• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Táborsko poprvé na jaře přišlo o všechny body. Na Hané prohrálo s posledním Prostějovem

Táborsko prohrálo s Prostějovem 1:2. , Autor: Karolina Kabíčková

Táborsko prohrálo s Prostějovem 1:2.     Autor: Karolina Kabíčková

OLOMOUC/TÁBOR - Stadion v olomoucké Holici hostil v sobotu 13. dubna zápas druhé nejvyšší fotbalové soutěže mezi posledním Prostějovem a třetím Táborskem. Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka na Hané neuspěli a poprvé v jarní části sezony prohráli. Prostějov se dostal do vedení ve 20. minutě po Koného vlastním gólu. Domácí odcentrovali z levé strany a Malcův přízemní centr srazil Koné smolně za Pastornického. Táborsko srovnalo za čtvrt hodiny taktéž po centrovaném míči. V důležité chvíli se nejlépe zorientoval Vladimír Zeman, který uspěl střelou k levé tyči. V závěru poločasu skončil míč po přímém kopu Kateřiňáka jen na brankové konstrukci. Rozuzlení přišlo deset minut před koncem zápasu. Táborští chybovali v záloze, z čehož těžil Robert Bartolomeu. Autor vítězného gólu zakončil pohlednou individuální akci přízemní střelou pod gólmana – 2:1.

Nádvorníkovi svěřenci si ve druhém poločase nevytvořili vážnější brankovou situaci. Táborsko zůstalo i přes prohru na 3. místě soutěže, jenže dva nejlepší celky na něj zvýšily náskok. V příštím kole se představí Táborsko na domácím stadionu proti Viktorii Žižkov už ve středu 17. dubna od 17 hodin. Třetí tým ligy se utká znovu s mužstvem bojujícím o záchranu.

1. SK Prostějov – FC Silon Táborsko 2:1 (1:1), branky: 20. Koné (vlastní), 80. Bartolomeu – 36. Zeman, rozhodčí Volek – Kotík, Lakomý, ŽK (2-1): 41. Štěrba, 90+1. Mucha – 85. Šašinka, 440 diváků.

1. SK Prostějov: Mucha – Bartolomeu (90. Šimek), Bednár, Habusta, Harušťák – Jaroň (90. Zapletal), Koudelka (76. Matocha), Látal, Malec – Matoušek (76. Slaměna), Štěrba.

FC Silon Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Koné, Tusjak – Bláha, Kateřiňák – Zeman (65. Osmančík), Sojka (65. Varačka), Dordič – Svatek (74. Šašinka).