Francúzsko na MS v hokeji 2024
Francúzsko

MS v hokeji 2024: Francúzi v dôležitom súboji porazili hokejistov Poľska

Fotogaléria (17)
Poľsko - Francúzsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|14. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: Poľsko - Francúzsko.

OSTRAVA. Poľsko a Francúzsko dnes hrali ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Poľsko - Francúzsko.

Zápas skupiny B sa hral v Ostravar Aréne v Ostrave.

Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.
Fotogaléria zo zápasu Poľsko - Francúzsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Poľsko - Francúzsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
14.05.2024 o 20:20
Poľsko
2:4
(0:2, 2:2, 0:0)
59' minúta
Ukončený
Francúzsko
Prehľad
Góly a asistencie: 37. Paś (Zygmunt, Walega), 38. Fraszko (Wronka) – 9. Addamo (Treille, Gallet), 12. Addamo (Auvitu, K. Bozon), 25. Da Costa, 28. Bellemare (Da Costa, Auvitu). Rozhodca: Brander (FIN), Fraňo (CZE) – Fuchs (SUI), Nikulainen (FIN)..
Prenos
Strely na bránku: 25 – 32
Zákroky brankárov: 28 – 23
Francúzsko uspelo v dôležitom zápase o záchranu! Za víťazstvom mierili už od začiatku zápasu, kedy po prvej tretine dokázali po dvoch presných zásahoch Addama viesť 2:0. V druhej tretine si Francúzi mierne skomplikovali život, kedy po pohodlnom vedení 0:4 dokázali Poliaci znížiť na 2:4. V poslednej tretine sa Poliaci usilovali o góly, no nestačilo to. Francúzi si tak postrážili dvojgólové vedenie a pripisujú si dôležité tri body. Prajem vám príjemný zvyšok dňa a dopočutia!
Koniec zápasu.
58:41
Kolusz poslal od modrej čiary nepríjemnú strelu, no pripravený Ylönen tento pokus chytil.
58:30
Zdá sa, že Fučík ostane na lavičke a Poľsko bude hrať v útočnom pásme 6 na 5.
58:30
Poľský tréner si vypýtal oddychový čas!
57:30
Francúzom sa rysoval sľubný útok, no situáciu prekombinovali a nedostali sa do zakončenia.
56:05
Francúzsky výpad Bertranda dokázala poľská defenzíva eliminovať. Poliaci mieria do útočného pásma.
55:35
Zakázané uvoľnenie Francúzska.
55:05
Poliakom sa nepodarí preniknúť do útočného pásma. Defenzíva Francúzska v týchto momentoch pracuje veľmi precízne.
54:12
Kolusz prešiel príliš rýchlo do útočného pásma do ofsajdového postavenia.
54:06
Rech v útočnom pásme zahral vysokou hokejkou. Uvidíme tak vhadzovanie.
52:46
Poliaci sa v tretej tretine prezentujú aktívnym hokejom, žiaľ pre nich zatiaľ bez gólového efektu.
51:44
importantFrancúzi poslali zaujímavý puk pred bránku od modrej čiary a na Fučíkovej bráne zazvonila žrd!
50:33
Dominik Paś poslal tvrdú ranu medzi tri žrde Francúzska, ale Ylönen bol pripravený a túto strelu chytil.
49:55
Poliakom sa čas neúprosne míňa, potrebovali by útočiť omnoho viac.
48:36
Poľsko s plným počtom hráčov.
48:26
Frazsko poslal zaujímavú strelu, ale Ylönen túto strelu dokázal pokryť.
47:03
Fučík s ďalším úspešným zákrokom. Po svojom príchode pôsobí jeho mužstvo omnoho istejšie na ľade.
46:38
Vylúčenie v tíme Poľsko:
Pawel Zygmunt – 2 min., nedovolené bránenie.
46:14
Zaujímavá prihrávka mierila na Maciaśa, ktorému žiaľ chýbalo pár čísel aby tento pas chytil.
46:10
Tvrdé súboje sa odohrávajú za francúzskou bránkou, ktoré pocítil aj samotný arbiter.
44:44
Tomáš Fučík predviedol výborný zákrok po nepríjemnej francúzskej strele.
44:06
Francúzi v plnom počte.
43:00
Poliaci sa dostali do šance, ale Dziubinski nedokázal dostať puk do francúzskej bránky. Presilová hra pokračuje.
42:43
Prechod Poliakov do útočného pásma zastavil odpískaný ofsajd Kamila Walegu.
42:06
Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Aurélien Dair – 2 min., podrazenie.
40:31
Pasiut sa objavil v zaujímavej streleckej pozícii, no jeho strela končí v rukách francúzskeho brankára.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Videli sme zaujímavú druhú tretinu! Najprv sme videli dva góly Francúzska, kedy sme si mysleli, že si toto vedenie pokojne ustrážia, no opak bol pravdou. Poliaci sa prebudili a gólmi Paśa a Frazska dokázali znížiť na 2:4! Stretnutiu zďaleka nie je koniec takže nás čaká ešte zaujímavá tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:21
Treile poslal prihrávku pred bránku súpera, ale Francúzi nedokázali zakončiť z tejto príležitosti.
38:29
Puk sa po súboji odrazil od Crionena mimo ľadovú plochu. Uvidíme vhadzovanie.
37:39
goalPoľsko dalo gól!
Ďalšia radosť Polska! Do úniku sa dostal útočník BARTOSZ FRASZKO, ktorý pekne umiestnil puk do Ylönenovej bránky. Stav stretnutia 2:4. Asistencia: Patryk Wronka.
37:21
importantFučík výborným zákrokom zlikvidoval obrovskú šancu Francúzska!
36:08
Zblokovanú strelu Zygmunta si našiel DOMINIK PAŚ, ktorý dostal puk za Ylönenov chrbát a znižuje na 1:4! Obrovská radosť pre poľských fanúšikov v Ostravar Aréne. Asistencie: Pawel Zygmunt, Kamil Walega.
35:45
importantKolusz si pekne naviedol puk pred bránku súpera, ale jeho strela končí iba v náručí Ylönena. Zaujímavá šanca poľského celku.
34:15
Ďalší výpad Francúzska zastavil odpískaný ofsajd. Poliaci sa zatiaľ dostávajú málo do útočného pásma.
33:15
Fučík si postrážil ďalšiu ponuku na teč. Uvidíme vhadzovanie.
32:57
Walega vystrelil z otočky, ale francúzsky brankár zasahovať nemusel, keďže jeho pokus smeroval mimo bránku.
31:58
Francúzi vyslali niekoľko streleckých pokusov na Fučíka, no ten dokázal všetky eliminovať. Aktivita Francúzska pokračuje.
30:29
30:05
Poliaci zvýšili aktivitu, kedy Walega poslal zaujímavú strelu zápästím medzi tri francúzske žrde, no Ylonen bol pripravený a dokázal tento pokus pokryť.
29:19
Poliaci si zatiaľ nedokázali vytvoriť streleckú príležitosť v presilovej hre, uvidíme vhadzovanie.
28:31
Charles Bertrand – 2 min., podrazenie.
27:46
goalFrancúzsko dalo gól!
Francúzi využili aj svoju druhú presilovú hru! Šikovne si rozložiliobranu súpera a Da Costa nahodil puk pred bránku Fučíka, kde to umne dokázal tečovať asistent kapitána BELLEMARE. Stav stretnutia 0:4. Asistencie Stéphane Da Costa, Yohann Auvitu.
26:55
Tomáš Fučík si zapisuje svoj prvý úspešný zákrok, po nebezpečnej francúzskej strele.
26:10
Jakub Wanacki – 2 min., nedovolené bránenie.
26:10
changeStriedanie v tíme Poľsko:
z ihriska odchádza John Murray, prichádza Tomáš Fučík.
24:51
Dziubiński sa šikovne otočil okolo bránky súpera, zakončil bekendom ale francúzsky brankár sa nenechal prekvapiť.
24:21
Francúzi využili svoju presilovú hru, kedy skúsene si DA COSTA počkal na clonu svojich spoluhráčov a puk krásnym spôsobom od brvna upratal do poľskej bránky. Stav stretnutia 0:3.
23:30
Auvitu vyslal nebezpečný príklep od modrej čiary, ale jeho pokus skončil na betónoch Murrayho.
23:01
Mateusz Bryk – 2 min., podrazenie.
22:05
Poliaci pôsobia na ľade veľmi odovzdane.
21:15
Da Costa sa ocitol v streleckej pozícií, no jeho strela bola zblokovaná.
20:29
20:10
Druhú tretinu sme začali vyhodeným pukom mimo plochu. Vhadzovanie v strednom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Štatistiky:
Strely na bránku: 3 – 10
Zákroky brankárov: 8 – 3
V prvej tretine sme boli svedkami zo začiatku opatrného hokeja, kedy ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu. To sa však zmenilo už v ôsmej minúte stretnutia, kedy bekendom poslal puk do poľskej bránky útočník Justin Addamo. Ten istý hráč sa presadil aj šikovným tečom v jedenástej minúte, kedy poslal Francúzsko v boji o udržanie do dvojgólového vedenia.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:28
Zaujímavý puk posielal pred Ylönenovú bránku Paś, ale Francúzi puk dokázali odvrátiť do bezpečia.
18:31
Sacha Treille – 2 min., nedovolené bránenie.
17:48
Wronka sa z ľavej strany pokušal vystreliť na Ylönena, ale jeho pokus bol zblokovaný francúzskym obrancom.
16:19
Da Costa prešiel individuálne do útočného pásma, kde sa dostal ku strele no Murray bol pripravený a tento pokus vyrazil do bezpečia.
15:57
Francúzi v plnom počte hráčov.
14:49
Kamil Walega vystrelil hneď dvakrát, no prvá strela bola zblokovaná a tá druhá skončila nad francúzskou bránkou.
14:25
Poliakom sa nepodarilo udržať puk v útočnom pásme, Francúzi dokázali vyhodiť puk až k poľskej bránke.
14:00
Justin Addamo – 2 min., podrazenie.
13:20
Poliaci sa snažili nastreliť puk pred bránku Francúzska, no ich pokus bol zblokovaný obranou.
12:25
Francúzi ani po druhom góle nepoľavujú a obstreľujú Murrayho bránku. Poľská defenzíva je pod veľkým tlakom.
11:15
Francúzi sa usadili v útočnom pásme a strieľajú svoj druhý gól! Auvitu nahodil puk a práve JUSTIN ADDAMO bol ten, ktorý tečoval puk do bránky! Stav stretnutia 0:2. Asistencie Yohann Auvitu, Kevin Bozon.
09:45
Francúzi sa po vstrelenom góle vyžarujú veľkou aktivitou a je otázkou času, kedy pridajú ďalší.
08:47
Po peknom protiútoku, kedy Treile vysunul bekendovou prihrávkou do výpadu JUSTINA ADDAMA, ktorý bekendom dostal puk za Murrayho chrbát. Stav stretnutia 0:1. Asistencie Sacha Treille, Hugo Gallet.
07:20
Puk sa nám vytratil z ľadovej plochy. Vhadzovať sa bude pred poľskou bránkou.
06:20
Po pravej strane sa rútil Urbanowicz, ale jeho strelu pokojne Ylönen vyrazil.
05:50
importantBertrand sa dostal k odrazenému puku a pohotovo zakončil! Brankár Murray bol však pripravený a túto strelu chytá.
05:27
Hráči teraz výrazne pritvrdili, kedy sme mohli vidieť viacero tvrdých hitov.
04:55
Poliaci sa dokázali uvoľniť z mierneho francúzskeho tlaku vyhodením puku mimo ľadovú plochu. Uvidíme vhadzovanie.
03:15
Chakiachvili poslal strelecký pokus na Murrayho, ale tento pokus poľský brankár vyrazil do bezpečia.
02:45
Wanacki zaznamenal prvú strelu v stretnutí, no brankár Ylönen dokázal jeho strelu pokryť.
01:15
Bartosz nahodil puk do útočného pásma, no obrana Francúzska bola precízna a puk získala do svojej moci.
00:40
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:
Poľsko: Murray (Fučík) – Kolusz (A), Wanacki, Wajda, Kruczek, Górny, Bryk, Kostek, Dronia – Wronka, Zygmunt, Pasiut (A) – Walega, Maciaś, Dziubiński (C) – Fraszko, Paś, Lyszczarczyk – Komorski, Michalski, Urbanowicz.

Francúzsko: Ylönen (Junca) – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Da Costa (A), Bellemare (A), K. Bozon – Boudon, Simonsen, Rech – Bertrand, Claireaux, Perret – Treille (C), Dair, T. Bozon.
Vítam vás pri dnešnom online prenose zo zápasu B skupiny medzi Poľskom a Francúzskom.

Poľsko
Poľsko sa vrátilo medzi špičku ľadového hokeja po 22 rokoch. Už však v prvom zápase naši susedia ukázali, že hokej hrať vedia. Pri skvelej kulise, ktorú im vytvorili ich fanúšikovia dokázali vzdorovať Lotyšsku, kedy prehrali 4:5 po predĺžení. Druhý zápas skupiny odohrali poľskí hokejisti proti hokejovej veľmoci zo Švédska. Na tých už nestačili a prehrali 1:5. V tomto zápase proti Francúzom budú poľskí hokejisti cítiť príležitosť po prvom víťazstve na turnaji, ktoré môže byť platné v boji o záchranu medzi elitou.

Francúzsko
Francúzi na úvod turnaja sa stretli s Kazachstanom, ktorému podľahli 1:3. V ďalšom zápase sa predstavili proti Lotyšsku, ktorému taktiež podľahli 3:2 po predĺžení. Pokiaľ sa budú chcieť Francúzi udržať medzi elitou ľadového hokeja, musia proti Poliakom jednoznačne bodovať naplno.

Uvidíme prvú výhru Poľska na turnaji, alebo to bude povinná jazda Francúzov? Už zajtra o 20:20!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»Program»Tabuľka: Skupina B»MS v hokeji 2024: Francúzi v dôležitom súboji porazili hokejistov Poľska