• Seniorský klub - Betty McDonaldová

Čtvrtek 23.5 9:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

• Tvořivý rok - ubrouskování

Starší dorostenci Milevska otočili zápas s Hradištěm, mladší dominovali

MILEVSKO – Důležité utkání zvládli! Starší dorostenci Milevska, kteří dál bojují o záchranu krajského přeboru, dnes na svém hřišti po změně otočili zápas proti sousedům na mapě i v tabulce Hradišti. První poločas vyhráli hosté gólem Šátavy. Na začátku druhé půle ale srovnal z penalty Kaleja a vítězství překlopil na stranu domácích šťastnou střelou Turek – 2:1. V závěru už svěřenci trenéra Petra Češky vítězství udrželi, několika jistými zákroky k tomu přispěl také brankář mladšího dorostu Ondřej Krejčí. Ten si odškrtl úspěšnou premiéru ve starší věkové kategorii. Musel totiž na poslední chvíli nahradit Jakuba Trkovského, který se zranil během rozcvičky deset minut před startem utkání a odpoledne už měl ruku v sádře.

Milevsko (16) po výhře 2:1 stáhlo desáté Hradiště (17) na rozdíl jediného bodu. Budějovické týmy z chvostu soutěže Slavia (13) i Lokomotiva (8) o víkendu prohrály, takže vzduchotechnici udělali důležitý krok k záchraně.

Zvítězili také mladší dorostenci, kteří si s Hradištěm připsali zaslouženou výhru 5:2. Na tříbodový zisk čekali od prvního jarního kola, kdy vyhráli 23. března v Prachaticích.

Starší dorost: Milevsko/Sepekov – Hradiště 2:1 (0:1). Branky: 50. Kaleja (pen.), 79. Turek – 15. Šátava.
Mladší dorost: Milevsko/Sepekov – Hradiště 5:2 (2:1). Branky: 28. a 43. Kaleja, 56. a 68. Silvestr, 5. Arvai – 12. Veselý, 63. Kaifer.