Autor: ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Kladna zdolali ve 44. kole první ligy Třebíč 4:2 a udrželi druhou pozici před Vsetínem. Svěřenci Jiřího Dopity porazili Přerov také 4:2 a stejně jako Rytíři stáhli ztrátu na vedoucí Jihlavu na rozdíl osmi bodů. Kladno však sehrálo o duel více. Čtvrté České Budějovice podlehly Porubě 0:4.

Triumf Kladna zařídil hattrickem Jiří Říha. Šestadvacetiletý obránce nejprve otevřel v osmé minutě skóre, na jeho trefu zareagovala Horácká Slavia na konci úvodního dějství. V polovině zápasu skóroval liberecký odchovanec podruhé a třetí a zároveň vítězný gól přidal v 50. minutě. Obě tyto branky padly při početních výhodách. Po něm zamířil přesně i útočník Jakub Strnad. Poslední slovo měl třebíčský bek Lukáš Vágner.

Vsetín vstoupil do poslední dvacetiminutovky s tříbrankovým náskokem, který se však během necelých tří a půl minuty ztenčil na pouhý gól. Devátý úspěch Valachů z posledních deseti zápasů stvrdil do prázdné branky druhou trefou večera kanadský útočník Mitchell Theoret. Přerov prohrál počtvrté v řadě.

Šestinásobní extraligoví mistři tak zkazili premiéru novému kouči Přerova Vladimíru Kočarovi, jenž kvůli neuspokojivým výsledkům nahradil Kamila Přecechtěla. Dosavadní sportovní manažer mládeže Kočar bude na trenérské pozici působit dočasně.

Poruba zvítězila i ve třetím duelu pod vedením trenéra Miloše Holaně. Rozhodující gól obstaral ve 12. minutě útočník Jan Václavek. Druhý zásah přidal v prostřední části v přesilové hře forvard Jiří Zdeněk. Konečný výsledek stanovili v závěru obránce Patrik Urbanec a útočník Jan Dufek.

Brankář ostravského mužstva Hynek Kůdela si připsal 41 zákroků a vychytal první čisté konto v sezoně. Porubě stačilo k výhře jen 16 střel. Jihočechům chybějí na Kladno a Vsetín čtyři body.

Prostějov si poradil s Frýdkem-Místkem 3:2 po samostatných nájezdech. Prémiový bod vystřelil Jestřábům útočník Lukáš Žálčík, který dal branku i ze hry.

Havířov rozstřílel předposlední Ústí nad Labem 9:1. Třemi góly k tomu přispěl útočník Lukáš Bednář a pěti body za branku a čtyři nahrávky jeho parťák z formace Jan Maruna. Domácí uspěli ve třetím utkání po sobě.

Litoměřice ukořistily v derby s Kadaní tři body za výhru 2:1. Trhače poslal do vedení v 28. minutě v přesilovce zadák Tomáš Hajič, jenže útočník Stadionu Martin Kadlec v závěrečné třetině obrátil stav. Nejprve se trefil v oslabení a posléze i v početní výhodě. Hosté zvítězili potřetí za sebou, naopak domácí odešli poraženi v devátém souboji v řadě.

Slavia podlehla Benátkám nad Jizerou 4:5 po samostatných nájezdech, přestože v 59. minutě zvýšila v oslabení na 4:2. Jenže hosté o sedm vteřin později v téže přesilovce snížili a hned poté se nechal vyloučit kapitán domácích Jan Novák. Benátky nabízenou možností nepohrdly a 12 sekund před koncem základní hrací doby srovnaly. Zvrat dokonal v rozstřelu obránce Petr Kolmann.

44. kolo první hokejové Chance ligy

České Budějovice - Poruba 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Václavek, 36. Zdeněk, 59. Urbanec, 60. Toman. Rozhodčí: Jechoutek, Micka - Pechánek, Bohunek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5311.

Havířov - Ústí nad Labem 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)
Branky: 4., 13. a 35. L. Bednář, 8. Maruna, 26. Chroboček, 37. Bořuta, 46. Kotala, 49. Pořízek, 49. Bambula - 8. Šťovíček. Rozhodčí: Ondráček, Obadal - Bartek, Bubela. Vyloučení: 3:4, navíc Pořízek (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1049.

Kadaň - Litoměřice 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 28. Hajič - 42. a 55. M. Kadlec. Rozhodčí: Wagner, Vokřál - Šimán, Rubáš. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 295.

Kladno - Třebíč 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 8., 31. a 50. J. Říha, 54. J. Strnad - 20. Vl. Brož, 56. L. Vágner. Rozhodčí: Dědek, Šindel - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 1394.

Přerov - Vsetín 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 43. T. Sýkora, 46. Pala - 40. a 60. Theoret, 19. Slováček, 26. Hořanský. Rozhodčí: Veselý, Pilný - Rožánek, Dohnal. Vyloučení: 7:5, navíc Ferenc a Krisl (oba Přerov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2420.

Prostějov - Frýdek-Místek 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. Fajkus, 37. Matýs, rozhodující sam. nájezd Žálčík - 10. Kofroň, 38. Novotný. Rozhodčí: Doležal, Barek - Bosák, Zídek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1193.

Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 33. a 53. Vlček, 8. M. Ondráček, 59. L. Krejčík - 11. Šír, 37. Klapka, 59. Rychlovský, 60. Teplý, rozhodující sam. nájezd Kolmann. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 527.

1. Jihlava 40 24 5 3 8 144:86 85
2. Kladno 41 22 4 3 12 143:103 77
3. Vsetín 40 21 6 2 11 147:111 77
4. České Budějovice 40 21 4 2 13 128:99 73
5. Havířov 41 21 3 0 17 129:98 69
6. Prostějov 41 19 5 2 15 150:133 69
7. Litoměřice 39 18 4 2 15 121:111 64
8. Přerov 40 18 1 5 16 110:106 61