NHL: Carolina znížila proti Rangers na 1:3 na zápasy. Dallas vedie 2:1

12.5.2024 07:44

Hokejisti Caroliny odvrátili koniec sezóny v NHL. V štvrtom stretnutí semifinálovej série Východnej konferencie zvíťazili doma nad New Yorkom Rangers 4:3 a znížili stav série na 1:3. Dallas uspel na ľade Colorada 4:1 a ujal sa na západe vedenia v sérii 2:1.

Dallas Stars Peter DeBoer, vpravo vzadu, riadi hráčov počas tretej tretiny zápasu 3 série play off hokejovej NHL proti Coloradu Avalanche
TASR/AP

O rozhodujúci gól Caroliny sa postaral v 57. minúte obranca Brady Skjei v presilovke. Išlo o vôbec prvý gól Hurricanes v početnej výhode v celej sérii, predchádzajúcich 16 presiloviek nevyužili. Víťazný gól Dallasu na 2:1 dal v 36. minúte Tyler Seguin. Stars dali ešte v závere dva góly do prázdnej bránky, Seguin a Logan Stankoven si pripísali po dva presné zásahy.