Utkání rivalů zvládl lépe Montreal. Diváky zaujal i tvrdý pěstní souboj

V dramatickém utkání mezi Bostonem a Montrealem nepadaly pouze góly do sítí soupeřů. Sérii hodně tvrdých ran si mezi sebou vyměnili i obránci Kevan Miller a Nicolas Deslauriers. Canadiens ovládli zápas v prodloužení poměrem 3:2.

Zdeno Chára a Nicolas Deslauriers v utkání tradičních rivalů z Bostonu a Montrealu

Krátce poté, co Brad Marchand vsítil první branku utkání za záda hostujícího gólmana Careyho Price, se do sebe u středového kruhu pustili dva zkušení hráči vzájemných rivalů. Ve chvíli, kdy na led dopadly rukavice obou borců, muselo být divákům jasné, že ani jeden z nich není žádným otloukánkem. Retro dresy Bostonu a zmiňovaná pěstní přestřelka tak daly vzpomenout na historické začátky NHL.

Utkání dospělo do prodloužení i díky vyrovnání Davida Krejčího necelou minutu před koncem. Po patnácti vteřinách ho ale rozhodl obránce Montrealu Jeff Petry. Baseballovým zásahem překonal Raska a bylo rozhodnuto.