Australian Open:Trpká prehra Cibulkovej hneď v úvode turnaja

NETKY.SK • 15 Január 2019, 11:37 • 2 min

MELBOURNE - Slovenská tenistka Dominika Cibuková, turnajová dvadsaťšestka, nezvládla úvodnú prekážku na prvom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (14. - 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD). V utorňajšom stretnutí 1. kola Cibulková podľahla nenasadenej Číňanke Šuaj Čang za 132 minút 2:6, 6:4, 2:6. V 2. kole čaká na čínsku tenistku súboj proti českej hráčke Kristýne Plíškovej.

slovakia

left justify in out

Finalistka Australian Open 2014 Cibulková, momentálne 25. hráčka poradia WTA, mala proti 29-ročnej Šuaj Čang (42.) pred utorkovým stretnutím štatistiku 5:0. Čínanka si teda pripísala na svoje konto prvé víťazstvo nad bývalou svetovou štvorkou Cibulkovou.

Dvadsaťdeväťročná Cibulková nezvládla vstup do prvého setu. Číňanka sa dostala do vedenia 3:0, neskôr za stavu 5:2 premenila Šuaj Čang na príjme druhý setbal. V druhom sete sa zrodil iba jeden brejk. Dosiahla ho Cibulková v 9. hre a následne za stavu 5:4 v jej prospech premenila pri svojom podaní druhý setbal a vyrovnala stav setov na 1:1. Úvod záverečného dejstva patril Číňanke, ktorá sa ujala vedenia 2:0, neskôr aj 4:1. Za stavu 5:2 využila Šuaj Čang na príjme prvý mečbal a postúpila do 2. kola.

Zverenkyňa Mateja Liptáka Cibulková skončila na Australian Open vlani rovnako už v 1. kole, keď podľahla Estónke Kaie Kanepiovej hladko 2:6, 2:6. Pred úvodným grandslamovým turnajom novej sezóny sa predstavila na turnaji WTA v austrálskom Sydney, tam v 1. kole nestačila na domácu Samanthu Stosurovú (6:3, 3:6, 4:6).

Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona