Sam. nájazdy, 2:0
Fínsko na MS v hokeji 2024
Fínsko

Súboj brankárov prial Česku. Úvodný duel domácich rozhodli až nájazdy

Fínsky brankár Harri Säteri (uprostred) a hokejista Česka Daniel Voženílek (vľavo) v zápase základnej A-skupiny  Česko - Fínsko.
Fotogaléria (6)
Fínsky brankár Harri Säteri (uprostred) a hokejista Česka Daniel Voženílek (vľavo) v zápase základnej A-skupiny Česko - Fínsko. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|10. máj 2024 o 22:57 (aktualizované 10. máj 2024 o 23:52)

Hokejisti Česka dnes zdolali Fínsko na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina A

Česko - Fínsko 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Gól: rozhodujúci nájazd Kaše

Rozhodcovia: Ansons (Lot.), M. Holm (Švéd.) - Briganti (USA), Durmis (SR)

Vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 17 413

Česko: Dostál - Gudas, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek, Hájek, Špaček - Kaše, Sedlák, Červenka - Kubalík, Tomášek, Palát - Stránsky, Kämpf, Voženílek - Flek, Kondelík, Beránek

Fínsko: Säteri - Lehtonen, Mättää, Mattila, Vittäsmaki, Kaski, Rissanen, Saarijärvi, Riikola - Puustinen, Granlund, Jaaska - Puljujärvi, Kapanen, Innala - Jormakka, Hyry, Puistola - Pakarinen, Björninen, Mäenalanen

PRAHA. Hokejisti Česka zvíťazili v úvodnom zápase MS v hokeji 2024 s Fínskom 1:0 po samostatných nájazdoch.

Česi sa o 24 hodín neskôr stretnú s Nórmi, Fíni budú hrať v nedeľu o 12.20 s Veľkou Britániou.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Česko - Fínsko na MS v hokeji 2024

Fotogaléria zo zápasu Česko - Fínsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

I. tretina:

Tempo nasadili od úvodného buly obe mužstvá vysoké, len opačný charakter mal počet počet vzruchov pred bránkami.

Fíni, ktorí v úvodnej 5-minútovke vyzneli agilnejšie, postupne strácali ostrie. Ani domáci sa vo vynaliezavosti príliš nepredviedli.

Po desiatich minútach mali na konte len tri strely na bránku, z toho dve propagačné, potom však pridali na dôraze a vytvorili si do prestávky tri veľké šance.

Fíni boli takmer bezzubí a svoju jedinú strelu dokázali na súperovho brankára vyslať až v 19. minúte.

II. tretina:

V druhej tretine Česi vystupňovali svoj nápor a v závere tejto časti strelili gól, ktorý by bol rozhodcami popoludňajšieho zápasu Slovákov s Nemcami zrejme posúdený ako regulárny.

Palát zasunul puk do bránky v čase, keď jeho spoluhráč nebol v kontakte s fínskym brankárom a predtým len zľahka, oveľa ľahšie ako v situácii pred nemeckým gólom, ktorý následne potvrdilo video.

V tomto prípade mala fínska striedačka so svojou výzvou na prekontrolovanie šťastie.

III. tretina:

Tretie dejstvo prinieslo najviac dynamiky a vzruchu, Granlund v presilovke napáli, do žrde a Fíni mali aj ďalšie šance.

Päť minút pred koncom však najväčšiu zahodil na druhej strane Kämpf. Niečo vyše minúty pred tretím klaksónom dostali Soumi po skrumáži pred Dostálom presilovku

Predĺženie

Česi sa so štastím ubránili a v hre troch na troch sami nepremenili tutové príležitosti Kämpf, Kubalík a dvakrát Tomášek.

Lenže v štyroch nájazdových kolách uspeli Kaše i Červenka, kým súper v piatkový večer zostal bez akéhokoľvek gólu.

Hlasy po zápase

Dominik Kubalík, útočník ČR: "Bol to špecifický zápas. Bol to boj a napokon sme vyhrali futbalovým výsledkom a ja som spokojný. Myslím, že oba tímy sa dobre poznajú a Fíni sa na nás dobre pripravili.

Hannes Björninen, útočník Fínska: "V prvých dvoch tretinách sme ofenzívne nehrali dobre, ale myslím, že v tretej už áno. Aj v predĺžení sme mali nejaké šance, ale gól sme nedali a náš súper v nájazdoch áno. Bolo to veľmi tesné.

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»Súboj brankárov prial Česku. Úvodný duel domácich rozhodli až nájazdy