U21: Junioři odehráli dva přípravné zápasy | SK Slavia Praha
Více

U21: Junioři odehráli dva přípravné zápasy

Dva zápasy ve dvou dnech čekaly na juniorku Slavie. Nejprve v pátek změřila síly s týmem U19 Norimberka, v sobotu se pak utkala s třetiligovým Vyšehradem.

Šestigólová přestřelka s Norimberkem

V pátek se na umělé trávě v Edenu utkali sešívaní junioři s nejstarším dorosteneckým celkem Norimberka. V průběhu prvního poločasu hrozili hosté hlavně z rychlých protiútoků, dva z nich také dokázali zužitkovat. Slavia měla také velké příležitosti, Michael Azilinon a Farid Nabiyev ale brankáře Norimberka nepřekonali.

Góly si tak sešívaní schovali až do druhé půle. Akci u prvního gólu táhl Kristijan Trapanovski, který předložil míč před odkrytou branku Vojtěchu Šilhanovi, a ten uklidil míč do sítě. Slavia se hnala za vyrovnáním, hosté ale opět hrozili hlavně z rychlých přečíslení, jedno z nich využili ke zvýšení svého náskoku na 3:1. Juniorka se ale dokázala vrátit do utkání. Nejprve snížil opět po přihrávce Kristijana Trapanovského Marko Alvir, který zakončoval do odkryté branky.

V další šanci chytře přehazoval gólmana Andrei Sintean, jeho lob ale ke smůle sešívaných zastavila tyč. Ve své druhé příležitosti už Andrei Sintean nahrával před prázdnou branku, tentokrát připravil pozici pro Marka Alvira, který srovnal na konečných 3:3.

Trenér Martin Hyský hodnotil páteční utkání proti Norimberku U19: ,,Věděli jsme, že nás čeká náročný víkend. Navíc máme za sebou dva týdny kvalitní a těžké přípravy. Pro kluky to bylo náročné, ale zvládli to dobře. V prvním zápase proti Norimberku jsme věděli, že nás čeká těžký a kvalitní protivník. Podali jsme dobrý výkon, v zápase jsme měli více než soupeř, my jsme velké šance nedali, Norimberk byl naopak produktivní. Vzadu jsme měli trochu problémy, hlavně v komunikaci, důrazu a postavení. Směrem dopředu jsme ale podali velice dobrý výkon, dobře nám zahrála křídla, byly tam náběhy na hraně ofsajdu, střed pole byl aktivní a k vidění byly další prvky, které se snažíme přebrat od A-týmu. Tým ukázal dobrý charakter, protože jsme dokázali dotáhnout nepříznivý výsledek. Soupeř navíc hrál v pro nás nezvyklém rozestavení 3-5-2, což bylo pro naší obranu trochu jiné. Byl to pro nás dobrý test,“ okomentoval výkon svého týmu nový trenér juniorky Martin Hyský.

SK Slavia Praha U21 - 1. FC Norimberk U19 3:3 (0:2)
Branky:
2x Alvir, Šilhan
Sestava: Markovič - Havránek, Mach, Petrák, Bejbl - Macháček, Vaněk - Nabiyev, Alvir, Trapanovski - Azilinon
Střídali: Sintean, Šilhan, Janoušek

Výhra nad třetiligovým Slavojem Vyšehrad

Hned další den čekal na juniory zápas na umělé trávě na Vyšehradě, kde se sešívaní utkali s místním Slavojem. Ten je po podzimní části ČFL na třetím místě tabulky.

Juniorka vstoupila do utkání skvěle a hned po pár minutách hry šla do vedení zásluhou trefy Adama Petráka. Následovaly další nebezpečné akce, ty ale sešívaní v další trefu nepřetavili. Domácí v prvním poločase v největší šanci trefili tyč.

V 63. minutě dokázal Michael Azilinon zvýšit na 2:0 pro Slavii. V závěru utkání mohl přidat třetí trefu červenobílých Marko Alvir, jeho hlavičku ale zastavila tyč.

Výhru nad Vyšehradem shrnul Martin Hyský: „Také druhý zápas proti Vyšehradu pro nás byl velmi těžký. Soupeř hraje o postup, je na horních příčkách ČFL. My jsme navíc hráli druhý zápas ani ne po 22 hodinách, takže nebyla prakticky žádná možnost regenerace. Do utkání bylo připravených 14 hráčů. Začali jsme skvěle, hned v první minutě jsme po pěkné akci dali gól, pak jsme měli další šance, do desáté minuty to mohlo být 3:0. Příležitosti jsme ale neproměnili a hra se trochu vyrovnala, začaly nám docházet síly. Výborně nám zachytal brankář Denis Radimský, který nás několikrát podržel. My jsme pak v závěru utkání hru kontrolovali a přidali druhý gól,“ popsal průběh utkání trenér juniorky.

FK Slavoj Vyšehrad - Slavia Praha U21 0:2 (0:1)
Branky:
Petrák, Azilinon
Sestava: Radimský - Janoušek, Krupička, Mach, Havránek - Petrák, Macháček - Šilhan, Vaněk, Nabiyev - Azilinon
Střídali: Bejbl, Sintean, Alvir

Před startem zimní přípravy došlo k několika změnám v realizačním týmu. Právě Martin Hyský se stal hlavním trenérem, jeho asistentem je kromě Iva Knoflíčka nově také David Střihavka. Trenérem brankařů je pak Kamil Čontofalský. Jak si nový realizační tým sedl? „Z dosavadního průběhu přípravy mám zatím velmi dobrý pocit. S novým realizačním týmem jsme si sedli, všechno to jsou trenéři, kteří kdysi hráli fotbal na nejvyšší úrovni. Spolupráce funguje na výbornou. Musím říci, že Jirka Bílek náš realizační tým poskládal dobře, teď už je jen na nás, jak budeme dále pracovat,“ pochválil si Martin Hyský vzájemnou spolupráci s novými členy svého realizačního týmu, kteří také dříve hrávali za Slavii.