrát GP Monaka, 24 hodin Le Mans a Indy 500. Alonsovi zatím chybí vítězství v Indy 500. Podobně je na tom Juan Pablo Montoya, který v Indy 500 vyhrál dokonce dvakrát, ale k zisku trojité koruny mu zase chybí vítězství v Le Mans.

V celé historii motorsportu získal trojitou korunu jen jeden člověk – Graham Hill.

Alonso a Montoya se před týdnem potkali v Daytoně. Alonso závod vyhrál s Cadillacem. Montoya hájil barvy týmu Penske, za který jezdil už v IndyCar. Celkově skončil jeho vůz na 8. místě. Montoya je trojnásobným vítězem Daytony (2007, 2008, 2013).

Montoya jel vloni také v Le Mans, ale v kategorii LMP2, takže šanci na celkové vítězství v závodě neměl. Do Le Mans se vrátit zatím nechystá.

„Ne, teď to nemám v plánu,“ řekl Montoya pro španělský AS. Motivací pro Montoyu není ani zisk trojité koruny. „Nic to pro mě nemění. Nezmění mi to život. Je mi to jedno. Naštěstí už mám v Le Mans pódium ve své kategorii, které jsem získal vloni. V Le Mans nyní nemůžete vyhrát.“

„Fernando samozřejmě vyhrál. Abyste vyhráli v Le Mans, musíte být ve voze Fernanda. Je to jediné auto, které vyhrává... Fernando jezdí proti vozům GP2. Je to tak. Rozdíl mezi oběma vozy Toyoty a ostatními je v sekundách. Je to těžké.“