Kadeřábek dal první gól od srpna, Hoffenheim ale nespasil. Chybělo tomu všechno. Mohuč nás zničila, zlobil se trenér

Fotbalisté Hoffenheimu podlehli ve 29. kole Bundesligy Mohuči 1:4. Hosty poslal do vedení svou první trefou od konce srpna český obránce Pavel Kadeřábek, jenž nastoupil v základní sestavě společně s Davidem Juráskem. Mohuč ale po přestávce rychle otočila a přiblížila se pozicím zajišťujícím záchranu.

Mohuč mezi německou elitou kroutí 15. sezonu v řadě, až do poloviny února to ale vypadalo, že aktuální ročník bude na nějakou dobu tím posledním. Vedení klubu po nepřesvědčivých výsledcích sáhlo k angažování Boa Henriksena, jenž naprosto změnil směr nepovedené sezony. Mohuč pod ním zatím neprohrála ani jeden z pěti domácích duelů a na záchranu ztrácí už pouze bod.

Po výhře nad Hoffenheimem trenér Mohuči zářil spokojeností. “Odehráli jsme skvělý zápas. Hoffenheim ukázal své kvality, ale my jsme na to byli připravení. Drželi jsme se plánu a i přes drobné zaváhání ve druhém poločase jsme si došli pro výhru,” líčil spokojeně na tiskové konferenci.

SCHICK, HLOŽEK A KOVÁŘ SI MUSÍ POČKAT. BAYERN ODLOŽIL KORUNOVACI A PŘIPRAVIL SE NA ODVETU ČTVRTFINÁLE LM. MUSÍME BÝT KOMPAKTNĚJŠÍ, VÍ TUCHEL

Jeho tým se prosadil hned v první minutě, zásah Leandra Barreira ale kvůli ofsajdu neplatil. Úvodní trefu tak v 19. minutě obstaral Kadeřábek, jenž hlavou poslal do branky Kramaričův centr. “Byl to šťastný gól, ale je dobře, že se Pavel prosadil,” uvedl trenér Pellegrino Matarazzo.

Vedení Hoffenheimu vydrželo jen do poločasu. O přestávce hřiště opustil Jurásek a Mohuč po jeho odchodu ze hřiště trestala každé zaváhání hostů. Obrat Henriksenovi svěřenci stihli za šest minut druhé půle a nakonec si došli pro pohodlné vítězství.

“Na Mohuč jsme nestačili v žádném ohledu, měli bychom hrát výrazně lépe. Z dnešního výkonu se budeme vzpamatovávat ještě dlouho, protože mu chybělo prakticky všechno. V týdnu máme na čem pracovat,” uvedl zklamaný Matarazzo.

Zdroj: TSG Hoffenheim