Panorama

Reprízu posledního Czech Bowlu vyhráli Steelers a jako jediní zůstávají bez porážky

Ostrava Steelers porazili ve 3. kole Snapbacks ligy amerického fotbalu na domácím hřišti Vysočinu Gladiators 27:21. Po úspěšné odvetě za porážku v posledním Czech Bowlu jsou Steelers jediným týmem, který dosud neprohrál. Bratislava se nadřela na výhru proti Znojmu a Pardubice si připsaly první výhru v sezoně.

Utkání Ostrava Steelers – Vysočina Gladiators
zdroj: caaf.cz autor: Karin Tylová

Gladiators otevřeli skóre zápasu na konci první čtvrtiny, kdy quarterback Jan Dundáček našel Davida Caltu, který si dokázal najít cestu až do endzóny.

Steelers v průběhu druhé čtvrtiny neustále dotahovali. Jiří Košař na začátku druhé čtvrtiny srovnal na 7:7, ale krátce na to Dundáček našel přesným pasem v endzóně volného Vojtěcha Mašitu.

Vedení 14:7 zůstalo Gladiators pouze chvíli. Přemysl Pekara zachytil odkop hostů a 99yardovým returnem srovnal skóre.

Gladiators se podařilo rychle opět odskočit, když Dundáček vybídl krátkou přihrávkou Ashtona Hearda, který si dosprintoval pro další touchdown Gladiators. Steelers do konce poločasu dokázali snížit pouze field goalem na rozdíl 17:21.

Ve třetí čtvrtině se skóre zápasu nezměnilo. Klíčový moment zápasu přišel v úvodu závěrečné čtvrtiny. Ashton Heard nedokázal zachytit odkop Steelers a volný míč zalehli domácí v bezsprostřední blízkosti endzóny. Dobrou výchozí pozici přetavil útok Steelers v druhý touchdown Košaře.

Gladiators se ve druhém poločase nedokázali prosadit. Nejlepší příležitost na obrat měli 7 minut před koncem zápasu, kdy byli 14 yardů od endzóny Steelers, ale na čtvrtý down nedokázal Dundáček získat chybějící 1 yard.

Ze slibného drivu tak Gladiators body nepřidali, naopak v závěru zápasu pečetil výhru Steelers field goalem na 27:21 Dominik Římánek.

Do úvodní čtvrtiny mezi Bratislavou a Znojmem vstoupili lépe domácí, kteří si v první čtvrtině vybudovali náskok 10:0.

V prostřední části zápasu ale dokázali Knights srovnat krok, když dva passové touchdowny zaznamenal quarterback Volodymyr Hrynkiv, který v obou případech našel přesně Jacoba Kerina.

Po touchdownu Stanislava Bence v úvodu druhého poločasu se Knights dostali do vedení 20:17. Vedení ale domácím vrátil Tomáš Januchske po 18yardovém pasu quarterbacka Desmonda Prusii.

Závěr zápasu zdramatizovala obrana Knights, když se jí podařilo vytrhnout míč Rolandovi Spaisovi a Ondřej Donhal vrátil fumble pro touchdown, jenž posunul Knights zpět do vedení.

Vítězný touchdown skórovali Monarchs sedm minut před koncem a to po spolupráci Prusii s Igorem Mašlankou. Monarchs zvítězili 31:27 a mají bilanci dvou výher a jedné prohry.

Ústí nad Labem i Pardubice dosud čekaly na první výhru v sezoně. Blades se trápí v útoku, což potvrdili také na domácím hřišti proti Stallions. Obrana pardubického týmu nepovolila Blades ani bod.

V útoku si pak hosté vytvořili dva skórovací drivy, když nejprve na konci první čtvrtiny doběhl pro touchdown running back Ondřej Ministr.

Na začátku druhé čtvrtiny našel quarterback Petr Plaček Jana Janečka, který 88yardovým touchdownem navýšil na 15:0 pro Stallions.

Pardubice si připsaly první výhru v sezoně, Blades jsou na posledním místě s bilancí tří porážek bez výhry.

Výsledky 3. kola Snapbacks ligy:

Ostrava Steelers – Vysočina Gladiators 27:21, Bratislava Monarchs – Znojmo Knights 31:27, Ústí nad Labem Blades – Pardubice Stallions 0:15.