Šichabutdin Gadžiev v drese Slovana Bratislava.
Šichabutdin Gadžiev v drese Slovana Bratislava. (Autor: osobný archív Šichabutdin Gadžiev )
Oh my Hockey|27. apr 2024 o 07:45

Rozhodujú piaty zápas došiel až do predĺženia.

MUSKEGON. Druhé kolo play-off zámorskej juniorskej USHL priniesol ohromný boj o všetko. Sériu medzi Muskegonom Lumberjacks a Green Bay Gamblers musel rozhodnúť posledný piaty zápas.

Hral sa na ľade "drevorubačov", ktorí potvrdili výhodu domáceho prostredia. Vyhrali o jediný gól 4:3 a rozhodli až v predĺžení.

Takmer celý zápas prehrávali. Gamblers viedli od 14. minúty vďaka Bruenderovi, na ktorého nadviazal v úvode druhého dejstva Hughes. Po druhej tretine bol stav 1:3. Muskegonu sa podarilo v tretej tretine vyrovnať a v druhom predĺžení rozhodol Whitcomb.

Bol to zaslúžený postup. Na brankára Gajana v bránke Green Bay totiž vyslali až 48 striel. Slovák tak zažíva už druhú ťažkú prehru v predĺžení v tejto sezóne potom, čo podobne vypadol na majstrovstvách sveta.

Z postupu sa raduje Šicha Gadžiev. Ten mal menej práce ako jeho náprotivok, ale podržal, keď z 30 striel vychytal 27.

V ďalšom kole narazí jeho tím na Dubuque Fighting Stars, v ktorých drese pôsobí Juraj Pekarčík.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»USHL»Slovenskí brankári zviedli rozhodujúci boj. Gadžiev postúpil proti Gajanovi po veľkej dráme