ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Úvod sdruženářské minisérie v Chaux-Neuve ovládl Rehrl, Češi nebodovali

Rakušan Franz-Josef Rehrl vyhrál sprinterský závod na 5 km na úvod třídílné minisérie Světového poháru v severské kombinaci v Chaux-Neuve. Čeští reprezentanti ve Francii nebodovali, po nevydařeném skoku doběhl nejlepší Tomáš Portyk na 35. pozici.

Franz-Josef Rehrl
zdroj: Scanpix autor: Karli Saul

Pětadvacetiletý Rehrl se naopak mohl opřít o povedenou úvodní část závodu a připsal si premiérové vítězství v SP.

Do krátkého běhu Rakušan vyrážel první s náskokem 26 sekund a v cíli byl o devět sekund dřív než soupeři. Druhý skončil ve fotofiniši Nor Espen Björnstad těsně před Němcem Fabianem Riesslem.

Češi byli mimo elitní třicítku už po skoku a na pětikilometrové trati prakticky neměli šanci výsledek výrazně vylepšit.

Portyk obsadil 35. místo s odstupem 1:44,3 za Rehrlem, na kterého i tak najel skoro půl minuty. Ondřej Pažout skončil na 39. pozici a 45. byl nejzkušenější český reprezentant Miroslav Dvořák, jenž se po zdravotních problémech z přípravy představil poprvé v sezoně.

Sdruženářské "Triple" skončilo pro Jana Vytrvala, jenž obsadil 51. místo a spolu s dalšími třemi závodníky se těsně nevešel do padesátky pro sobotní závod.

Druhou část minisérie tvoří klasický závod s během na 10 km, v neděli bude na programu finále s dvěma skoky a během na 15 km. Odstupy se přenášejí.

Třídílný závod bývá od roku 2014 prvním vrcholem sdruženářské sezony. Letos se poprvé nekoná v rakouském Seefeldu, neboť ten za měsíc hostí mistrovství světa v klasickém lyžování.

Výsledky SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve:

1. Rehrl (Rak.) 11:16,7, 2. Björnstad (Nor.) -9,4, 3. Riessle (Něm.) -9,4, 4. A. Watabe (Jap.) -9,9, 5. Seidl (Rak.) -12,7, 6. J. Watabe (Jap.) -24,1, 7. J. M. Riiber (Nor.) -41,2, 8. Fritz (Rak.) -43,8, 9. Rydzek -44,0, 10. Weber (oba Něm.) -44,4, ...35. Portyk -1:44,3, 39. Pažout -2:03,0, 45. Dvořák -2:32,4, 51. Vytrval -3:13,7.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 21 závodů): 1. J. M. Riiber (Nor.) 748, 2. Rydzek 596, 3. A. Watabe 487, 4. Seidl 446, 5. Rehrl 418, 6. Geiger (Něm.) 416, ...27. Portyk 75, 52. Vytrval 5.