• Čarodějnické odpoledne

Čtvrtek 25.4 15:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech, České Budějovice

• Tvořivý rok – gravírování

Čtvrtek 25.4 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

Na pátý pokus Písečtí v přípravě vyhráli

PÍSEK – V sobotu 2. února sehráli písečtí fotbalisté už páté přípravné utkání. Tentokrát u Otavy přivítali divizního soupeře z Klatov. Po většinu hrací doby udávali tempo hry třetiligový fotbalisté, ale i hosté dokázali párkrát zahrozit. V prvním poločase diváci viděli dvě branky a o obě se postaral písecký Martin Voráček, který nejdříve proměnil pokutový kop a o pár minut později zužitkoval přesnou nahrávku Martina Helda. Do druhé pětačtyřicetiminutovky týmy vystřídaly a režie se znovu ujali Písečtí. O navýšení vedení se postaral Miroslav Grobár. I Klatovy se dočkaly čestné branky. Žlutomodří dobře nepokryli standardní situaci a zcela osamocený a neatakovaný hráč hostí hlavou překonal píseckého gólmana. Písečtí fotbalisté porazili divizní Klatovy a poprvé v zimní přestávce poznali chuť vítězství.

FC Písek – SK Klatovy 1898 3:1 (2:0)

Branky FC Písek: Voráček 2, Grobár

Písek: Kafka – Benetka, Vacovský, Vávra, Hanzlík, Kulík, Hrachovec, J. Held, M. Held, Voráček, Pinc. Střídali: Vojtíšek – Sigmund, Grobár, Kasík, Pecka, Sedláček

Klatovy: Rojík – Dolanský, Janda, Žák, Cibulka, Sojka, Jůda, Pavlovič, Tříska, Bálek, Krása. Střídali: Herman – Kotrba, Pitel, Vlček