Fínsko

MS v hokeji 2024: Fínsko v škandinávskom súboji hladko zdolalo Nórsko

Nórsko - Fínsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku.
Fotogaléria (11)
Nórsko - Fínsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|13. máj 2024 o 13:20 (aktualizované 13. máj 2024 o 19:50)

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Nórsko - Fínsko.

PRAHA. Nórsko a Fínsko dnes hrali o 16.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledujte s nami ONLINE prenos Nórsko - Fínsko.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Aréne v Prahe.

Fotogaléria zo zápasu Fínsko - Nórsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)
Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Nórsko - Fínsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
13.05.2024 o 16:20
Nórsko
1:4
(0:2, 1:2, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Fínsko
Prehľad
Góly a asistencie: 39. Krogdahl (Johannesen) – 7. Kapanen (Kaski), 18. Hyry (Kaski, Innala), 21. Hyry (Jääskä, Innala), 31. Kapanen (Oksanen). Rozhodca: Holm (SWE), Hronský (SVK) – Hynek (CZE), Lundgren (SWE).
Prenos
Fínsko vyhráva dnešný zápas pohodlne 4:1. Nóri neboli úplne jednoduchý súper, ale iba raz dokázaii prekonať výborného brankára Sateriho. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:46
Kaski pálil od modrej čiary. Jeho pokus schoval Arntzen v lapačke a prerušil hru.
59:00
Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.
58:28
Vylúčenie v tíme Nórsko:
Stian Solberg – 2 min., držanie.
58:23
Jääskä zakončoval z ľavej strany. Jeho pokus chytá nórsky brankár.
58:00
Následuje reklamný brejk.
57:33
Hyry vybojoval puk pri mantineli a ukľudnil hru vo vlastnej tretine.
55:24
Kaski vyčaroval výbornú prihrávku na Heleniusa. Mladý fínsky útočník zakončil, ale Arntzen bol pripravený.
54:30
Nóri už pravdepodobne nemajú dostatok síl na zdramatizovanie zápasu. Fíni si pohodlne strážia svoje vedenie.
53:28
Vikingstad to vyskúšal z veľkého uhla. Jeho pokus Sateriho nevidel a reflexívne ho vyrazil ramenom.
52:13
Nóri majú puk na hokejkách, ale sú za vlastnou bránou. Striedajú.
51:12
Martinsen sa zbavil Kaskiho. Pred bránou hľadal Thoresena, ale ten bol dobry pokrytý.
50:15
Následuje ďaľšia reklamná prestávka.
49:32
Fíni hrajú výborne a hráčom Nórska vôbec nepožičiavajú puk.
48:09
Následuje reklamná prestávka.
47:22
Granlund to veľmi šikovne posunul na teč na Innalu, ale jeho pokus minul bránu.
46:12
Jormakka opäť úradoval. Vybojoval puk a pred bránou hľadal Heleniusa. Mladý fínsky útočník si však nedokázal puk spracovať.
45:10
Fíni majú opäť veľký tlak. Jormakka trafil konštrukciu brány!
44:53
Kapanen sa neulakomil a prihral Puljujärvimu, ktorý z prvej zakončil, ale Arntzena prekonať nedokázal.
44:06
importantChyba v nórskej obrane! Granlund sa dostal sám pred Arntzena, ale prekonať ho nedokázal.
43:13
Opäť Solberg pálil! Jeho pokus zablokoval Kaski. Nóri majú nápor.
42:46
Solberg výborne zakončil! Sateri mal s jeho strelou plné ruky práce. Puk chytil a prerušil hru.
41:56
Innala vybojoval puk v útočnej tretine a zakončil, ale ani jeho pokus nebol presný.
41:22
Kapanen pálil z pravej strany. Jeho pokus tesne minul bránu Nórska.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedie Fínsko pohodlne 4:1. Fíni sú lepším mužstvom. Uvidíme či Nóri ešte dokážu zápas zdramatizovať v tretej tretine.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:47
goalNórsko dalo gól! Nóri konečne prekonali brankára Sateriho. Ubránili sa oslabeniu. Johannessen vyhadzoval puk z tretiny a našiel vracajúceho sa MAXA KROGDAHLA, ktorý sa rútil sám na finského brankára a prekonal ho. Asistencie Johannes Johannesen.
38:04
Innala pálil, ale netrafil bránu. Fíni zostávajú v útočnom pásme.
37:32
Granlund nabil Lehtonenovi. Jeho bomba trafila Trettenesa. Nóri sú pod veľkým tlakom!
36:40
Max Krogdahl – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.
35:32
Innala vybojoval puk za bránou. Prihrávkou pred bránou hľadal Jääsku, ale ten si puk nedokázal spracovať.
34:23
Helenius si dobre nakorčuloval pred bránu. Jeho zakončenie však nebolo presné. Následne pálil Määttä, ale jeho pokus Arntzen chytil.
32:45
Fíni su naďalej pri chuti. Jormakka pálil z osi ihriska. Jeho zakončenie Arntzen nevidel. Puk minul bránu.
30:59
goalFínsko dalo gól! Fíni pridávajú štvrtý gól v zápase! Arntzen chcel rozohrať puk za bránou, ale trafil len Oksanena, ktorý okamžite pred bránou našiel OLIVERA KAPANENA, ktorý dáva gól do prázdnej brány. Asistencie Ahti Oksanen.
30:03
importantOlsen sa rútil sám na Sateriho! Chcel vymiešať fínskeho brankára, ale nepodarilo sa mu to.
28:09
Fíni zavreli svojho súpera v pásme. Výborne pálil Määttä a následne aj Jääskä, ale Arntzen bol pripravený.
27:23
Brandsegg-Nygard výborne vypálil, ale Sateri opäť výborne zasiahol.
26:08
Granlund výborne našiel pred bránou Heleniusa, ktorý zakončil, ale netrafil bránu.
25:38
Granlund výborne vypálil. Arntzenovi puk vypadol. Následne dorážal Määttä, ale ani ten nedokázal puk zasunúť za nórskeho brankára.
24:14
Krogdahl pálil z ľavej strany. Sateri previedol dobrý zákrok a puk vyrazil.
24:12
22:34
Kapanen sa predieral do pásma po pravom mantineli, ale výborne ho telom odstavil Trettenes.
21:36
Fíni zatiaľ jasne dominujú v druhej tretine.
20:27
goalFínsko dalo gól! Fíni pridávajú tretí gól v zápase! Opäť rovnaká situácia ako pri prvom a druhom góle. ARTTU HYRY si našiel pred bránou nahodenú strelu a poľahky prekonáva Artzena. Asistencie Juha Jääskä, Jere Innala.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú Fíni 2:0. Prestávku už máme za sebou. Mužstvá si len vymenia strany a pokračujeme ďalej.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:45
Helenius krúžil okolo brány, ale zakončiť nedokázal.
importantHráči sú už naspäť na ľadovej ploche. Za chvíľu sa začne opäť hrať.
19:01
importantPo Nórskom hráčovi Kasastulovi zostala na lade krvavá stopa. Úprava ľadu bude potrebovať dlhšie upratovanie. Rozhodcovia preto využívajú možnosť predčasné ukončiť prvú tretinu. Po prestávke sa ostávajúci čas samozrejme dohrá.
18:23
Nórsky hráč Kasastul narazil do mantinelu a je ostrasený. Uvidíme či bude v zápase pokračovať.
17:56
goalFínsko dalo gól! Fíni dávajú svoj druhý gól ako cez kopirák. Kaski nahadzoval puk na bránu Nórska a tesne pred Arntzenom ho tečoval ARTTU HYRY. Asistencie Oliwer Kaski, Jere Innala.
17:03
Lehtonon pálil od modrej čiary. Arntzen jeho pokus videl a vyrazil ho betónom. Na druhej strane zakončil Olsen. Sateri jeho pokus chytil a prerušil hru.
16:22
Fíni čakajú za vlastnou bránou a čakajú čo spraviť. Nóri ich výborne napádajú.
15:06
Trettenes si dobre nakorčuloval pred Sateriho, ale zakončiť už nedokázal.
13:43
Nóri sú v hre 5 na 5 Fínom vyrovnaným súperom. Thoresen našiel prihrávkou Steena, ktorý z prvej zakončil. Jeho pokus Sateri vyrazil.
12:46
Fínsko je v plnom počte.
12:36
Berg-Paulsen pálil z prvej z pravého kruhu. Jeho pokus vyrazil betónom Sateri.
12:05
Fíni sa zatiaľ dobre bránia a opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary.
11:19
Thoresen nahadzoval puk z pravej strany na Sateriho. Fínsky brankár jeho pokus vyrazil. Lehtonen následne vyhodil puk cez všetky čiary.
10:46
Vylúčenie v tíme Fínsko:
Jesse Puljujärvi – 2 min., sekanie.
10:23
Teraz sa hra prelieva zo stany na stranu. Sledujeme veľmi dobrý hokej.
09:57
Nóri sa dostali do prečíslenia. Salsten zakončoval z odrazeného puku, ale jeho zakončenie tesne minulo bránu Sateriho.
09:12
Fíni sú od začiatku zápasu zatiaľ jasne lepší o čom svedčí aj strelecká štatistika 2:15.
08:15
07:33

Juha Jääskä – 2 min., držanie.
06:49
goalFínsko dalo gól! Fíni využívajú úvodný tlak a presilovú hru a otrávajú tak skóre dnešného zápasu. Kaski pálil od modrej čiary a OLIVER KAPANEN. jeho pokus parádne tečoval za chrbát Arntzena. Asistencie Oliwer Kaski.
06:43
Innala dorážal strelu Kaskiho, ale Arntzen výborne zakročil betónom a jeho pokus vyrazil.
06:03
Nóri napádajú fínsku rozohrávku a zbierajú tak cenné sekundy.
05:29
Markus Vikingstad – 2 min., podrazenie.
04:23
Puustinen opäť pálil od modrej čiary. Jeho pokus bol zablokovaný. Fíni sú naďalej aktívni.
03:14
Nórsko je v plnom počte.
02:33
Puustinen pálil od modrej čiary. Arntzen jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Oksanen, ale ani jeho pokus nebol úspešný.
02:02
Hráči Nórska sa veľmi dobre bránia. Fínov zatiaľ do ničoho nepustili.
01:18
Hneď po buly pálil Innala, ale jeho pokus choval Arntzen v lapačke a prerušil hru.
01:14
Sander Vold Engebråten – 2 min., podrazenie.