Šramková hrá životný turnaj. V Ríme postúpila už do osemfinále

Rebecca Šramková
Rebecca Šramková (Autor: REUTERS)
TASR|12. máj 2024 o 15:25

Slovenka vyradila šampiónku Australian Open.

RÍM. Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa prebojovala už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA 1000 v Ríme.

V 3. kole zdolala v pozícii kvalifikantky Američanku Sofiu Keninovú po trojsetovej bitke 6:4, 4:6, 6:4.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti víťazke súboja medzi deviatou nasadenou Lotyškou Jelenou Ostapenkovou a Španielkou Sarou Sorribesovou Tormovou.

Šramková prehrávala v úvode stretnutia s Keninovou 0:3, v ďalších minútach však získala päť gemov za sebou a prvý set sa stal jej korisťou.

Slovenka dokázala šampiónku Australian Open z roku 2021 pretlačiť v dlhých výmenách od základnej čiary a robila menej nevynútených chýb.

V druhom dejstve si vybudovala náskok 4:2, no Keninová potom pridala na agresivite a šnúrou štyroch gemov si vynútila rozhodujúce dejstvo. V ňom viedla 3:1, Šramková však vyrovnala na 3:3 a v koncovke slávila úspech.

Zverenka trénera Milana Martinca vyhrala na antuke vo Foro Italico vrátane kvalifikácie už päť zápasov.

Po skončení turnaja bude prvýkrát v kariére figurovať v elitnej svetovej stovke, v onlajn vydaní rebríčka WTA jej patrí 87. miesto.

Turnaj v Ríme je pre Šramkovú súčasťou prípravy na grandslamový Roland Garros.