Veľká Británia na MS v hokeji 2024
Veľká Británia

MS v hokeji 2024: Fínsko deklasovalo vo svojom druhom zápase Veľkú Britániu

Fotogaléria (15)
Fínsko - Veľká Británia: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|12. máj 2024 o 09:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Fínsko - Veľká Británia.

PRAHA. Fínsko a Veľká Británia dnes hrali zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Fínsko - Veľká Británia.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Aréne v Prahe.

Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.
Fotogaléria zo zápasu Fínsko - Veľká Británia na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Oba tímy svoje úvodné zápasy na šampionáte prehrali. Fínsko v dueli proti domácemu Česku prehralo 0:1 po samostatných nájazdoch, hokejisti Veľkej Británie prehrali s favorizovanou Kanadou 2:4.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Fínsko - Veľká Británia na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
12.05.2024 o 12:20
Fínsko
8:0
(1:0, 5:0, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 17. Kapanen (Kaski, Oksanen), 22. Puljujärvi (Kaski, Oksanen), 25. Innala (Granlund, Pakarinen), 33. Riikola (Puljujärvi, Oksanen), 37. Kapanen (Puljujärvi, Granlund), 39. Määttä (Granlund), 47. Lehtonen (Helenius, Granlund), 53. Kapanen (Määttä, Oksanen). Rozhodca: Ansons (LAT), Holm (SWE) – Durmis (SVK), Lundgren (SWE)..
Prenos
Fíni potvrdili úlohu favorita v tomto zápase. Kľúčom k víťazstvu bola práve druhá tretina, kedy Fínsko podalo nemilosrdný výkon a dokázali Veľkej Británii streliť 5 gólov. Briti môžu poďakovať práve ich brankárovi Bownsovi, ktorý aj napriek ôsmim inkasovaným gólom podal výborný výkon a pochytal množstvo šancí fínskeho tímu. Najlepší hráči zápasu : Fínsko – Kapanen, Veľká Británia – Betteridge. Odo mňa to je na dnes všetko, prajem vám príjemný zvyšok dňa.
Koniec zápasu.
59:12
Vylúčenie v tíme Veľká Británia:
Nathanael Halbert – 2 min., krosček.
59:12
Vylúčenie v tíme Fínsko:
Juha Jääskä – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
59:00
Začala sa nám posledná minúta tohto stretnutia.
58:00
Briti taktiež si pripísali nejaké strelecké pokusy, ale Larmi všetky pohodlne pokryl.
56:56
Zápas sa nám dohráva v pohodlnom tempe, kedy Fíni si kontrolujú svoj pohodlný náskok.
55:23
Briti v plnom počte.
55:00
Množstvo streleckých pokusov vyslali v presilovej hre Fíni na Bownsa, no britský brankár bol proti týmto pokusom.
53:27
Ben Lake – 2 min., držanie.
52:57
goalFínsko dalo gól!
Demolícia Fínov pokračuje. Svoje majstrovstvo opäť ukázal OLIVER KAPANEN, ktorý si pripisuje svoj druhý úspešný teč a s ním aj tretí gól. Asistencie Olli Määttä, Ahti Oksanen.
51:17
Fínska aktivita pokračuje, videli sme množstvo streleckých pokusov, žiaľ ani jeden nebol gólový.
49:17
importantPuljujärvi sa ocitol v obrovskej šanci, ale Bowns bol proti tomu, aby zvýšil na 8:0.
48:46
Po protiútoku sa dostal k šanci Björninen, no jeho strelecký pokus bol zblokovaný obrancom Veľkej Británie.
48:00
Strely na bránku sú v pomere 35:10.
46:39
Gól strelil MIKKO LEHTONEN, kedy po prihrávke Heleniusa vymietol od pravej tyčky pavučinky v britskej bránke. Asistencie Konsta Helenius, Mikael Granlund. Stav stretnutia 7:0.
46:15
Pekný prechod Britov končí po bekende Perliniho, ktorý mieri len do Larmiho lapačky. Uvidíme tak vhadzovanie.
46:00
importantPo peknej akcii Fínska zakončoval Kaski, ale jeho strela neskončila v Britskej bránke.
45:30
Veľká Británia v plnom počte hráčov.
45:05
Oksanen po prihrávke Granlunda poslal nebezpečnú strelu, ale z gólu sa netešil pretože Bowns jeho pokus vychytal.
44:16
Puustinen posielal prihrávku na teč, no jeho pokus nikto nevyužil. Fíni majú stále výhodu presilovej hry.
43:17
Ben Lake – 2 min., krosček.
42:20
Tretia tretina sa začala v kľudovom režime, kedy Fíni si pohodlne vymieňajú puk.
40:50
Neilson vystrelil z ľavej strany, ale Larmi si pripisuje ďalší úspešný zákrok.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Fíni si pravdepodobne čo to vypočuli v šatni po prvej tretine, pretože v tej druhej sme videli nemilosrdný fínsky kolotoč. 5 Gólov, množstvo času v útočnom pásme a veľa pekných akcii. Pokiaľ Veľká Británia nepridá, môže to skončiť krutým výsledkom pre nich.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:46
Nemilosrdnosť Fínov pokračuje. Po útočnej aktivite strieľa Fínsko ďalší gól, kedy po šikovnej prihrávke Granlunda strelil gól OLLI MÄÄTTÄ. Briti už počítajú sekundy do konca tretiny. Asistencia: Mikael Granlund.
38:32
Fíni ku koncu tretiny pohodlne kontrolujú puk v útočnom pásme.
37:35
Puk sa ocitol mimo ľadovej plochy. Uvidíme vhadzovanie.
36:01
Po množstve vyložených šancí Fíni skórujú svoj piaty gól! Po peknej zadovke Puljujärviho pohodlne dostal puk do siete z bezprostrednej blízkosti OLIVER KAPANEN. Asistencie Jesse Puljujärvi, Mikael Granlund
32:49
Po fínskom kolotoči sme sa dočkali ďalšieho gólu.Po peknej akcii Puljujärviho vystrelil od modrej čiary JUUSO RIIKOLA, ktorého strelia skončila v britskej sieti. Stav stretnutia 4:0. Asistencie: Jesse Puljujärvi, Ahti Oksanen.
31:45
importantVeľká šanca Britov! Po nemilosrdnej aktivite Fínska sa dostal do pomyselného samostatného nájazdu Perlini, no jeho strelu dokázal Larmi eliminovať.
29:37
Tvrdý príklep poslal Saarijärvi, no mieril mimo bránku Bownsa.
28:16
Granlund vyslal výbornú strelu, no Bowns dokázal túto strelu pokryť. Aktivita Fínov v útočnom pásme pokračuje.
26:50
Fíni teraz doslova štvú Britov, kedy si vo veľkej intenzite vymieňajú v útočnom pásme puk. Toto smrdí gólom.
25:00
Fíní využili presilovú hru, kedy si výborne rozložili obranu hostí a po vynikajúcej prihrávke Granlunda dokázal z prvej skórovať JERE INNALA. Asistencie Mikael Granlund, Iiro Pakarinen
24:20
Granlund poslal nebezpečný pas pred bránku Bownsa, no britská obrana dokázala odvrátiť tento pokus.
24:00
Evan Mosey – 2 min., hákovanie.
23:55
importantVeľká šanca Fínska! Granlund poslal šikovnú prihrávku na Puustinena, no Bowns bol proti a dokázal chytiť tento pokus.
21:15
Aktivita Fínska na začiatku druhej tretiny sa vyplatila, kedy strelu Kaskiho majstrovsky tečoval pred bránkou JESSE PULJUJÄRVI. Asistencie Oliwer Kaski, Ahti Oksanen. Stav stretnutia 2:0.
20:22
Na úvod druhej tretiny sme videli zakázané uvoľnenie Britov.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine tohto stretnutia sme videli najprv kľudný začiatok zápasu bez nejakých vyložených šancí. Fíni hrali trpezlivo a čakali na svoju vyloženú šancu. Briti si nepripísali veľké množstvo striel, no keď sa dostali pred bránku Fínov, pôsobili nebezpečne, no žiaľ, bez gólového efektu. Zatiaľ jediný gólový zásah si po šikovnom teči pripísal Kapanen.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:39
Puljujärvi sa pokúšal vystreliť z pravej strany, ale puk konči v náručí britského brankára.
17:35
Juha Jääskä – 2 min., držanie.
17:35
Ben Lake – 2 min., podrazenie.
16:15
Fínom sa ich trpezlivosť vyplatila, keď od modrej čiary vyslal veľmi dobrú strelu Oliwer Kaski, ktorú tečoval OLIVER KAPANEN a puk skončil za chrbtom Bownsa. Stav stretnutia 1:0. Asistencia: Oliwer Kaski, Ahti Oksanen.
15:15
Lachowicz sa dostal do zaujímavého protiútoku, ale jeho strelu Larmi dokázal pokryť.
13:15
Na strely na bránku to je aktuálne v pomere 8:3.
13:15
Strela Jonesa, ktorú sa pokúšal tečovať Lake, končí mimo bránky.
12:32
Fíni mali príležitosť sa dostať do prečíslenia, ale Halbert bol proti a výborne zasiahol.
11:29
Pekná akcia Fínov, kedy Pakarinen vyslal nebezpečnú strelu, ale britský brankár tento pokus pokryl.
11:15
Dobrá pasáž Fínska v útočnom pásme končí žiaľ len v náruči hosťujúceho brankára Bownsa. Uvidíme ďalšie vhadzovanie.
10:05
Zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.
08:20
Briti sa prezentujú aktívnym hokejom a zatiaľ nepúšťajú Fínov do nejakých vyložených šancí.
06:38
Kirk sa pokúsil vystreliť, no jeho pokus mieril nad bránku Larmiho.
05:08
Šanca Fínov! Nebezpečnú strelu vyslal Puljujärvi na Bownsa, no britský gólman si s touto strelou poradil.
04:05
V hre sa momentálne vyskytuje množstvo prerušení a vďaka tomu vidíme množstvo vhadzovaní.
03:50
importantZaujímavý pokus Kirka, kedy po rýchlej strele trafil konštrukciu bránky!
03:05
Puk sa ocitol mimo hracej plochy, uvidíme ďalšie vhadzovanie.
02:02
Z pravej strany z ťažkého uhlu strieľal Vili Saarijärvi, ale brankár Bowns túto strelu pokryl.
01:10
Zakázané uvoľnenie Fínska, uvidíme vhadzovanie.
00:25
Útok Heleniusa bol zastavený obranou Veľkej Británie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Hráči už sú na ľade, zápas o chvíľu začne.
Úvodné zostavy
Fínsko: Larmi (Lehtinen) – Määttä, Lehtonen, Rissanen, Kaski, Riikola, Saarijärvi, Vittasmäki, Mattila – Granlund, Helenius, Puustinen – Oksanen, Kapanen, Puljujärvi – Innala, Hyry, Jormakka – Jääskä, Björninen, Pakarinen.

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – Batch, Mosey, O'Connor, Phillips, Halbert, Sa. Jones, Tetlow, Richardson – Lake, Neilson, Dowd – Kirk, Perlini, Curran – Critchlow, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan.
Zdravím všetkých fanúšikov hokeja! Vítam vás pri dnešnom prenose zápasu skupiny A, medzi Fínskom a Veľkou Britániou.

Fínsko
V úvodnom zápase majstrovstiev sveta sa Fíni stretli s domácim Českom. Vstup do turnaja im nevyšiel, keď prehrali 0:1 po samostatných nájazdoch. Práve s Čechmi sa tak skončila séria šiestich víťazstiev v rade, ktorou sa Fínsko naladilo na majstrovstvá sveta.
Zaujímaví hráči: Granlund, Puljujarvi, Lehtonen či Kapanen.

Veľká Británia odohrala svoj prvý zápas majstrovstiev sveta proti favorizovanej Kanade. V tomto zápase vzdorovali Kanade, dokonca aj v zápase viedli, no žiaľ len 30 sekúnd. Po vyrovnaní pridal dva zásahy Bedard a potom sa už Veľkej Británii ťažko vracalo do stretnutia. V ďalšom zápase ich opäť čaká ťažká previerka, kedy narazia na Fínov s množstvo hviezdami zo zámorskej NHL.
Zaujímaví hráči: Liam Kirk, Robert Dowd.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Fínsko deklasovalo vo svojom druhom zápase Veľkú Britániu