Extraligové play-off se chýlí ke konci. Pardubice jsou krůček od zlata

Přidat na Seznam.cz

Hokejisté Pardubic mají našlápnuto k zisku čtvrtého titulu v české nejvyšší soutěži. V pátém utkání porazili na domácím ledě Třinec 3:0 a v sérii se ujali vedení 3:2. Poslední krok ovšem bývá nejtěžší, zvládnou ho Perníkáři udělat, nebo se Třinec znovu vzchopí?

Slezané začali ve finálové sérii lépe a ujali se v Pardubicích vedení, o den později však Východočeši srovnali krok a dění se přesunulo do Třince. Tam to byli opět Oceláři, kdo se dostal do výhody a získali druhý bod, jenže ani domácí odveta nedopadla z jejich pohledu dobře a za stavu 2:2 se odjíždělo do Pardubic.

Pátý zápas rozhodla prostřední část. Úvodní třetina totiž gól nenabídla, a tak se skóre poprvé měnilo až po změně stran. Otevírací branku vstřelil pardubický Radil, a chvíli po něm skóroval na 2:0 Lukáš Sedlák. Hostům pasáž na přelomu poloviny utkání vůbec nevyšla ve 35. minutě kapitulovali potřetí, tentokrát se o to postaral Dominik Kaut, jenž využil přesilovku a vyhnal z brány bezmocného Kacetla.

Hostům změna v jejich svatyni prospěla a dále již neinkasovali, přesto se jim za celé utkání nepodařilo nalézt recept na domácí obranu a Pardubice se tak poprvé v sérii ujali vedení.

Pokud se jim podaří uhrát i šesté klání v Třinci, mohou zvednout nad hlavu mistrovský titul již v pátek 26. dubna. Domácí ovšem nechtějí dát kůži lacino a rovněž touží celou soutěž již popáté v řadě vyhrát. Kdo bude mít nakonec z těchto dvou týmů navrch?

zdroj: autorský článek