Cehlárik hneď pri tohtosezónnej premiére v NHL strelil dva góly

Peter Cehlárik (druhý zľava) sa teší po jednom zo svojich gólov.
Peter Cehlárik (druhý zľava) sa teší po jednom zo svojich gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. jan 2019 o 05:18

Gól strelil aj Richard Pánik.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik v drese Bostonu Bruins strelil pri tohtosezónnom debute v zámorskej NHL dva góly.

Dvadsaťtriročnému krídelníkovi sa to podarilo v noci na štvrtok v stretnutí Bruins s Philadelphiou Flyers (3:4).

Žilinský rodák nastúpil v druhom útoku s Davidom Krejčím a Jakom DeBruskom, gólovo sa presadil v 10. a 59. minúte.

Celkovo odohral v dueli 17:40 minúty, pripísal si aj dva plusové body, dve trestné minúty a dve strely.

Vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

Tréner o Cehlárikovi: Nenechajme sa uniesť

"Cehlárik bol excelentný. Núti nás to premýšľať, prečo sme ho nepovolali do prvého tímu už oveľa skôr," chválil ho po zápase kouč Bruce Cassidy.

"Nechceme sa však nechať uniesť. Počkajme istý čas a uvidíme, či dobre zapadá do tímu," dodal kanadský tréner.

Cehlárik sa dočkal povolania do prvého tímu Bruins v utorok. Slovenský krídelník odohral prvú polovicu sezóny v nižšej AHL, kde bol s 29 bodmi (10 gólov + 19 asistencií) v 37 stretnutiach najproduktívnejším hráčom rezervného tímu Bostonu.

V NHL predtým absolvoval len sedemnásť zápasov so ziskom štyroch bodov (1+3). Jedenásť z nich absolvoval v ročníku 2016/2017, keď si do štatistík zapísal dve asistencie.

V minulej sezóne pridal ďalších šesť duelov s bilanciou jeden gól a jedna prihrávka.

Frustrovaný Halák

V dueli Philadelphie s Bostonom sa predstavili aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Brankár Jaroslav Halák odchytal celý zápas a inkasoval štyri góly z devätnástich striel.

Kapitán Bruins, obranca Zdeno Chára, odohral 16:18 minúty bez zápisu do kanadského bodovania. Pripísal si jeden mínusový bod a vyslal na brankára Flyers jednu strelu.

"Som frustrovaný. V tretej tretine som mal urobiť aspoň jeden dôležitý zákrok, ale nepodarilo sa mi to," povedal Halák.

Hrdinom Flyers bol Sean Couturier, ktorý strelil hetrik. Pre kanadského centra to bol prvý trojgólový zápas v základnej časti NHL, predtým sa mu podarilo streliť dva hetriky v play off.

"Veľké víťazstvo. Začíname ukazovať náš charakter a vyspelosť," zhodnotil Couturier.

Flyers podržal aj 20-ročný brankár Carter Hart, ktorý zneškodnil 39 striel Bruins. Kapitán víťazného tímu Claude Giroux si v zápase pripísal 500. asistenciu v kariére. Stal sa druhým hráčom v histórii Flyers, ktorému sa to podarilo.

Pánik strelil gól v oslabení

V ďalšom zápase Ottawa zdolala Colorado 5:2. Slovenský obranca Christián Jaroš odohral 16:16 minúty bez bodového zisku.

Rozhodcovia mu udelili štyri trestné minúty, vyslal dve strely na brankára Colorada a rozdal tri bodyčeky.

Arizona ukončila sedemzápasovú víťaznú sériu San Jose a triumfovala 6:3. Slovenský útočník Richard Pánik k tomu prispel jedným gólom.

Martinský rodák sa presadil už v piatej minúte duelu v oslabení, bol to jeho desiaty presný zásah v sezóne.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Philadelphia - Boston 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 13. Lindblom (Giroux, Provorov), 26. Couturier (Voráček, Sanheim), 27. Couturier (Simmonds, Giroux), 56. Couturier (Lindblom, Provorov) - 5. Pastrňák (Krug, Marchand), 10. CEHLÁRIK (DeBrusk, David Krejčí), 59. CEHLÁRIK (Marchand, Krug)

/útočník Peter Cehlárik (Boston) odohral 17:40 minúty, strelil dva góly z dvoch striel na bránku, pripísal si aj dva plusové body, prezentoval sa tiež dvomi trestnými minútami za narazenie, jednou zablokovanou strelou, raz stratil puk a dvakrát ho získal/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 16:18 minúty, pripísal si jeden mínusový bod, raz vystrelil na bránu súpera a raz stratil puk/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celé stretnutie, chytil 15 z 19 striel súpera a dosiahol 78,9-percentnú úspešnosť zákrokov/

Ottawa - Colorado 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 23. B. Tkachuk (Tierney, Dzingel), 24. Mark Stone (Ceci), 30. Dzingel (Chabot, Duchene), 48. Duchene (Z. Smith), 59. Duchene - 39. Zadorov (MacKinnon, Rantanen), 57. MacKinnon (Barrie, Rantanen)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 16:16 minúty, pripísal si štyri trestné minúty (všetky za zdržovanie hry), dvakrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa aj tromi bodyčekmi, tromi zablokovanými strelami, tromi stratami puku a jedným ziskom puku/

Calgary - Buffalo 3:4pp (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 20. J. Gaudreau (E. Lindholm, Giordano), 47. M. Tkachuk (E. Lindholm, J. Gaudreau), 52. Hanifin (Monahan, Andersson) - 30. Rodrigues (Mittelstadt), 48. Dahlin (Reinhart, Eichel), 51. McCabe, 62. Eichel (Ristolainen)

Arizona - San Jose 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Crouse (M. Kempe), 5. PÁNIK, 26. Fischer (Ľubuškin, Weal), 28. Ekman-Larsson (Keller, Fischer), 59. Galchenyuk, 60. Archibald (Crouse) - 7. Labanc (Dillon, Braun), 31. E. Kane (Labanc), 56. Couture (E. Karlsson, Labanc)

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 18:06 minúty, strelil gól, trikrát vystrelil na bránu súpera, dostal jeden dvojminútový trest za hákovanie, prezentoval sa aj dvomi zablokovanými strelami a jedným ziskom puku/

Vancouver - Edmonton 2:3sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Sutter (B. Hutton, Markus Granlund), 30. Markus Granlund (Schaller) - 8. Khaira (Nugent-Hopkins), 20. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins), rozhodujúci sam. nájazd Chiasson