• Brunch Na Zavadilce – kulinářská akce amatérských kuchařů

neděle 12.5 10:00 - Podskalí – Strakonice

• Tomáš Kvapilík: Mozaika vztahů – společenská beseda

neděle 12.5 19:00 - Kavárna Železářství U Šulců, Blatná

Na trati v Klukách u Písku se v sobotu 13. dubna jel první závod letošního Jihočeského krajského přeboru v motokrosu. Ve třídách 65 ccm, 85 ccm, Veterán, Hobby MX2, Hobby MX1, MX2, MX1 se představilo 214 jezdců, včetně několika dívek. Ve hře byli i borci místního MS Kluky.

V nejrychlejší třídě MX1 startovalo 19 jezdců a roli favorita potvrdil Rudolf Plch z Netřebic u Českého Krumlova, druhý skončil Daniel Stehlík z Prahy a třetí Martin Finěk z Blatné.
Ve třídě MX2 potvrdil nestárnoucí Petr Bartoš, že věk je jenom číslo a suverénně si pohrál s 35 mnohem mladšími soupeři. Za ním dojel druhý Rakušan Florian Dieminger, startující v barvách Chýnova a třetí David Vondrák z Bozkova. V této třídě se představili i jezdci domácího týmu MS Kluky. Devátá příčka patří Davidu Lupačovi, 17. dojel Adam Levák, 29. Martin Kaiseršot, 30. Václav Liška, 32. Marek Lupač a 34. Vladimír Váňa.
Zajímavou a nevšední podívanou přinesla třída Hobby MX1, kde se na startovní rošt postavilo 39 jezdců. Obě bodované jízdy si jasně podmanil domácí Jakub Páral, který startoval na elektrickém stroji Stark future. Jeho neslyšitelnost byla hodně zvláštní a rychlost překvapující. Je jenom otázkou, jestli by se motokros měl touto cestou baterií dále ubírat. Vůně benzínu a burácení motorů přeci jenom k motokrosu stále neodmyslitelně patří. Vítězi se na záda z uctivé vzdálenosti dívali druhý Jakub Šimák z Votic a třetí Jiří Fencl ze Střížovic. Z jezdců z Písecka dojel na 5. místě Michal Prokop z AMS Čimelice a v domácích barvách MS Kluky na 15. místě Jan Markovický.
Ve třídě Hobby MX2 se na startovní rošt postavilo 40 jezdců. Jako první viděl šachovnicový prapor Josef Oláh z Chrášťovic, druhý Viktor Valoušek z Prahy a třetí Robin Novotný z Příbrami.
Ve třídě Veterán 50+ startovalo 32 jezdců. Zvítězil Roman Majer ze Stráže pod Ralskem, před Romanem Skalkou z Dobřichovic a Petrem Foglem ze Soběslavi.
Ve třídě Veterán 40+ se seřadilo na startovní rošt 31 jezdců. Zvítězil Martin Bradka z Mšených Lázní, druhý dojel Zdeněk Blábolil z Křemže, třetí Vladislav Muřík ze Zdic a čtvrtý Michal Úlehla z AMS Čimelice. Alois Švec ze stejného týmu dojel na 10. příčce. Milan Páral z MS Kluky skončil s elektrickým strojem na 21. příčce.
Třída nadějí 65 ccm a 85 ccm měla na startu 18 mladíků. Všechny za sebou nechal Martin Smolka z Benešova, druhý dojel Vojtěch Fanta také z Benešova a třetí Matěj Páša z Pořící nad Sázavou. V této třídě má dlouhodobě želízko v ohni domácí MS Kluky v podobě Josefa Pekaře juniora. Letos poprvé přesedlal na silnější stroj 85 ccm, s kterým se stále seznamuje a v konkurenci většinou o tři roky starších soupeřů si nevedl špatně. Celková pátá příčka je příslibem do další části sezony. Nejmladším jezdcem celého startovního pole byl osmiletý Ondřej Liška z domácího týmu. Při jeho prvních závodech se statečně pral se strojem, tratí i soupeři a skončil na 17. místě. Jeho klubový kolega Marek Tícha dojel osmnáctý.