Berdych zvládl návrat na kurty po půlroční pauze, v Dauhá vyřadil Kohlschreibera

Tenista Tomáš Berdych po půlroční pauze zaviněné problémy se zády vyhrál na turnaji v Dauhá zápas 1. kola. Němce Philippa Kohlschreibera porazil 6:4, 7:6 a v dalším utkání narazí na osmého nasazeného Fernanda Verdasca ze Španělska.

Tento článek je více než rok starý.

Dauhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | Zdroj: Reuters

Berdych hrál naposledy 19. června, kdy v londýnském Queen's Clubu vypadl v prvním kole s Francouzem Julienem Benneteauem. Někdejší čtvrtý hráč světa posléze v žebříčku klesl až na 71. místo. Od katarských pořadatelů turnaje, na kterém se v roce 2015 probojoval do finále, dostal divokou kartu.

Duel třicátníků s Kohlschreiberem zvládl Berdych za hodinu a 43 minut. Začal přitom prohraným podáním, pak ale německému protivníkovi sebral servis dvakrát a vyhrál úvodní set. Druhou sadu rozhodl tie-break, v němž sice Berdych přišel o tříbodový náskok, avšak nakonec zvítězil 7:5.

K postupu mu pomohlo i šest es, nad Kohlschreiberem nyní na zápasy vede 9:2. Také s příštím soupeřem Verdascem má vysoce pozitivní bilanci 10:4, naposledy mu podlehl v roce 2010.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít