• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Táborsko smetlo Žižkov 5:0. , Autor: Josef Janda

Táborsko smetlo Žižkov 5:0.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Druholigoví fotbalisté Táborska si v rámci 23. kola otevřeli u Jordánu pořádnou střelnici! Na stadion třetího celku soutěže dorazila ve středu 17. dubna zachraňující se Viktoria Žižkov. Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka měli po sobotním nezdaru na půdě tehdy posledního Prostějova co napravovat. A zhostili se toho více než skvěle! Neuteklo ani sedm minut a Bojan Dordič měl na svém kontě už dvě branky. Táborsko bylo i ve zbytku prvního poločasu aktivnějším týmem, jen gólové zakončení už scházelo. Po změně stran řádil Pavel Svatek, který skóroval dvakrát během tří minut. Jelikož si vzal gólové slovo i kapitán Pavel Novák, vyšroubovalo Táborsko výprask Viktorie dokonce na 5:0. Jedinou šanci Žižkova viděli fanoušci v 55. minutě. Domácí nabídli Viktorii zakončení po příšerné rozehrávce a následnou pumelici vytáhl Pastornický na břevno. Gólman Táborska si tak mohl připsat už jedenáctou nulu v sezoně. Další zápas odehraje Táborsko v sobotu 20. dubna, kdy se pokusí přivézt body z Příbrami.

FC Silon Táborsko – FK Viktoria Žižkov 5:0 (2:0), branky: 4. a 7. Dordič, 64. a 67. Svatek, 60. Novák, rozhodčí Szikszay – Hrabovský, Pfeifer, ŽK (1-2): 53. Kateřiňák – 56. Divíšek, 72. Muleme, 903 diváků.

FC Silon Táborsko: Pastornický – Novák, Tusjak, Koné, Bláha – Sojka (75. Nsunzu), Zeman (68. Osmančík), Dordič (82. Šplíchal), Varačka, Kateřiňák – Svatek (75. Mach).

FK Viktoria Žižkov: Bajza – Kozojed (46. Batioja), Broukal, Richter, Divíšek (63. Rosa) – Muleme, Petrák, Hönig, Sixta (85. Ret) – Toula (63. Sodoma), Kovinič (46. Prošek).

Trenér Táborska Roman Nádvorník byl s výkonem mužstva samozřejmě spokojený. „Do zápasu jsme vstoupili výborně. Už po sedmi minutách jsme vedli po nádherných akcích 2:0, kdy se Bojan Dordič prosadil parádně na zadní tyči," nešetřil chválou v úvodu hodnocení zápasu Nádvorník.

Jeho mužstvo vládlo na hřišti i po zbytek první půle. „Nadále jsme měli balon pod kontrolou a vypracovali jsme si dalších pět situací, z nichž jsme mohli skórovat. Poločas mohl skončit i 4:0. Hráli jsme opravdu dobře a soupeře jsme nepustili do jediné šance," dodal trenér k prvnímu dějství.

Poločasový výsledek 2:0 může být ošemetný, na hřišti se ale ve druhé půli příliš nezměnilo. „Pokračovali jsme v nastavené hře a odměnou nám byly další tři góly. Jsme nadšení a spokojení, jak utkání dopadlo," zhodnotil další průběh duelu Roman Nádvorník.

Táborsko čeká v sobotu cesta do Příbrami, která dostala v paralelně hraném duelu bůra na Spartě. „Pokud se chceme o baráž poprat, musíme vyhrát i venku. Věřím, že to zvládneme. Uděláme maximum pro to, abychom v Příbrami bodovali," přeje si trenér Táborska.