Češi v zahraničí: Navrátil a Mihálik skórovali v Nizozemsku

14.01.2019, 11:21
Aktuality
Střelecky se povedl víkend českým fotbalistům ve druhé nizozemské lize. Trefil se Jaroslav Navrátil z Go Ahead Eagles a také Onřej Mihálik za rezervu Alkmaaru. Ten si k tomu připsal také gólovou asistenci a po těžkém zranění kolena se pomalu zase dostává do formy. Daří se také Tomáši Kalasovi v Anglii. S Bristolem už začíná útočit na pozice zajišťující play-off o postup.

Francie

Záložník Jaroslav Plašil nastoupil v základní sestavě Bordeaux. Na půdě Nice odehrál 60 minut. Musel se smířit s porážkou 0:1, kterou už v úvodu zařídil proměněnou penaltou Saint-Maximin.

Brankář Tomáš Koubek vychytal v brance Rennes čisté konto na hřišti Nantes. Jeho tým se radoval z vítězství 1:0 a v tabulce Ligue 1 ze sedmého místa ztrácí čtyři body na pohárové příčky.

Španělsko

Nepříjemnou ztrátu v boji o přední příčky španělské LaLigy utrpěla Sevilla. S českým gólmanem Tomášem Vaclíkem v brance prohrála v Bilbau 0:2. Oba góly Valcíkovi vstřelil Iňaki Williams. Zatímco proti první brance byl zcela bezmocný. Při druhé brance pět minut před koncem Williamsovi usnadnil situaci netaktickým vyběhnutím. Následovala snadná klička a střela do prázdné branky. Aktuálně Seville patří třetí místo. Na vedoucí Barcelonu už ale ztrácí deset bodů, na druhé Atlético Madrid pět. Čtvrtý Real Madrid už je za Vaclíkovým mužstvem jen o skóre.

Anglie

Obránce Tomáš Kalas odehrál celých 90 minut za Bristol City proti Boltonu. Výhra 2:1 byla pro Bristol už třetí v řadě. Momentálně je v tabulce už je dva body od pozic, které zajišťují play-off o postup.

Itálie

Záložník Jakub Jankto naskočil v italském poháru v dresu Sampdorie Janov z lavičky ve 21. minutě místo Poláka Linettyho do zápasu proti AC Milán. V normální hrací době skončil duel nerozhodně 0:0. V prodloužení ale o postupo hostů rozhodl dvěma brankami Cutrone.

Kypr

Záložník Zdeněk Folprecht nechyběl v sestavě Pafosu v utkání kyperské ligy proti Nea Salamis. Během utkání, které skončilo porážkou Pafosu 1:3, se do statistik zapsal pouze žlutou kartou v 37. minutě.

Záložník Milan Kerbr nastoupil v základní sestavě Apollonu Limassol proti Omonii Nikósie. Odehrál celých 90 minut a nakonec slavil vítězství 2:1.

Nizozemsko

Záložník Jaroslav Navrátil vstřelil ve druhé lize jediný gól Go Ahead Eagles na hřišti Rody Kerkrade. Ve 20. minutě vyrovnával na 1:1, jeho tým nakonec ale prohrál 1:3. Navrátil šel ze hřiště v 84. minutě, kdy ho vystřídal Dekker.

Záložník Ondřej Mihálik vstřelil za rezervu AZ Alkmaar vítěznou branku na hřišti béčka Utrechtu. Alkmaar si odvezl vítězství 3:1 a Mihálik kromě branky také zapsal asistenci u první branky Taabouniho.

V nastaveném čase se v dresu Nijmegenu dostal v zápase na hřišti Eindhovenu na trávník obránce Josef Kvída. Porážku 2:3 už ale odvrátil nedokázal.

Izrael

Obránce Tomáš Sivok odehrál za Maccabi Petah Tikva celý zápas na hřišti Maccabi Haifa. Jeho tým však duel prohrál 2:4.

Autor: Jiří Fišara