Sport

Mladá Boleslav promlouvá do pohárové matematiky. Pardubice si komplikují boj o záchranu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Město Pardubice si vždy sportovní příznivci spojovali hlavně s hokejem, což umocnil fakt, že nyní po více než jedné dekádě zažívá rodiště Dominika Haška extraligové finále, v němž bojuje o sedmý titul v klubové historii.

Je tak celkem pochopitelné, že fotbal se ve městě perníku dostal zcela na druhou kolej, jelikož tým trenéra Radoslava Kováče má úplně jiné starosti a doufá, že bude mít i před následující sezonou prvoligové starosti. Tým Mladé Boleslavi vedený Davidem Holoubkem chtěl zase využít zaváhání Baníku Ostrava a přiblížit se mu v bitvě o evropské poháry.

Boleslav chtěla navázat na podzimní výhru

Zápasem s Pardubicemi končila pro Mladou Boleslav první část základní části nejvyšší fotbalové soutěže. V 15. kole Mladá Boleslav porazila Pardubice 1:0 jediným gólem Vasila Kušeje, kterým tehdy nepříjemně přivítal pardubický tým ve druhém poločase. Středočechy tehdy ještě vedl jejich někdejší útočník Marek Kulič a na boleslavský stadion se tehdy dostavilo jen 1510 diváků. V pardubické odvetě se dala očekávat podobná kulisa, ale většina fanoušků toužila po zcela jiném rozuzlení.

Nedělní odpoledne se jim však udělal ještě chladnějším již po sedmi odehraných minutách. Pohlednou kombinaci hostujícího týmu zakončil střelou Tomáš Ladra a středočeský tým začal plnit roli papírového favorita. Pardubice nepůsobily po úvodním šoku nijak odevzdaně a posléze také zaslaly zajímavý pozdrav. Deset minut po inkasovaném gólu se dostal do obrovské šance Tomáš Solil, když postupoval sám na brankáře Mikulce. Svou šancí však pohrdl. Ještě před koncem prvního poločasu přišel od hostů druhý trest. Boleslavský útočník Lamin Jawo se nikým neobtěžovaný prosadil po rohovém kopu. S odchodem do kabin se zdálo, že Mladá Boleslav má zápas pevně ve svých rukou.

Ideální vstup do druhého poločasu na body nestačil

Většina přítomných diváků na stadionu patrně prožívala přestávku s pocitem, že druhý poločas se bude hrát v jistém smyslu z povinnosti. Devět minut po změně stran však předvedl povedené zakončení útočné akce Pardubic Marek Icha a vrátil tým Radoslava Kováče do zápasu. V domácím týmu se však nenašel nikdo, kdo by dokázal na tento povedený moment navázat a tým Davida Holoubka si vítězství celkem v klidu pohlídal. Mladá Boleslav tak nechala zapomenout na domácí porážku s Teplicemi a na čtvrtý Baník ztrácí momentálně jediný bod.

V případě Pardubic se naopak jen potvrdila příslušnost do skupiny o udržení, byť týmy z Karviné nebo Českých Budějovic mohou celkovou situaci východočeskému týmu situaci jen závidět. Mladá Boleslav v Pardubicích potvrdila roli favorita a o to víc musí východočeský tým mrzet například ztráta z minulého kola, kdy si Východočeši přivezli pouze bod ze hřiště Zlína. V posledním kole základní části cestují svěřenci Radoslava Kováče do Ďolíčku. Naznačí tam, že to se setrváním v nejvyšší soutěži myslí smrtelně vážně?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.