Počasí dnes11 °C, zítra9 °C
Úterý 16. dubna 2024  |  Svátek má Irena
Bez reklam

Motor veze z Třebíče výhru po téměř třech letech

Jak je zvykem v posledních duelech Motoru, tak i v tom čtvrtečním Jihočeši svého soupeře velmi výrazně přestříleli. Přesto se zápas proti Třebíči protáhl až do prodloužení. V něm se diváci rozuzlení ještě nedočkali. Rozhodly až nájezdy, ve kterých svému týmu výhru vystřelil Pavel Pýcha. Jihočeši na Vysočině vybojovali výhru téměř po třech letech.

Aktivněji vstoupil do utkání Motor. Ten měl v prvních pěti minutách hned několik střeleckých příležitostí. Například po Karabáčkově akci se dostal k odraženému kotouči Pavlin, který ale z mezikruží až na branku kotouč neprocpal. O chvíli později už se hostům útočný tlak vyplatil i gólově. Brankář domácích, Dominik Svoboda, vyrazil kotouč již do velkého střeleckého úhlu. Nicméně tam stál Zdeněk Doležal, který dopravil puk do odkryté části klece. V polovině třetiny mohl srovnat Václav Čejka, který si z pozice obránce sjel s kotoučem na holi až na vrchol kruhu. Z dobré pozice ale síťku za Strmeňovými zády nerozvlnil. Ve třinácté minutě propukly třebíčské tribuny v jásot. Jandusovu přihrávku na modré čáře vystihl Silvestr Kusko, který se dostal až do samostatného úniku, a ten nekompromisně proměnil. Ovšem ještě v téže minutě si Českobudějovičtí vzali vedení zpět. Cody Bradley stál dobře před brankou a své pozice využil z dorážky nejlépe, jak mohl – 1:2 z pohledu domácích. Úvodních dvacet minut nouzi o góly rozhodně nepřineslo. Záhy totiž bylo opět srovnáno. Před hostující brankou nastala trma vrma. V ní se nejlépe zorientoval Adam Raška, který třebíčské diváky opět rozradostnil. Do konce periody měl převahu Motor, v další branku ji ale nepřetavil.

Druhá perioda přinesla také o něco lepší start Motoru. Zajímavě od hrazení nahazoval Miloslav Čermák. Svoboda proti jeho pokusu sice zareagoval později, napodruhé jej ale dokázal zkrotit. Fanoušci Českých Budějovic, kterých si našlo na Vysočinu cestu pár desítek, sledovali útočné snažení svého týmu i nadále. Třebíč se dostávala z obranné třetiny spíše sporadicky. Právě domácí obrana v čele se Svobodou zatím ale byla pozorná. Toto tvrzení ovšem platilo jen do třicáté minuty. Vhazovalo se v třebíčském pásmu. Mitch Fillmannásledně dostal přihrávku do dobré palebné pozice. A z ní dostal kotouč přesně do horního růžku – 3:2 pro Budějovice. O dvě branky to mohlo být, když Gilbert při hře ve čtyřech na obou stranách našel před branku sjíždějícího Čermáka. Hostující útočník si srovnal puk a vystřelil do horního růžku. Tam se ale objevila také Svobodova lapačka, v níž kotouč skončil. Ačkoliv Třebíč v prostředním dějství téměř nic nepředvedla, zhruba tři minuty před odchodem do kabin mohlo být srovnáno. Petr Kratochvíl ujížděl s kotoučem po pravém křídle, načež to zkusil na vzdálenější tyč. Puk se po jeho střele otřel jen o tyčku a vrátil se do hry.

Oproti předchozíma dvěma dějství měla Třebíč poměrně dobrý vstup do třetiny. Žádný z jejich úvodních pokusů si ale cestu až do branky nenašel. A většinou neletěl ani na brankovou konstrukci. Ani Motor ovšem nepřišel zkrátka. Především Karabáček a jeho formace domácí hokejisty zlobili, jenže taktéž i oni bez gólového úspěchu. Branka naopak přišla na druhé straně kluziště. Vojtěch Střondala s Michalem Vodným vykoupali českobudějovickou obranu a mohli se radovat z opět vyrovnaného stavu. Domácí příznivci po polovině posledních dvaceti minut nebyli spokojeni s několika výroky sudích. I přesto museli sledovat oslabení svého týmu, které zůstalo bez potrestání. Horácká Slavia se pokoušela překlopit poprvé v utkání a možná definitivně stav a svou stranu, Jihočeši nicméně odolávali a byli to oni, kdo se ještě vrhli do útoku. Ani za Svobodovými zády ale kotouč neskončil, a tak se šlo do prodloužení.

Rozhodnout mohl Karabáček, který se octil sám před brankou, nicméně neměl příliš prostoru pro optimální zakončení. Svoboda Karabáčkův pokus schoval bezpečně ve výstroji. Jiří Šimánek se poté v obranném pásmu provinil faulem, který poslal Třebíčské do čtyř. Velká šance na zisk druhého bodu pro Třebíč ale zůstala nevyužita. Šlo se tedy do nájezdů, které se zdály být až nekonečné. O osudu posledního bodu, který byl ve hře, nakonec rozhodl až Pavel Pýcha.

SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor České Budějovice 3:4 (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Kusko, 15. Raška (Střondala, L. Vágner), 48. Vodný (Střondala) – 7. Z. Doležal (M. Novák), 13. Bradley (Pavlin), 30. Fillman, rozh. náj. Pýcha Rozhodčí: Kopeček, Pilný - Kreuzer, Polonij. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0.Diváci: 1 567. Střely na branku: 25:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Slavia: Svoboda – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Bilčík, V. Čejka, Furch – Střondala, Raška, Vodný – Psota, Nedvídek, Kusko (A) – Paták, Süss, Malec – P. Kratochvíl, Mlynář, M. Novák.

Motor: Strmeň – Vydarený, Fillman, Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin – Beránek, Šimánek, Babka – M. Novák, Gilbert, Z. Doležal – Čermák, Bradley, Karabáček – Heřman, R. Přikryl, Endál – Dančišin.

Autoři | Foto hcmotor.cz | Zdroj hcmotor.cz

Štítky Motor, hokej, Slavia, výhra, Madeta Motor České Budějovice, SK Horácká Slavia Třebíč, Pavel Pýcha, FC Vysočina Jihlava, Vojtěch Střondala, Zdeněk Doležal, Miloslav Čermák, Adam Raška, SK Slavia Praha, Jiří Šimánek

Motor veze z Třebíče výhru po téměř třech letech  |  Hokej  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech