Magazín EURO 2024

Curney z Boleslavi překonal Dóžův rekord v produktivitě, nezaváhala i Sparta

Útočník Jiří Curney se podílel v 21. kole superligy šesti body za gól a pět asistencí na vítězství florbalistů Mladé Boleslavi na hřišti Sokola Královské Vinohrady 9:1 a je se 75 body v základní části rekordmanem nejvyšší soutěže. Překonal o bod výkon Patrika Dóži z ročníku 2016/17. Mistrovská Mladá Boleslav má v čele tabulky tříbodový náskok před Chodovem a stejně bodů jako Sparta, která porazila gólem vstřeleným minutu před koncem 5:4 Otrokovice. Před Chodov se o skóre vecpali po výhře nad Znojmem 10:5 Vítkovice.

Jiří Curney v dresu Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Devětadvacetiletý Curney si v hale Sokola na Vinohradech nejprve připsal pět asistencí, přičemž asistoval i u čtyřgólového představí Jana Natova, a posun na rekord korunoval v 52. minutě trefou na konečných 9:1. Svoji bilanci vylepšil na 32 gólů a 43 asistencí v 21 zápasech sezony.

Dóža zvládl v předminulé sezoně za Chodov 35 gólů a 39 přihrávek ve 22 zápasech a bylo to ještě před rozšířením soutěže z 12 na 14 celků. Curney bude mít možnost ještě vylepšit statistiky v dalších pěti duelech.

Bývalý hráč Třince, FBC Ostrava a Chodova je už historickým rekordmanem nejvyšší soutěže a před osmi dny na hřišti Bulldogs Brno jako první překonal hranici 600 bodů. Má na kontě celkem 611 bodů (341+270) z 278 utkání. V play-off přidal v 78 utkáních 131 bodů (76+55).

Sparta vyhrála v Otrokovicích 5:4 díky gólu obránce Milana Garčara, jenž se trefil v čase 58:59. V první třetině jsme mohli odskočit do výraznějšího vedení, ale soupeře držel stejně jako ve zbytku zápasu skvělý (brankář) Michajlovič," řekl asistent trenéra Sparty Radek Skalička webu Českého florbalu.

"Ve třetí třetině jsme polevili a dovolili soupeři se vrátit do utkání. V posledních minutách jsme se tlačili do útoku a chtěli rozhodnout, což se povedlo, a odvážíme si důležité tři body," doplnil Skalička.

Vítkovice porazily i díky čtyřem bodům za dvě branky a stejný počet asistencí Adama Delonga poslední Znojmo 10:5 a posunuly se na třetí pozici o skóre před Chodov. "Dneska jsme měli několik dobrých pasáží a zbytek zápasu byl takový z povinnosti. Vzhledem k extrémně náročnému týdnu to i chápu," uvedl kouč Ostravanů Pavel Brus.

Výhru Chodova 10:7 nad Bulldogs Brno řídil pěti body za hattrick a dvě asistence Tom Ondrušek, který je s 62 body druhý v produktivitě za Curneym. Dva góly a stejný počet přihrávek si připsal v dresu vítězů také Marek Vávra.

"První třetinu jsme odflákli. Především první lajna pak soupeře umačkala, ale i tak to byl z naší strany hodně špatný výkon," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Pardubice nenavázaly na středeční výhru ve finále poháru nad Libercem 4:3 a prohrály na hřišti FBC Ostrava 2:3.

Tatran Střešovice zvítězil v pražském derby nad FbŠ Bohemians 9:6, čtyřmi góly k tomu pomohl sedmnáctiletý útočník Filip Langer.

Výsledky 21. kola superligy florbalistů:

Ostrava - Pardubice 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 30. Šindler, 38. Hrabal, 43. Čonka-Skyba - 11. a 57. Teichman.

Chodov - Bulldogs Brno 10:7 (2:4, 3:0, 5:3)
Branky: 11., 35. a 37. Ondrušek, 1. a 39. Mikeš, 51. a 53. M. Vávra, 50. Kašovský, 56. Maxa, 58. Matejčík - 13. a 60. Konečný, 15. a 42. Fajt, 2. Grlický, 12. Kadavý, 50. Ulman.

Královské Vinohrady - Mladá Boleslav 1:9 (0:4, 1:4, 0:1)
Branky: 39. O. Stuchlík - 7., 22., 24. a 35. Natov, 10. J. Bína, 16. Tomašík, 20. Tadeáš Chroust, 39. Tomáš Chroust, 52. Curney.

1. SC Vítkovice - TJ Znojmo 10:5 (3:1, 3:1, 4:3)
Branky: 21. a 52. Delong, 47. a 53. Besta, 5. Bräuer, 13. Oborák, 19. Firda, 30. Hájek, 38. Rýpar, 41. Jastřembský - 6. Kucharič, 29. Krejčíř, 46. Jan Novák, 54. J. Procházka, 59. Daberger.

Panthers Otrokovice - Sparta Praha 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)
Branky: 29. Sovják, 34. Szweda, 47. Gál, 52. Kittel - 1. Marvánek, 23. Časar, 30. Svatoš, 43. Ujhelyi, 59. Garčar.

Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 9:6 (1:2, 5:0, 3:4)
Branky: 13., 34., 53. a 59. Langer, 22. a 60. Švéda, 21. Kreysa, 23. Tlapák, 38. Sládeček - 11. z tr. střílení a 58. M. Krebner, 20. V. Kopecký, 46. T. Kindl, 49. Ďopan, 54. Buršík.

FBC Česká Lípa - FBC Liberec 6:1 (2:1, 4:0, 0:0)
Branky: 5. Břiška, 6. Kněžour, 23. Ekl, 31. Štěrba, 32. Jansa, 39. Krajcigr - 12. Kroupa.