Japonsko - Írán 3:0Fotbalisté Japonska jsou na mistrovství Asie ve finále

Abú Zabí

Japonští fotbalisté si jako první zajistili postup do finále asijského šampionátu. V úvodním semifinále v Al Ajnu porazili Írán 3:0 a o další krok se přiblížili zisku rekordního pátého titulu.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Mistrovství Asie, semifinále Japonsko - Írán (3:0)Video: sntv

O výhru čtyřnásobných šampionů se po bezbrankovém poločase zasloužil dvěma góly Juja Osako, který v 56. minutě otevřel skóre a o deset minut později z pokutového kopu poslal Japonsko do vedení 2:0. Třetí gól dal v nastavení Genki Haraguči.

Japonci se o titul utkají s vítězem úterního druhého semifinále mezi domácími Spojenými arabskými emiráty a pořadatelem příštího mistrovství světa Katarem. Hostitel asijského šampionátu bojuje o druhý finálový start v historii, pro Katar je už semifinálová účast novým maximem.

Finále je na programu 1. února. Japonsko dosud všechny své čtyři finálové starty proměnilo v kontinentální titul. Naposledy se Japonci ze zisku trofeje radovali v roce 2011.