Nemecko na MS v hokeji 2024
Nemecko

MS v hokeji 2024: Nemci ukončili skupinovú fázu triumfom nad Francúzmi

Fotogaléria (20)
Francúzsko - Nemecko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|21. máj 2024 o 09:20

Sledovali ste online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: Francúzsko - Nemecko.

OSTRAVA. Francúzsko a Nemecko dnes hrali o 12.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Francúzsko - Nemecko.

Zápas skupiny B sa hral v Ostravar Aréne v Ostrave.

Fotogaléria zo zápasu Francúzsko - Nemecko na MS v hokeji 2024 (skupina B)
Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Francúzsko - Nemecko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
21.05.2024 o 12:20
Francúzsko
3:6
(1:1, 2:3, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 17. Claireaux (Addamo, Perret), 22. Rech (Boudon, Chakiachvili), 27. Treille (T. Bozon) – 20. Michaelis (Kahun, Ehliz), 26. Kälble (Stachowiak, Peterka), 32. Stachowiak (Reichel), 32. Kastner (Michaelis), 42. Stachowiak, 45. Reichel (Sturm, Pföderl). Rozhodca: Holm (SWE), Hronský (SVK) – Hynek (CZE), Lundgren (SWE).
Prenos
Nemecko vyhráva dnešný zápas nad Francúzskom 6:3 a dobre sa naladilo na štvrťfínálové boje. Francúzi získali na šampionáte 4 body a v skupine obsadia siedmu pozíciu.
Koniec zápasu.
59:42
Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Justin Addamo – 2 min., krosček.
59:02
Prebieha posledná minúta tretej tretiny.
58:23
Michaelis mohol ísť do brejku, ale cez modrú čiaru prešiel skôr Kahun. Píska sa ofsajd Nemecka.
57:08
Kahun sa snažil predrať cez útočnú modru čiaru. Telom ho od puku odstavil Auvitu.
56:21
Kevin Bozon zakončil z otočky. Nemci mali teraz veľké šťastie, že puk neskončil v bráne.
54:23
Jordann Perret – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Nemecko:
Frederik Tiffels – DKZ + 5 min., vrazenie na mantinel.
54:07
Následuje reklamný brejk.
53:10
Michaelis obkorčuloval bránu. Puk prihral na modrú čiaru, kde číhal Szuber. Ten z prvej vypálil. Netrafil však bránu.
52:35
Wissmann zaváhal. Puk získal Tim Bozon a zakončil. Grubauer sa zaskočiť nenechal.
51:33
Perret tečoval nahodenie Cantagalla. Grubauer bol však na mieste a puk schoval v lapačke.
50:26
Bozon hľadal prihrávkou Treilleho, ale Wissmann ho zablokoval telom.
49:30
Francúzsko je v plnom počte.
48:42
Peterka napriahol na pravom kruhu. Jeho bombu Junca vyrazil betónom.

changeStriedanie v tíme Francúzsko:
z ihriska odchádza Quentin Papillon, prichádza Julian Junca.
44:50
goalNemecko dalo gól! Nemci využívajú presilovú hru. LUKAS REICHEL si prebral prihrávku a natlačil sa pred Papillona. Peknou kľučkou ho vykúpal a puk zasunul do prázdnej brány. Asistencie: Nico Sturm, Leonhard Pfoderl.
44:37
Yohann Auvitu – 2 min., hákovanie.
43:26
Kevin Bozon sa dostal do zakončenia z osi klziska. Jeho strelu vyrazil Grubauer.
42:36
Francúzom dochádzajú sily. Nemci na ľade jasne dominujú.
41:19
goalNemecko dalo gól! Piaty nemecký gól je na svete. WOJCIECH STACHOWIAK sa dostal k puku. Nabral rýchlosť a pred Papillon sa nepomýlil.
40:18
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedie tím Nemecka 4:3. Sledujeme rýchly hokej, pri ktorom sa príliš nebráni. Uvidíme čo nám ponúkne tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:43
Perret získal puk a vyhodil ho von z tretiny.
38:12
Enzo Cantagallo – 2 min., podrazenie.
38:01
Peterka sa výborne natlačil pred Papillona. Následne dorážal Sturm. Papillon teraz podržal svoje mužstvo.
37:10
Auvitu pálil od modrej čiary. Jeho pokus zablokoval jeden z nemeckých hráčov.
36:07
35:48
Leonhard Pfoderl dosiahol gól. Francúzi si však vzali opäť challenge. Sturm doslova zbúral v bránkovisku Papillona. Rozhodcovia si pozreli video a gól kvôli nedovolenému bráneniu neuznávajú.
35:13
Nemecko je v posledných minútach jasne lepším mužstvom. Francúzi nevedia kam skôr skočiť.
34:42
Muller vykúpal Papillona, ale puk mu ušiel za bránu. Teraz mali Francúzi veľké šťastie.
34:16
Bellemare zrazil v stredovom kruhu k zemi Kahuna. Vylučovať sa však nebude.
33:16
Hrá sa otvorený hokej. Na obranu sa dnes príliš nemyslí.
32:45
Hráči Nemecka tlačia svojho súpera! Ehliz vo veľkej šanci nedokázal prekonať Papillona.
31:23
goalNemecko dalo gól! Nemci bleskovo otáčajú skóre zápasu. Parádnu prihrávkou vykúzlil Marc Michaelis. Puk poslal presne na hokejku MAXMILIANA KASTNERA, ktorý puk so šťastím dopravil do siete. Asistencie Marc Michaelis.
31:09
goalNemecko dalo gól! Nemcom sa opäť podarilo vyrovnať. WOJCIECH STACHOWIAK spolu s Lukasom Reichelom dokázal využiť veľké zmätky v obrane Francúzska. Papillon sa len prizeral ako mu padá gól do siete. Asistencie Lukas Reichel.
30:26
Nemci si nerozumeli v prechode modrou čiarou. Píska sa ich ofsajd.
28:56
Nemci dosiahli gól, konkrétne Peterka. Francúzi si vzali challenge kvôli prípadnému ofsajdu. Rozhodcovia dlho skúmali video, ale napokon dospeli k tomu, že gól kvôli ofsajdu neplatí.
28:44
Francúzi zahadzujú šancu za šancou. Bellemare sa natlačil pred Grubauera, ale zblízka ho nedokázal prekonť.
27:09
Nemci sa dostali do prečílenia. Kahun nabil Tiffelsovi, ktorý zakončil, ale Papillon sa dokázal presunúť a puk chytiť.
26:18
goalFrancúzsko dalo gól! Francúzi idú opäť do vedenia! SACHA TREILLE dostal výbornú prihrávku od Tima Bozona a v samostatnom úniku si poradil s Grubauerom. Asistencie Tim Bozon.
25:56
goalNemecko dalo gól! Nemecko sa dostalo do prečíslenia 3 na 1. LUKAS KÄLBLE to zobral na seba a presnou strelou prekonal Papillona. Asistencie Wojciech Stachowiak, John Peterka.
25:09
Nemecko je v plnom počte.
24:29
V oslabení sa dostal do úniku Toumie, jeho zakončenie bekhendom Papillon vyrazil.
23:09
Nico Sturm – 2 min., držanie.
22:38
Kahun nahodil puk na bránu. Kastler jeho pokus tečoval, ale puk letel mimo bránu.
21:09
goalFrancúzsko dalo gól! Francúzi idú opäť do vedenia v dnešnom zápase. Boudon vypálil z pravej strany .Grubauer jeho pokus vyrazil, ale následnu dorážku ANTHONYHO RECHA už chytiť nedokázal. Asistencie Louis Boudon, Florian Chakiachvili.
21:05
Reichel Sa natlačil pred Papillona, jeho zakončenie francúzsky brankár chytil výstrojou.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine je skóre vyrovnané 1:1. Sledovali sme vyrovnanú tretinu. Uviídme čo nám ponúkne druhé dejstvo.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:04
goalNemecko dalo gól! Nemci síce presilovku nevyužili, ale hneď po jej skončení sa k puku pri bráne dostal MARC MICHAELIS a presnou strelou prekonal Papillona. Asistencie Dominik Kahun, Yasin Ehliz.
18:56
18:26
Francúzi sa zatiaľ výborne bránia.
17:44
Kahun pálil z pravého kruhu. Jeho pokus tesne minul bránu Papillona.
16:56
Enzo Guebey – 2 min., sekanie.
16:49
goalFrancúzsko dalo gól! Francúzi sa dostávajú do vedenia v dnešnom zápase! Addamo sa dostal do prečíslenia s VALENTINOM CLAIREAUXOM. Druhý menovaný prihrávku využil a strelou pod brvno prekonal Grubauera. Asistencie Justin Addamo, Jordann Perret.
16:27
Nemci sa usadili v útočnom pásme. Sturm sa oprel do strely. Jeho pokus bol zablokovaný.
15:09
Muller sa výborne dostal pred Papillona. Jeho zakončenie výborne zneškodnil francúzsky brankár.
14:32
Francúzi zavreli svojho súpera v pásme. Zakončoval Kevin Bozon a následne aj Rech, ale Grubauer bol pripravený.
13:12
Crinon dobre vypálil od modrej čiary! Grubauer sa dobre presunul a puk betónom vyrazil.
12:19
Píska sa icing Francúzska.
11:28
Stachowiak vyhral buly v útočnom pásme. K puku sa dostal Peterka, ktorý z prvej vypálil. Papillon jeho pokus vyrazil.
10:48
Aktuálny pomer streleckých pokusov 2:6:
09:38
Francúzi majú zatiaľ viac z hry. Bellemare vybojoval puk pri mantineli. Prihrávou hľadal Treilleho. Jeho pokus chytil Grubauer lapačkou a prerušil hru.
08:28
Horca nahadzoval puk na bránu. Netrafil však bránu. Následne sa k puku dostal Tim Bozon a tlačil sa pred Grubauera, ale zakončiť nedokázal.
07:44
Sledujeme zatiaľ vyrovnaný zápas. Je vidieť, že sa už v podstate o nič nehrá.
06:28
Auvitu pálil od modrej čiary! Grubauer jeho pokus chytil a prerušil hru.
05:11
Kevin Bozon si vypýtal prihrávku na modrú čiaru, ale výborne ho telom zablokoval Wissmann.
04:17
Dominic Kahun sa dostal do mini brejku pred Papillona, ale jeho zakončenie francúzsky brankár chytil.
03:42
Bozon sa tvrdo oprel do Sturma. Faul sa nepíska.
02:31
02:01
Stachowiak sa natlačil pred Papillona. Francúzsky brankár puk vyrazil. Následne sa k puku dostal Michaelis, ale ten bránku prestrelil.
01:04
Francúzi aj v oslabení zaútočili. Perret však puk len odovzdal súperovi a išiel striedať.
00:31
Justin Addamo – 2 min., podrazenie.
00:10
Perret sa okamžite dostal do veľkej šance! Jeho zakončenie pred Grubauerom však bolo nepresné.
00:01
Úvodné buly získali Francúzi.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Francúzsko: Papillon (Junca) – Guebey, Auvitu (A), Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – K. Bozon, Bellemare (A), Treille (C) – Bertrand, Boudon, Rech – Claireaux, Addamo, Perret – Dair, Colomban, T. Bozon – Bruche.
Tréner: Philippe Bozon

Nemecko: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller (C), Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile – Peterka, Stachowiak, Reichel – Kahun (A), Sturm, Tiffels – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Ehl, Kastner, Tuomie.
Tréner: Harold Kreis

Rozhodca: Holm (SWE), Hronský (SVK) – Hynek (CZE), Lundgren (SWE).
Francúzsko

Tím Francúzska dokázal nazbierať v doterajšom priebehu šampionátu 4 body. Podarilo sa im zvíťaziť s Poľskom 4:2. Bod uchmatli aj Lotyšom za prehru po predĺžení 4:5. Francúzi majú istotu záchrany. Dnešný zápas je ich posledný a môžu ho odohrať uvoľnene.

Nemecko

Nemci sú na tom podstatne lepšie ako ich dnešný súper. Na svojom konte majú 12 bodov a majú istotu štvrťfinále. V dnešnom zápase sú favoritom a určite ho budú chcieť vyhrať. Môžu skončiť na druhom, treťom, ale aj štvrtom mieste. Uvidíme, kde sa napokon usadia.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Nemci ukončili skupinovú fázu triumfom nad Francúzmi