Aguirre vyhrál Závod okolo jezera Kukonor díky horské etapě

Tato zpráva byla vydána zpravodajstvím Xinhuanet Qinghai/Europe. Níže je uveden celý článek:

Kolumbijec Hernan Aguirre z týmu Manzana Postobon podle očekávání vyhrál 17. závod okolo jezera Kukonor, když v poslední sobotní etapě závodu dojel bezpečně na 13. místě.

22letý závodník si v podstatě zajistil titul vyhýbaje se nehodám nebo zdravotním problémům poté, co vyhrál čtvrtou a šestou etapu v horách, kde si vybudoval náskok jedné minuty a pěti sekund, který se ukázal být nesmazatelným, protože zbývajících sedm etap probíhalo na rovinatých silnicích.

Jeho kolumbijský kolega z týmu Hernando Bohorquez skončil na celkovém druhém místě, zatímco vítěz tohoto závodu v roce 2015 Chorvat Radoslav Rogina z týmu Adria Mobil zaujal třetí pozici. Zelený trikot získal vítěz 10. etapy Dušan Rajovič (Adria Mobil) ze Srbska.

Ilja Davidenok z Kazachstánu (Beijing XDS-Innova) vyhrál klasifikaci "Nejlepší asijský jezdec" a získal modrý trikot.

Kaden Groves z Austrálie, kterému pomohli kolegové z týmu, získal vítězství v závěrečné etapě.

Pilotován "nejlepším cyklistickým rozjížděčem do 23 let" Jacobem Hennessym, který získal dvě umístění na pódiu, včetně třetího místa v předposlední etapě v pátek, dokázal sprinter Groves z týmu Mitchelton-BikeExchange na finiši okruhu v Lan-čou přesprintovat ostatní cyklisty a získat prvenství.

"Bylo to pro nás oba naprosto neskutečné, abychom ukončili závod vítězstvím, a to zejména v čínském týmu a během závodu v Číně," uvedl Hennessy, který také dojel na druhém místě za Australanem Brentonem Jonesem (Delko-Marseille Provence KTM) ve 2. etapě. "Myslím, že se vlastně jedná o naše první velké vítězství v Číně."

Vítěz 5. etapy Cameron Scott (Australská cyklistická akademie) dojel třetí, za druhým v pořadí Lucasem Carstensenem (Bike Aid) z Německa.

Závod okolo jezera Kukonor se poprvé konal v roce 2002 a je 4. nejdůležitějším cyklistickým silničním závodem na světě po Tour de France, Giro d'Italia a Vuelta a Espaňa. Při průměrné výšce přesahující 3000 metrů se nazývá "cyklistickým závodem na nejvyšší nadmořské výšce ve světě" nebo "závodem v oblacích".

V letošním roce byl závod o délce 3671 km odstartován 22. července v Ledu, historickém městě 95 km východně od města Si-ning, a byl ukončen 4. srpna v Lan-čou, hlavním městě provincie Kan-su. Závod probíhal podél mnoha světově známých přírodních a kulturních památek, jako např. Žluté řeky, Tibetské náhorní plošiny, pohoří Čchi-lien-šan a koridoru Che-si.

KONTAKT: Wei Wang, +31-70-3457558, wangwei@xinhuaeurope.com