Švédsky hokejista Joel Eriksson Ek sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase základnej B-skupiny Švédsko - USA na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

MS v Hokeji: Švédi porazili Američanov 5:2. Ďalší zápas ich čaká s Poľskom

10.05.2024, 23:12
Autor:
TASRTASR

Američania nastúpia na druhý zápas v sobotu opäť vo večernom termíne proti Nemcom, ktorí na úvod B-skupiny zdolali Slovensko 6:4. Švédi sa o 24 hodín neskôr stretnú s Poľskom.

Švédski hokejisti vstúpili víťazne do B-skupiny 78. MS, keď v šlágri ostravskej skupiny zdolali USA 5:2. Severania v úvodnej polovici dominovali a vypracovali si dvojgólový náskok, no zámorskí hráči sa dokázali dotiahnuť a "tri korunky" zariadili vyšší rozdiel až dvoma gólmi do prázdnej bránky.

V úvode šlágra prvého dňa MS v Ostrave mali menší tlak zámorskí hokejisti, no do vedenia išli ich súperi. Eriksson Ek počas avizovanej presilovky vystrelil spoza obrancu a brankár Lyon nedokázal zareagovať na jemný teč. Krúživý pohyb celej švédskej päťky v útočnom pásme robil hráčom USA veľké problémy a viackrát sa stalo, že si nedokázali prebrať hráčov, z čoho prišli ďalšie dobré šance "troch koruniek". Američania sa po úvodnom nápore len ťažko dostávali do príležitostí.

image

Poriadny direkt smerom k postupovým ambíciám. Nemci vyhrali zaslúžene, hodnotí vicemajster z Petrohradu

USA odštartovali lepšie aj do druhého dejstva a Jones trafil žŕdku Gustavssonovej bránky. Ich tlak však trval znova len chvíľku a taktovku prebrali Švédi, ktorí roztočili kolotoč v útočnom pásme a v 24. minúte pridal druhý gól spomedzi kruhov úplne voľný Raymond. Chvíľu na to trafil M. Johansson žŕdku. Američania premiešali zostavu a nakopla ich presilovka po prísnom vylúčení L. Johanssona. V 33. minúte znížil strelou príklepom z vrcholu kruhu Werenski.

Švédom vrátil dvojgólové vedenia v 37. minúte M. Johanssen, no krátko po druhej prestávke upravil na 2:3 z pohľadu USA Nelson, ktorého našiel medzi kruhmi Gaudreau. Švédi v závere bránili tesný náskok, no mohli oň prísť po faule Erikssona Eka necelé tri minúty pred koncom. Američania to skúsili 6 na 4, ale inkasovali dva góly do prázdnej bránky. Prvý dal Hedman a druhý Eriksson Ek, ktorý nazbieral tri body (2+1).

MS v hokeji 2024

01 - Modified: 2024-05-10 19:16:55 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Ramsayho výsledok zápasu s Nemeckom sklamal, nehľadal však výhovorky 02 - Modified: 2024-05-10 18:33:14 - Feat.: 1 - Title: Pospíšil bol po debute dojatý, Hudáček nechápe prvému gólu Nemcov. Hokejisti hodnotia prvý zápas na MS 03 - Modified: 2024-05-10 17:56:18 - Feat.: 0 - Title: Slováci zažívajú na úvod sklamanie, na Nemcov nestačili. Nevyšiel ani riskantný ťah trénerov 04 - Modified: 2024-05-10 11:48:16 - Feat.: 0 - Title: Program Slovenska na MS v hokeji 2024 v ostravskej skupine B 05 - Modified: 2024-05-10 11:29:22 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Slováci budú proti Kazachstanu veľkým favoritom. Hlavným cieľom je revanš za minulý rok
01 - Modified: 2024-06-03 12:47:46 - Feat.: - Title: Švédsko a Holandsko majú najvyšší štandard blahobytu v Únii, Slovensko je na konci zoznamu 02 - Modified: 2024-06-03 11:43:21 - Feat.: - Title: "Nepočúvate Putinove varovania." Moskva sa vyhráža asymetrickou reakciou na útoky 03 - Modified: 2024-06-02 16:20:17 - Feat.: - Title: Streľba na ulici v americkom Ohiu si vyžiadala jednu obeť a 26 zranených 04 - Modified: 2024-06-02 09:05:00 - Feat.: - Title: Idealista, ktorý sa neštítil rasizmu. Woodrow Wilson chcel po vojne opravovať Európu, nič o nej však nevedel 05 - Modified: 2024-06-02 05:20:50 - Feat.: - Title: Irán si predvolal švédskeho chargé d‘affaires kvôli tvrdeniam o využívaní gangov
menuLevel = 2, menuRoute = sport/ms-v-hokeji-2024, menuAlias = ms-v-hokeji-2024, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
03. jún 2024 22:12