pátek 3.5 18:00 - Gotický sál, Stará radnice, Tábor

• Absolventský koncert Silvie Voldřichové - hoboj

pátek 3.5 18:00 - ZUŠ Vimperk

V jihočeském derby mezi Pískem a Dynamem se body dělily

PÍSEK – Fotbalistům Písku se v poslední době příliš nedařilo. Prohráli tři zápasy v řadě a navíc při nich nevstřelili ani branku. V pátek 19. dubna si svěřenci trenéra Milana Nouska chtěli napravit reputaci, ale nečekal je vůbec lehký úkol. V rámci 23. kola České fotbalové ligy vyzvali pod umělým osvětlením rezervu Dynama. České Budějovice jsou na jaře ve formě a ze sedmi utkání získaly šestnáct bodů. Žlutomodří naopak jen šest. Domácí šli do vedení po dalekonosné střele Ondřeje Dohnala. O chvíli později mohli svůj náskok navýšit, ale František Belej z pokutového kopu orazítkoval jen tyčku. Soupeř ještě do poločasu srovnal a na přestávku se šlo za stavu 1:1. Do druhé půle vstoupil lépe Písek a vytvořil si několik slibných příležitostí. Skóre se ale měnilo na druhé straně. Odražený balon napálil do sítě Dominik Mašek. Domácí se snažili vyrovnat a sedm minut před koncem se dočkali. Po rohovém kopu se prosadil Vojtěch Bartizal. Ve zbývajícím čase ani jeden tým vítěznou branku nevsítil a zápas skončil remízou.

FC Písek – SK Dynamo České Budějovice B 2:2 (1:1)
Branky: 21. Dohnal, 83. Bartizal – 36. Sliacký, 69. Mašek.
Rozhodčí: Štípek – Hlaváček, Andras. ŽK: 3:3 (38. Štěch, 59. Koreš, 89. Běloušek – 25. Andrew, 63. Mašek, 76. Hák). Diváků: 300
Písek: Lerch – Vokurka, Běloušek, Bartizal, Kašpar, Štěch (84. Sajtl), Dohnal, Pech, Kalousek, Belej, Koreš.
Č eské Budějovice B: Andrew – Pařízek, Čoudek, O. Novák, Šimoník, Sliacky, Hák, Malecha, Böhm (16. Mašek), Bečvář, Polanský