Fotogaléria (73)
Ondrej Rusnák. (Autor: Sportnet)
Ondrej Rusnák|10. máj 2024 o 20:35

Prvý duel hodnotí Ondrej Rusnák.

OSTRAVA. Máme po neúspešnom prvom zápase slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta. Prehrali sme s Nemeckom 4:6.

Celé stretnutie sme sa doťahovali – zo stavu 0:2 na 2:2 a potom zo stavu 2:4 na 3:4. Zajaca sme však nechytili.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Nemecko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Nemci na koni

Nevyužili sme ani jednu zo štyroch presiloviek a Nemci využili svoju päť na tri. Najväčších chýb sa mužstvo dopustilo na konci druhej tretiny a v úvode tretej tretiny. Padli góly pri hernej situácii päť na päť, ktoré by sme nemali dostávať. Boli to vyslovene chyby.

Vtedy sme sami posadili Nemcov na koňa.

Sledujte MS s Rusnákom

Ondrej Rusnák je bývalý útočník, ktorý nestratil kontakt s hokejom ani po skončení kariéry. Počas MS v hokeji 2024 v hokeji bude pracovať pre Sportnet ako expert, ponúkne zaujímavé postrehy už počas zápasov, aj po nich, pohľad za hokejovú oponu či analýzy. Je syn hokejovej legendy Dáriusa Rusnáka. Príbeh Ondreja Rusnáka si môžete prečítať tu.

Pri hre päť na päť alebo pri vyrovnaní na 2:2 boli Slováci lepší. Ale ani v rovnovážnom stave sme zápas nevyhrali. Je to škoda.

V našej hre bolo množstvo vecí, z ktorých (nemám rád toto slovo) sa dá poučiť alebo zlepšiť ich.

Inak v hre bola dobrá intenzita. Nemcov sme výrazne prestrieľali, ale nepomohlo nám to. Nemecká efektivita nás trápi už roky.

Vietor v obrane

Máme nad čím rozmýšľať pred zápasom s Kazachstanom, ktorý nás čaká v nedeľu na obed. Možno príde aj k brankárskej zmene, aj keď brankár Škorvánek za góly nemohol. Drobná zmena v zostave však prísť musí.

Kto sa mi najviac páčil?

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»Expert: Slafkovský robil v nemeckej obrane vietor. Na konci mu však chýbali skúsenosti