Počasí dnes4 °C, zítra3 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

V Liberci proběhly velké střelecké závody. Přijeli střelci z pěti zemí

Po mnoha týdnech příprav proběhla dvoudenní soutěž závodů 1. kategorie a sledovaných závodů reprezentace ČR. Závodů se zúčastnili střelci pěti států, reprezentanti ČR i olympionici. Na přípravě akce s několika jednotlivými závody se podílel olympionik Václav Haman.

Po odstřílení pistolových disciplín následovalo pistolářské dvojfinále a vyhlášení výsledků. Stupně vítězů obsadili zejména zahraniční střelci. Následně byli vylosováni dva pistoláři, kteří na základě losu postoupili do superfinále a doplnili tak vítěze jednotlivých pistolových kategorií. (Muži, Junioři – Finále - 1. Putzmann, SRN, 2. Blazczok, PLR, 3. Postupa, ČR; Ženy, Juniorky – Finále - 1. Skeries, SRN, 2. Vavroušková, ČR 3. Kožuchová, ČR; Dorost – 1. Schlaack, SRN, 2. Vetter, SRN, 3. Kouňovský, ČR).

Puškařské dvojfinále

Po odstřílení puškařů následovalo puškařské dvojfinále a vyhlášení výsledků. Tentokrát byli lepší závodníci z ČR. Opět byli vylosováni dva puškaři, kteří na základě losu postoupili do superfinále stejně jako pistoláři. (Muži, Junioři – Finále – 1. Entrichel, 2. Mikulčík, 3. Mokriš – ČR; Ženy, Juniorky – Finále – 1. Haišmanová, 2. Foistová, 3. Jelínková – ČR; Dorost – 1. Martínková, 2. Křivánek, 3. Procházková – ČR). Vyhlášení výsledků se poněkud protáhlo z důvodu prováděné antidopingové zkoušky, které se zúčastnili první dva muži a první dvě ženy. Pistoláři i puškaři si odnesli věcné ceny a speciální medaile.

Poprvé v rámci této akce proběhla soutěž o vzduchovou pušku firmy Vaškent v hodnotě 55 tisíc korun. Soutěžili dorostenci, kterým se do výsledků počítala první a poslední rána automaticky plus rána, kterou před začátkem závodu zvolili. Vzduchovou pušku vybojovala Kája Martínková (SSK Manušice).

Obě soutěže byly náročné a pořadatelé se rozhodli dát střelcům před superfinále prostor na odpočinek, který vyplnila bubenická show skupiny ARIES z Liberce.

Za vítězství tisíc eur

V očekávaném superfinále, kde proti sobě soutěžili puškaři a pistoláři zvítězila Nikola Foistová (DUKLA Plzeň), která si za vítězství odvezla 1000€.

Řada střelců včetně doprovodu odcházela v pozdních večerních hodinách, aby si odpočinuli před nedělním závodem. Někteří projevili zájem zůstat a zúčastnit se banketu, aby pojedli, popovídali si s kolegy a popili. Pro účastníky byla připravena řízená degustace od destilérské firmy se specializací na rum a whiskey.

I pro nedělní závod byly připraveny hodnotné ceny. Kromě tradičních dortů s náznakem terče a „pravou“ diabolkou, čekala na vítěze Memoriálu Emmingera v kategorii dorostu Burgundská šunka. Puškaři navíc stříleli o střelecké oblečení od indické firmy Capapia. Stejně jako v sobotu, také v neděli dominovali zahraniční pistoláři a domácí puškaři. Škoda, že několik dní před startem zrušil účast pistolářský tým Dukly Plzeň. (VzPi - Muži, Junioři – 1. Putzmann, SRN, 2. Blasczok, PLR, 3. Petera, ČR; Ženy, Juniorky – 1. Skeries, SRN, 2. Červenková, ČR, 3. Kožuchová, ČR; Dorost – 1. Schlaack, SRN, 2. Seidler, SRN, 3. Petrů, ČR), (VzPu - Muži, Junioři – 1. Smetana, 2. Entrichel, 3. Mikulčík – ČR; Ženy, Juniorky – 1. Foistová, 2. Bartoníčková, 3. Soukupová – ČR; Dorost – 1. Netrvalová, 2. Dubská, 3. Kupec – ČR).

Nejlepší puškařkou závodu se stala Nikola Foistová z Dukly. Ta určitě na víkend v Liberci nezapomene - v sobotu vyhrála superfinále o 1000€ a v neděli byla nejlepší ve VzPu 60 (o 0,4 bodu před vítězem mužů Smetanou) a získala tak cenu vypsanou indickou firmou Capapie na ušití kompletního střeleckého oblečení, ve kterém střílí přední světoví střelci.

Autoři | Foto SSK Liberec

Štítky Střelba, Liberec, SSK Liberec, závody, Česko, Německo, soutěž, Václav Haman, finále, Plzeň, Aries

V Liberci proběhly velké střelecké závody. Přijeli střelci z pěti zemí  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje