Menšík - Dimitrov 6:2, 6:7, 6:3Menšík má další skalp! Dál jde i Lehečka, Macháč schytal kanára

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Jakub Menšík má další velký skalp. Osmnáctiletý český tenista ve druhém kole Masters v Madridu porazil 6:2, 6:7 a 6:3 světovou desítku Grigora Dimitrova z Bulharska. Jiří Lehečka zahájil antukovou sezonu vítězně. Po problémech se zády a měsíční pauze přehrál Srba Hamada Medjedoviče 7:5 a 6:4. Končí naopak Tomáš Macháč, se čtrnáctým nasazeným Američanem Benem Sheltonem padl 0:6 a 2:6.

Sestřih zápasu Jakub Menšík – Grigor DimitrovVideo: sntv

Lehečka získal první set po brejku v jedenáctém gamu, o hru dříve přitom dva brejkboly odvracel. Ziskem Medjedovičova servisu začal i druhé dějství a pak zvládl maratonský třetí game. Utkání měl dál ve své režii a bez problémů ho dopodával. O postup do osmifinále si zahraje proti Brazilci Thiagu Monteirovi, 118. hráči žebříčku ATP, jenž překvapivě zdolal světovou sedmičku Řeka Stefanose Tsitsipase dvakrát 6:4.

Na Lehečku navázal Menšík, který nad desátým hráčem světa Dimitrovem vyhrál první set bez větších problémů, ale druhou sadu ztratil po prohře 4:7 v tie-breaku. V rozhodujícím setu vedl český talent 2:0, ale nakonec rozhodl za stavu 3:3 ziskem tří gamů za sebou.

Menšík, jenž hraje první turnaj ATP Tour na antuce, si připsal druhé vítězství na soupeřem z první světové desítky v kariéře. Jeho dalším soupeřem bude Félix Auger-Aliassime z Kanady. Bývalý třetí hráč světa Dimitrov zaznamenal teprve sedmou porážku v sezoně.

Skončil naopak Macháč, kterému zápas se Sheltonem vůbec nevyšel. V prvním setu dostal od amerického soupeře za 26 minut „kanára“ a ve druhém uhrál s patnáctým hráčem světového žebříčku jen dva gamy.

Do třetího kola postoupil i pětinásobný šampion Rafael Nadal. Bývalý první hráč světa a vítěz 22 grandslamů porazil 7:6 a 6:3 jedenáctku žebříčku Alexe de Minaura z Austrálie a oplatil mu týden staré vyřazení z Barcelony. Dalším soupeřem sedmatřicetiletého Španěla bude Argentinec Pedro Cachín.

Sestřih zápasu Alex de Minaur – Rafael NadalVideo: sntv

V ženském turnaji uspěla již ve 3. kole světová jednička Polka Iga Šwiateková, která smetla Rumunku Soranu Cirsteaovou dvakrát 6:1. Ve vítězné sérii pokračuje šampionka předchozích turnajů v Miami a Charlestonu Američanka Danielle Collinsová, která protáhla svou neporazitelnost už na 14 zápasů. Srbku Olgu Danilovičovou v nočním maratonském zápase udolala až v tie-breaku třetího setu.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.