Autor: ČTK
0
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?

Lyžař Michal Novák vybojoval na mistrovství světa kategorie do 23 let stříbrnou medaili v běhu na 15 kilometrů volně. Ve finském Lahti nestačil jen na Francouze Julese Lapierrea, který zvítězil suverénně s téměř půlminutovým náskokem. Český reprezentant udržel druhé místo o dvě desetiny sekundy před Rusem Ivanem Jakimuškinem, který startoval po něm a v závěru na Novákovu pozici útočil.

Novák navázal na svou starší sestru Petru, která před třemi roky v rumunském Rašnově získala ve třiadvacítkách bronz na trati 10 km klasicky. Od té doby se na MS mladých lyžařů čeští běžci na stupně vítězů neprosadili. V minulých letech získávali medaile sdruženáři a skokani.

Pro Nováka je stříbrná medaile z Lahti největším úspěchem v dosavadní kariéře. Mezi juniory byl dvaadvacetiletý rodák z Karlových Varů na mistrovství světa nejlépe osmý v roce 2016. Účastník olympijských her v Pchjongčchangu už dokázal bodovat i ve Světovém poháru, kde se zatím prosazoval především ve sprintu.

Běh na lyžích:

Muži - 15 km volně: 1. Lapierre (Fr.) 34:02,8, 2. Novák (ČR) -29,8, 3. Jakimuškin (Rus.) -30,0, ...41. Kalivoda -3:11,7, 72. Pechoušek (oba ČR) -6:31,9.

Ženy - 10 km volně: 1. Istominová (Rus.) 25:57,3, 2. Piippová (Fin.) -2,0, 3. T. Wengová (Nor.) -29,6, ...19. Janatová -1:49,4, 34. Sixtová (obě ČR) -2:51,7.