Vyškov konečně zabral. Důležitou výhru vystřelil hvězdný Lotyš. Táborsko překvapivě ztratilo s Prostějovem

Fotbalisté Vyškova porazili ve 22. kole Fortuna národní ligy Chrudim 1:0. Vyškov si dlouho nedokázal poradit se zataženou obranu Východočechů, v 55. minutě ale první jarní výhru vystřelil hvězdný Lotyš Raimonds Krollis. Jihomoravané tak odskočili třetímu Táborsku, které překvapivě nestačilo na Prostějov. Hanáci porazili třetí tým tabulky 2:1 a získali důležité body v boji o záchranu.

Vyškov - Chrudim 1:0

Promíchaná sestava Vyškova, která doznala v porovnání s předchozím duelem s rezervou Sparty pět změn, se dostala k ohrožení brány soupeře už ve třetí minutě. Vytáhlý Krollis se se štěstím prodral přes dva obránce a přenechal míč Goldenu Mafwentovi, jenž však své zakončení namířil moc doleva. „Bílý balet“, jak příznivci moravského klubu domácí fotbalisty rádi nazývají, byl aktivnějším celkem po celý průběh první půle. U chrudimského vápna mu ovšem chyběla lehkost a centry ze stran se míjely účinkem kvůli pozornému brankáři Jiřímu Floderovi.

Favorit, jenž ovládl oba dosavadní vzájemné domácí střety rozdílem třídy, vstoupil do druhé půle motivovaný změnit pískot z tribun, který ho provázel na odchodu do kabin. Povedlo se mu to v 55. minutě, kdy po zbytečném faulu Filipa Novotného nebezpečně pálil z přímého kopu Fomba. Floder sice jeho ránu zneškodnil, nicméně po krátké sekvenci se balon vrátil k Fombovi a ten ho přiťukl Krollisovi, jenž neměl problém trefit prázdnou bránu.

Asi čtvrthodiny před koncem byl v hlavní roli dvou akcí Floder. Poprvé neudržel centr a před odkrytou sítí selhal Amidou Diallo. Jen o pár desítek vteřin později už se ukázal v lepším světle, když střílený pas z pravé strany umisťoval k tyči Krollis, Floder byl ovšem připraven. Výborný zákrok ale Východočechům prakticky k ničemu nebyl, na vyrovnání se totiž nezmohli.

Zdroj: MFK Vyškov

Prostějov - Táborsko 2:1

Obranu Jihočechů, která byla doposud nejlepší v lize, krátce před 10. minutou hry jako první otestoval střelou nad bránu Jan Koudelka. Krátce nato zahrozili i hosté, dobře zahraná standardní situace jen těsně minula pravou tyč. Byli to však domácí, jež se ujali vedení. Ve 20. minutě poslal Jakub Matoušek přízemní centr do pokutového území a obránce Kone si nešťastně srazil míč do vlastní branky.

Po půl hodině hry musel předvést své umění gólman Filip Mucha, jenž výborným reflexivním zákrokem zmařil hlavičku Pavla Nováka. Na přízemní střelu Zemana byl už ovšem Mucha krátký. O chvíli později zachránila Hanáky od pohromy branková konstrukce po přímém kopu Jiřího Kateřiňáka.

Zkraje druhého poločasu byli znovu aktivnější svěřenci Radima Kučery, nicméně jejich akce končily po nepřesnostech ve finální fází. Postupně začali přebírat iniciativu hráči Táborska, ale ani oni si nevytvořili sebemenší příležitost. Diváci si tak na první nebezpečnou situaci museli počkat až do 80. minuty, kdy se do úprku dostal Bartolomeu, kličkou si položil obránce a střelou na zadní tyč vsítil vítěznou branku.

Zdroj: 1. FC Prostějov