• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Z postupu do finále se raduje Havířov! Táborští hokejisté padli ve Slezsku po nájezdech

Táborští vypadli s Havířovem 3:4 na zápasy. , Autor: Josef Janda

Táborští vypadli s Havířovem 3:4 na zápasy.     Autor: Josef Janda

HAVÍŘOV/TÁBOR - Napínavá semifinálová série druhé hokejové ligy mezi Havířovem a Táborem skončila v neděli 14. dubna až po sedmém zápase. Za stavu 3:3 se hrálo na ledě suveréna základní části východní skupiny, který neprohrál doma v základní hrací době ani jedno utkání. Rozhodující bitvu zahájili lépe Táborští. Hosté díky Milfaitovi proměnili už ve 3. minutě hned první přesilovku v utkání. Bohužel pro hosty to byla jediná z šesti přesilovek, kterou v rozhodující bitvě proměnili. Havířov přečkal do přestávky dvě další oslabení a srovnal v 25. minutě ze své jediné početní výhody v zápase. Další branku už početná divácká návštěva do konce třetí třetiny neviděla, tudíž přišlo na řadu prodloužení. Za stavu 1:1 ovšem nerozhodla ani čtvrtá dvacetiminutovka a slovo si musely vzít poprvé v sérii nájezdy.

Jako první se rozjel kapitán hostů Jakub Matušík, jenže neproměnil. Stejně dopadl i domácí Křivohlávek. Radost na straně kohoutů vyvolal ve druhé sérii Tomáš Hajič, ovšem Havířovští po nevydařeném Severově nájezdu srovnali ve třetí sérii Klimšou. Jako čtvrtý se rozjel na gólmana střelec jediné táborské branky v zápase Milfait, ale ani on neuspěl. Bednář pak Žajdlíka ukázkově vymíchal a Lukáš Prášek potřeboval na začátku páté série skórovat. Vyrovnání na 2:2 ale nepřišlo, proto mohly odstartovat havířovské oslavy. Domácí zvládli nájezdy 2:1 a postoupili po sérii zvládnuté 4:3 na zápasy do finále proti Chomutovu.

AZ Havířov – HC Tábor 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0), branky a nahrávky: 25. Haas (Franek, Karafiát), rozhodující nájezd Bednář – 3. Milfait (Plášil, Říha), rozhodčí Horák, Kubičík – Zídek, Bubela, vyloučení 7:2, využití 1:1, 3 636 diváků.

AZ Havířov: Sachr (Šimonů) – Michálek, Kunc, Ševčík, Valenta, Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša, Karafiát, Bednář, Haas, Mrva, Apolenář, Antoníček, Ćmiel, Pavlík, Tvrdý, Křivohlávek, Franek.

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Hubata, Plášil, Jáchym, Suchánek, Hajič, Černý, Gajdolín, Říha – Zeman, Milfait, Prášek, Šulek, Matušík, Severa, Krliš, Zadražil, Huna, Duda, Zíb.