Fínsky brankár Harri Säteri a hokejista Česka Daniel Voženílek v zápase základnej A-skupiny Švajčiarsko - Nórsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Prahe. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

MS v hokeji: Česi po samostatných nájazdoch porazili Fínov, zajtra ich čakajú Nóri

10.05.2024, 23:31
Autor:
TASRTASR

Tempo nasadili od úvodného buly obe mužstvá vysoké, len opačný charakter mal počet počet vzruchov pred bránkami.

Českí hokejisti vyhrali v piatok v druhom zápase A-skupiny MS v Ostrave nad Fínskom 1:0 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Rozhodujúci gól strelil v prvej sérii nájazdov Ondřej Kaše.

Tempo nasadili od úvodného buly obe mužstvá vysoké, len opačný charakter mal počet počet vzruchov pred bránkami. Fíni, ktorí v úvodnej 5-minútovke vyzneli agilnejšie, postupne strácali ostrie. Ani domáci sa vo vynaliezavosti príliš nepredviedli. Po desiatich minútach mali na konte len tri strely na bránku, z toho dve propagačné, potom však pridali na dôraze a vytvorili si do prestávky tri veľké šance. Fíni boli takmer bezzubí a svoju jedinú strelu dokázali na súperovho brankára vyslať až v 19. minúte.

image

MS v Hokeji: Švédi porazili Američanov 5:2. Ďalší zápas ich čaká s Poľskom

V druhej tretine Česi vystupňovali svoj nápor a v závere tejto časti strelili gól, ktorý by bol rozhodcami popoludňajšieho zápasu Slovákov s Nemcami zrejme posúdený ako regulárny. Palát zasunul puk do bránky v čase, keď jeho spoluhráč nebol v kontakte s fínskym brankárom a predtým len zľahka, oveľa ľahšie ako v situácii pred nemeckým gólom, ktorý následne potvrdilo video. V tomto prípade mala fínska striedačka so svojou výzvou na prekontrolovanie šťastie.

Tretie dejstvo prinieslo najviac dynamiky a vzruchu, Granlund v presilovke napáli, do žrde a Fíni mali aj ďalšie šance. Päť minút pred koncom však najväčšiu zahodil na druhej strane Kämpf. Niečo vyše minúty pred tretím klaksónom dostali Soumi po skrumáži pred Dostálom presilovku, Česi sa so štastím ubránili a v hre troch na troch sami nepremenili tutové príležitosti Kämpf, Kubalík a dvakrát Tomášek. Lenže v štyroch nájazdových kolách uspeli Kaše i Červenka, kým súper v piatkový večer zostal bez akéhokoľvek gólu.

MS v hokeji 2024

01 - Modified: 2024-05-10 19:16:55 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Ramsayho výsledok zápasu s Nemeckom sklamal, nehľadal však výhovorky 02 - Modified: 2024-05-10 18:33:14 - Feat.: 1 - Title: Pospíšil bol po debute dojatý, Hudáček nechápe prvému gólu Nemcov. Hokejisti hodnotia prvý zápas na MS 03 - Modified: 2024-05-10 17:56:18 - Feat.: 0 - Title: Slováci zažívajú na úvod sklamanie, na Nemcov nestačili. Nevyšiel ani riskantný ťah trénerov 04 - Modified: 2024-05-10 17:53:40 - Feat.: 1 - Title: Poriadny direkt smerom k postupovým ambíciám. Nemci vyhrali zaslúžene, hodnotí vicemajster z Petrohradu 05 - Modified: 2024-05-10 11:48:16 - Feat.: 0 - Title: Program Slovenska na MS v hokeji 2024 v ostravskej skupine B
01 - Modified: 2024-05-15 10:19:10 - Feat.: - Title: Česko predstavilo návrh veľkej mediálnej novely. Chce posilniť nezávislosť zvýšením koncesionárskych poplatkov 02 - Modified: 2024-05-15 09:28:31 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Poliaci sa môžu cítiť unavení. Je našou úlohou to využiť a vyhrať, tvrdí Ramsayho asistent 03 - Modified: 2024-05-15 09:20:27 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Slováci zdolajú outsidera 5:1, prognózuje poľské médium 04 - Modified: 2024-05-14 22:03:59 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Rakúsko sa postaralo o senzáciu, Kanade strelilo v tretej tretine päť gólov. K výhre to nestačilo 05 - Modified: 2024-05-14 20:41:44 - Feat.: - Title: Česká ministerka obrany pripustila mierové rokovania: Vojna sa nevyvíja dobre, ale Ukrajinu nemôžeme obetovať
menuLevel = 2, menuRoute = sport/ms-v-hokeji-2024, menuAlias = ms-v-hokeji-2024, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
15. máj 2024 13:58