Barážovú tajničku víťazstvo Prešova nevyriešilo, rozhodne súboj na diaľku

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov.
Futbalisti 1. FC Tatran Prešov. (Autor: Facebook FC Tatran Prešov/Viktor Zamborský)
Svjatoslav Dohovič|10. máj 2024 o 21:35

Futbalisti Prešova majú pred posledným kolom dvojbodový náskok.

BRATISLAVA. O účastníkovi baráže o účasť v budúcom ročníku Niké ligy sa v MONACObet lige rozhodne až v záverečnom kole.

Bližšie k nej má stále Prešov, ktorý na domácom trávniku v Ličartovciach až v záverečnej štvrťhodine zlomil obranu už istého zostupujúceho Dolného Kubína a napokon zvíťazil 3:0 a ligu ukončí s nulou v kolónke domácich prehier.

V hre ostala aj Petržalka, ktorá zdolala víťaza súťaže Komárno 2:1 a uštedrila mu prvú domácu prehru. Jej strata na barážovú priečku tak ostala dvojbodová.

Zamurovaný Dolný Kubín

Prešovčanom sa na domácom ihrisku v Ličartovciach dlho nedarilo prekonať obranu Dolného Kubína.

Do šancí sa jeho hráči síce dostávali, ale tri štvrtiny zápasu mali vychýlenú mušku.

„Chceli sme veľmi rýchlo streliť gól, ale oni to jednoducho zamurovali pred šestnástkou. Bolo to veľmi ťažké, našťastie nám to ku koncu padlo a nakoniec sme dali tri góly.

Som rád, že som dal gól a pomohol napokon k vyššiemu víťazstvu a trom bodom. Čaká nás veľmi ťažký zápas v Humennom, musíme ho zvládnuť, tak aby sme postúpili do baráže.

Stále to máme vo svojich rukách,“ povedal po zápase brazílsky legionár v službách Prešova Arthur Legnani, ktorý v poslednej minúte uzatváral skóre zápasu.

Nadviazal naňho aj dvojgólový prešovský kapitán Jozef Dolný: „Hralo sa v podstate na jednu bránku, bolo to o našom prvom góle a dlho sa nám ho nepodarilo streliť. Nakoniec to prišlo.“

Pripustil, že je pre mužstvo ťažké zvládať zápasy po mentálnej stránke. „Tlak je stále. Sme Tatran Prešov, každý sa na nás chce vytiahnuť.

Niektoré zápasy sú ťažké po mentálnej stránke. Aj v Humennom to potrebujeme zvládnuť tak ako dnes, išli sme za tým gólom, prišiel a pridali sme ešte ďalšie dva,“ dodal Dolný.

Trojgólové víťazstvo môže mať cenu zlata

Zaujímavosťou je, že domácich k trojgólovému víťazstvu naštartoval opäť pokutový kop za faul na striedajúceho Senegalčana Alioua Diaoa, z ktorého práve Dolný otváral v 78. minúte skóre zápasu.

„Každý rieši, že si pomáhame jedenástkami, ale podstatné je, či boli. Keď je to jasný faul, treba takú šancu premeniť a som rád, že sa mi to podarilo a otvoril som skóre,“ poznamenal Dolný, ktorý dve minúty pred koncom zápasu strelou z hranice šestnástky dosiahol 18. gól v sezóne a navýšil svoj náskok na čele tabuľky druholigových strelcov.

Trojgólové víťazstvo môže mať napokon pre Prešov cenu zlata.

Keďže oba vzájomné zápasy s Petržalkou skončili nerozhodným výsledkom, bude pri prípadnej rovnosti bodov po poslednom kole rozhodovať o poradí v tabuľke rozhodovať gólový rozdiel zo všetkých zápasov. Ten je aktuálne v prípade Prešove +34 a v prípade Petržalky +31.

„ Aj preto sme sa snažili ísť až do konca naplno a som rád, že sme vyhrali takýmto rozdielom, lebo tie dnešné góly môžu byť v konečnom účtovaní rozhodujúce. Situácia je taká aká je, my to musíme prijať.

Čaká nás ďalší zápas, ktorý sa budeme snažiť zvládnuť tak, aby sme postúpili do baráže, ktorá je našim cieľom,“ dodal prešovský kapitán.

Scenárov pred posledným kolom, v ktorom Prešov cestuje o týždeň v piatok 17. mája na ihrisko doma silného Humenného a Petržalka privíta na domácom ihrisku „béčko“ Žiliny, je niekoľko.

Prešov si zahrá baráž ak v Humennom zvíťazí, ale môže mu stačiť aj zisk jedného bodu, ak Petržalka nevyhrá o viac ako dva góly.

Ak sa v Humennom zrodí remíza a Petržalka zvíťazí o tri góly, vstúpi do hry vyšší počet strelených gólov vo všetkých majstrovských zápasoch a ten hovorí v prospech Petržalky.