Běžec na lyžích Novák získal na mistrovství světa do 23 let stříbro, lepší byl jen Francouz Lapierra

Lyžař Michal Novák vybojoval na mistrovství světa kategorie do 23 let stříbrnou medaili v běhu na 15 kilometrů volně. Ve finském Lahti nestačil jen na Francouze Julese Lapierrea, který zvítězil suverénně s téměř půlminutovým náskokem.

Tento článek je více než rok starý.

Lahti / Finsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Novák při mistrovství světa do 23 let ve finském Lahti

Běh na lyžích | Zdroj: Svaz lyžařů ČR

Český reprezentant udržel druhé místo o dvě desetiny sekundy před Rusem Ivanem Jakimuškinem, který startoval po něm a v závěru na Novákovu pozici útočil.

Novák navázal na svou starší sestru Petru, která před třemi roky v rumunském Rašnově získala ve třiadvacítkách bronz na trati 10 km klasicky.

Od té doby se na MS mladých lyžařů čeští běžci na stupně vítězů neprosadili. V minulých letech získávali medaile sdruženáři a skokani.

Pro Nováka je stříbrná medaile z Lahti největším úspěchem v dosavadní kariéře. Mezi juniory byl dvaadvacetiletý rodák z Karlových Varů na mistrovství světa nejlépe osmý v roce 2016.

Účastník olympijských her v Pchjongčchangu už dokázal bodovat i ve Světovém poháru, kde se zatím prosazoval především ve sprintu.

V neděli ve finském Lahti odstartovalo MS závodníků do 23 let v klasickém lyžování a dnes slavíme první placku!👉Michal #Novák má stříbro!🥈#15km #volně 👏

12:57 – 23. 01. 2019