Táto správa sa vám pravdepodobne zobrazuje, lebo používate starú verziu prehliadača Internet Explorer. Použite prosím verziu 9 a vyššie. Prípadne iný prehliadač (Firefox, Chrome, Opera). Ďakujeme za pochopenie.
;

Slovan Bratislava - Ružomberok 5:1 v 10. kole skupiny o titul - sumár

18.5.2024 18:53 TASR Pridať komentár

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa s majstrovskou sezónou rozlúčili víťazstvom 5:1 nad MFK Ružomberok v sobotňajšom stretnutí záverečného 10. kola nadstavbovej časti Niké ligy. O slávnostný výkop sa postarala najúspešnejšia slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Po zápase prebehlo odovzdávanie majstrovskej trofeje Esencia hry a oslavy s fanúšikmi priamo na hracej ploche.

Domáci boli od úvodu aktívnejší a v 20. minúte sa Kašia presadil hlavičkou. Krátko na to upravil Strelec na 2:0. Ružomberok však po polhodine znížil, keď Luterán trafil ľavý horný roh. Slovan ešte v prvom polčase pridal tretí gól, Barseghjan zakončil presne z hranice pokutového územia. Po hodine hry skóroval aj Tolič - 4:1. Výsledok ešte v úplnom závere skompletizoval Zmrhal.

Slovan vyhral ligu šiestykrát za sebou a celkovo štrnástykrát v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Pred druhým FC DAC 1904 Dunajská Streda mali "belasí" v konečnej tabuľke priepastný pätnásťbodový náskok. V novej sezóne budú opäť reprezentovať slovenský futbal v Lige majstrov, ktorá bude mať nový formát a do skupinovej fázy postúpi až 36 tímov. Začne v 1. predkole (prvé zápasy 9./10. júla, odvety 16./17. júla). Meno súpera spozná na žrebe, ktorý je na programe 18. júna v Nyone. Ružomberok obsadil piate miesto, ale vďaka triumfu v Slovenskom pohári - Slovnaft Cupe získal miestenku v predkole Európskej ligy.

NL - 10. kolo skupiny o titul:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 5:1 (3:1)

Góly: 21. Kašia, 24. Strelec, 40. Barseghjan, 61. Tolič, 90. Zmrhal – 30. Luterán. Rozhodovali: Glova – Štrbo, Pacák, 9028 divákov.

Slovan: Borjan (87. Trnovský) – Bajrič, Kašia (81. Vojtko), Wimmer – Blackman, Savvidis, Tolič 87. Mateáš), Marcelli (81. Pauschek) – Barseghjan, Strelec, Weiss ml. (67. Zmrhal)

Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Zsigmund, Malý – Luterán, Lavrinčík, Chrien (79. Kotula), Selecký – Hladík (66. Boďa), Chobot (46. Domonkos) – Gerec (58. Tučný)

Pridaj sa k fanúšikom na facebooku a dostávaj vždy čerstvé info priamo z trávnika!

Slováci vstúpili do turnaja triumfom nad Chorvátmi 10:1

Slovenskí reprezentanti v malom futbale zaznamenali triumf v prvom zápase na ME 2024 v Bosne a Hercegovine. V sobotnom zápase C-skupiny v Sarajeve deklasovali Chorvátov 10:1. Hetrik zaznamenal Martin Ďuráči. Slováci sa tak ujali vedenia v tabuľke. Najbližšie ich čaká duel so Španielmi v pondelok o 15.45 h. V utorok o 20.45 h uzavrú skupinu duelom s Českou republikou. včera o 19:01 - TASR

Al Nassr prehral vo finále pohára, Ronaldo opúšťal trávnik v slzách

Futbalisti Al Hilal sa stali víťazmi saudskoarabského Kráľovského pohára. V piatkovom finálovom súboji v Džidde zdolali Al Nassr s Cristianom Ronaldom 5:4 v jedenástkovom rozstrele, po riadnom hracom čase a predĺžení sa zápas skončil nerozhodne 1:1. včera o 08:45 - TASR

Mexiko si v príprave poradilo s Bolíviou 1:0, Kostarika - Uruguaj 0:0

Futbalisti Mexika zdolali v prípravnom medzištátnom stretnutí Bolíviu 1:0. Jediný gól dal v 47. minúte útočník Edson Alvarez. Duel sa hral na neutrálnej pôde v Chicagu. V ďalšom prípravnom zápase medzi Kostarikou a Uruguajom sa zrodila bezgólová remíza. včera o 07:31 - TASR

Škótom sa dva týždne pred šampionátom zranil útočník Dykes

Škótsky futbalový reprezentant Lyndon Dykes sa zranil počas piatkového tréningu národného tímu v Glasgowe. Z ihriska ho odniesli na nosidlách a v tejto chvíli nie je isté, či sa stihne dať do poriadku do štartu ME v Nemecku. Informovala DPA. 31.5.2024 21:26 - TASR

Como odohrá úvodné domáce zápasy po návrate do Serie A vo Verone

Taliansky futbalový klub Calcio Como odohrá úvodné domáce zápasy po návrate do Serie A v novej sezóne na štadióne Marcantonia Bentegodiho vo Verone. Jeho domovský štadión Sinigaglia prechádza rekonštrukciou. 31.5.2024 21:12 - TASR

Mladá Boleslav si zaistila účasť v predkole Európskej konferenčnej ligy

Futbalisti FK Mladá Boleslav si zaistili miestenku v predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL). V piatkovom domácom finále play off českej ligy o EKL zvíťazili nad Hradcom Králové 3:1. O jediný gól hostí sa postaral z pokutového kopu v 83. minúte slovenský stredopoliar Lukáš Čmelík. 31.5.2024 20:19 - TASR

Martinez sa rozhodol predĺžiť spoluprácu s Interom Miláno

Argentínsky futbalový reprezentant Lautaro Martinez sa rozhodol predĺžiť spoluprácu s Interom Miláno. Jeho kontrakt by mal podľa talianskych médií platiť do júna 2029. Informoval o tom portál sport.sky.it. 31.5.2024 17:43 - TASR

Kapitán Bariš predĺžil zmluvu s Trenčínom

Jedným z lídrov AS Trenčín v nadchádzajúcej sezóne futbalovej Niké ligy bude aj aktuálny kapitán mužstva Damián Bariš. Dvadsaťdeväťročný odchovanec klubovej akadémie podpísal nový ročný kontrakt. Informoval o tom web AS. 31.5.2024 17:09 - TASR

LASK Linz ulovil posilu zvučného mena, obranu posilní Boateng

Nemecký futbalista Jerome Boateng sa stal novou posilou LASK Linz. S rakúskym klubom podpísal bývalý majster sveta dvojročný kontrakt, informovala agentúra DPA. 31.5.2024 16:14 - TASR

Mourinho podľa tureckých médií povedie Fenerbahce Istanbul

Portugalský tréner Jose Mourinho sa podľa tureckých médií stane koučom futbalistov Fenerbahce Istanbul. Agentúra dpa informovala o tom, že k spečateniu spolupráce príde počas nasledujúceho víkendu. Šesťdesiatjedenročný Portugalčan by mal s čerstvým tureckým vicemajstrom podpísať dvojročnú zmluvu. 31.5.2024 13:59 - TASR