Třinec prohrál na Spenglerově poháru s KalPa Kuopio 1:3. I tak si ale zahraje play-off

Třinečtí hokejisté prohráli také druhý zápas ve skupině Spengler Cupu. Tentokrát nestačili na finský celek KalPa Kuopio, kterému podlehli 1:3. I přes poslední místo ve skupině si ale svěřenci trenéra Varadi zahrají v sobotu play-off, kde budou čelit druhému týmu skupiny Cattini.

Davos Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka ze zápasu mezi Oceláři Třinec a finským celkem KalPa Kuopio

Momentka ze zápasu mezi Oceláři Třinec a finským celkem KalPa Kuopio | Foto: Gian Ehrenzeller | Zdroj: ČTK/AP

Třinečtí hokejisté nastoupili po středeční porážce s Magnitogorskem k druhému zápasu Spengler Cupu. Tentokrát proti nim stál finský tým KalPa Kuopio. Do branky se místo Šimona Hrubce postavil Lukáš Daneček.

První velkou šanci si Oceláři vypracovali v šesté minutě. Ondřej Kovarčík ale puk za záda slovenského brankáře Denise Godly zasunout nedokázal.

Ve 12. minutě se už skóre měnilo, bylo to ale ve prospěch KalPa. Po vyhraném buly a rychlé kombinaci se v rohu chopil kotouče Jaakko Rissanen, našel Alexandra Ruutua, který z první zakončil do branky Lukáše Danečka.

Pardubice po třinácti zápasech vyhrály, Chomutovu stačila k vítězství nad Litvínovem jediná branka

Číst článek

Běžela 17. minuta a Třinec už mohl prohrávat o dvě branky. Mikko Nuutinen prostřelil na brankové čáře ležícího Martina Gernáta. Podle sudích ale puk nebyl celým objemem v brance.

Ve 32. minutě se ale svěřenci trenéra Varadi dočkali vyrovnání. A postaral se o to právě Gernát, který zabránil druhému gólu. V útočném pásmu si pohrál s pukem, objel celé pásmo a zakončil mezi Godlovou ruku a jeho beton.

Vyrovnaný stav ale nevydržel ani minutu. Marián Adámek chyboval ve středním pásmu a puk mu sebral Alexandre Texier a řítil se sám na brankáře Danečka, kterého bez problému překonal.

Třinečtí měli příležitosti k vyrovnání v závěru třetiny. Nejprve Ondřej Kovarčík a Aron Chmielewski neproměnili samostatný nájezd na Godlu. A když se ve 39. minutě neprosadil ani Tomáš Marcinko, skončila druhá třetina z pohledu Ocelářů 1:2.

Do závěrečné třetiny šli třinečtí hokejisté s cílem vyrovnat. Jejich plán ale dostal trhliny už půl minuty po jejím začátku. Gernát odebral o puk Riaanena, vzápětí o něj ale přišel v souboji s Alexandrem Ruutuem, který sólový nájezd proměnil a podruhé v zápase se zapsal mezi střelce.

Více už se v utkání nestalo, třinečtí hokejisté tak prohráli s KalPa Kuopio z Finska 1:3. I přes prohru a poslední místo ve tříčlenné skupině si ale zahrají play-off. Tam narazí na někoho z trojce Davos, Norimberk či výběr kanadských hráčů.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:
Skupina Torriani:
HC Oceláři Třinec - KalPa Kuopio 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Gernát (Roberts Bukarts) - 13. A. Ruuttu (Rissanen, Texier), 34. Texier, 41. A. Ruuttu. Rozhodčí: Gofman (Rus.), Stricker - Castelli, Gnemmi (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 5141.
Sestava Třince: L. Daneček - D. Musil, Gernát, Kundrátek, Galvinš, Matyáš, Adámek, Haman - Martin Růžička, Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský - Dravecký, Š. Novotný, Roberts Bukarts - Chmielewski, O. Kovařčík, Cienciala - Christov. Trenéři: M. Zadina a Raszka.

krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít