Serie A - souhrn 31. kola: Inter rozhodl v závěru

05.04., 22:52, aktualizováno 08.04., 22:45
Komentáře a souhrny
Davide Frattesi (© AFP)

Inter se opět přiblížil titulu, když v Udine dokonal obrat v páté minutě nastavení. Sestupem ohrožené Frosinone pohostilo Bolognu, se kterou díky bezbrankové remíze vybojovalo bod. Neapol porazila Moznu 4:2. AC Milán se veze na vítězné vlně a o jeho pohodě se přesvědčilo i Lecce, z trávníku Rossoneri si odváží porážku 0:3. Bitva o hlavní město vyzněla pro AS a rozhodla o tom jediná branka.

Udinese Calcio - Inter Milán 1:2

08.04.2024 20:45

Góly: 40. Lazar Samardžić - 55. Hakan Çalhanoğlu (pen.), 90+5. Davide Frattesi

Fotbalisté Interu Milán zvítězili ve 31. kole Serie A na hřišti Udinese 2:1. Bianconeri šli překvapivě do vedení ve 40. minutě ze své jediné střely na branku, když tečovaný pokus Lazara Samardžiče skončil až v síti. Lídr soutěže dlouho nedokázal najít recept na nigerijského brankáře Maduku Okoyeho, který však po změně stran faulem zapříčinil pokutový kop, jenž proměnil Hakan Calhanoglu. I přesto Friulani dlouho sahali po své 17. remíze v soutěži, ovšem v páté minutě nastaveného času dokonal obrat hostů Davide Frattesi a jeho tým má nadále v čele tabulky náskok 14 bodů.

Udinese v minulém kole pouze remizovalo se Sassuolem, a před domácí bitvou s Interem tak nadále balancovalo těsně nad hranou sestupové propasti. Šance na body byly pro Bianconeri i tentokrát velmi malé, jelikož svěřenci trenéra Simoneho Inzaghiho prohráli v lize pouze jednou, a to koncem září minulého roku. V celém ročníku navíc dosud inkasovali jen 14 branek.

Lídr italské Serie A uzavřel již od samotného začátku Bianconeri do házenkářské obrany a nepouštěl domácí fotbalisty na útočnou polovinu. O největší šanci hostů se postaral ve 21. minutě Calhanoglu, když obalovačkou vyzkoušel pozornost brankáře Udine. Nicméně Okoye míč konečky prstů přece jen vytěsnil. Zásadní moment přišel ve 40. minutě, když sražený balon z kopačky Samardžiče doputoval až za záda Yanna Sommera. Domácí se štěstím otevřeli skóre svou jedinou střelou na branku v prvním poločase.

Ihned po změně stran se fotbalistům v oranžových dresech přece jen podařilo vsítit branku, avšak skórující Carlos Augusto se nacházel v postavení mimo hru a gól byl odvolán. Mrzet je to ovšem nemuselo, protože hned v 55. minutě provedl úspěšně exekuci pokutového kopu Calhanoglu a vyrovnal zápasové dění. Obraz hry se od prvního poločasu nikterak nezměnil a La Beneamata i nadále diktovala tempo hry. Jejich snažení nakonec nepřišlo vniveč, protože v samotném závěru nastaveného času dorazil Frattesi do odkyté branky střelu Lautara Martíneze, která se odrazila od tyče.

Inter tak v Udine překvapení nedopustil a domů si odvezl další tři body. Oba celky sehrají další ligový zápas 14. dubna. Bianconeri se utkají s AS Řím, Nerazzurri změří síly s Cagliari.

Více informací k zápasu

Juventus FC - ACF Fiorentina 1:0

07.04.2024 20:45

Góly: 21. Federico Gatti

Fotbalisté Juventusu dali zapomenout na špatnou ligovou formu a navzdory hned třem neuznaným trefám kvůli ofsajdu ve 31. kole Serie A porazili před vlastními fanoušky Fiorentinu 1:0. Proti čtyřzápasové šňůře bez vítězství nakročil už v 21. minutě Federico Gatti, jehož branka jako jediná platila a ukázala se jako vítězná. Fialky, které se po sezoně rozejdou s trenérem Vincenzem Italianem, ani s Antonínem Barákem v základní sestavě favorita nepřekvapily, a tak do Plzně, kde je čeká čtvrtfinálové utkání Konferenční ligy, nepojedou v nejlepším rozpoložení.

Triumf 2:0 nad Laziem v prvním semifinálovém duelu Coppa Italia dodal Juventusu tolik potřebnou vzpruhu po sérii čtyř zápasů bez vítězství. Poslední porážkou v minulém kole se Stará dáma propadla ještě hlouběji do krize, protože v předešlých devíti ligových kláních získala tři body pouze jednou. Tentokrát na její hřiště přijela Fiorentina, jež byla rovněž pozitivně naladěná výhrou v semifinále poháru. V nejvyšší italské soutěži se jí ovšem nedařilo, o čemž svědčila její 10. pozice.

Domácí tribuny propukly v jásot už po šesti minutách, kdy se po efektním pasu za obranu trefil Weston McKennie, jeho brance ale předcházel jasný ofsajd, a skóre se tak neměnilo. Stará dáma protlačila balon za záda Pietra Terracciana ještě v úvodní čtvrthodině i podruhé, Bremerova krkolomná trefa ovšem neplatila ze stejného důvodu jako u jeho amerického kolegy. Ve 21. minutě Juventus potvrdil známé pravidlo do třetice všeho dobrého a díky pohotové dorážce Gattiho po rohovém kopu se konečně ujal vedení. Po půlhodině hry se Dušan Vlahovič objevil v dráze letu zpětné hlavičky McKennieho a ačkoliv dopravil míč do branky, o přesnou trefu jej stejně jako jeho dva kolegy obral zpětně odmávaný ofsajd.

Krátce po změně stran se poprvé výrazněji projevil Barák, jeho rána doprostřed ale Wojciecha Szczesného příliš nevystrašila. Za pár desítek vteřin se mohlo opět urodit na druhé straně, když si Nikola Milenkovič málem srazil ostrý centr za vlastního gólmana, naštěstí pro Fialky však o kousek minul. V závěrečné fázi duelu mohl Fiorentině zajistit nečekaný bod Nicolás González, jeho krásný obstřel na zadní tyč ale fantastickým skokem zlikvidoval Szczesny. La Viole se nepodařilo urvat bod ani navzdory další velké šanci v závěru, kterou neproměnil Lucas Beltrán.

Nedělní šlágr italské ligy tak ovládl Juventus. V následujícím kole jej bude 13. dubna čekat turínské derby, Fialky svedou o den později bitvu s Janovem.

Hellas Verona - Janov CFC 1:2

07.04.2024 18:00

Góly: 8. Federico Bonazzoli - 45. Caleb Ekuban, 58. Albert Gudmundsson

Fotbalisté Janova porazili ve 31. kole Serie A Veronu 2:1. Domácí šli sice do brzkého vedení po skvělé práci Federica Bonazzoliho, avšak ještě v první půli s přispěním štěstěny vyrovnal Caleb Ekuban. Obrat pak dovršil po změně stran Albert Gudmundsson, jenž dorazil míč do prázdné brány a v součtu s působením v národním týmu skóroval již pošesté za poslední čtyři soutěžní utkání. Scaglieri tak stále mají pouze jednobodový náskok na zónu sestupu.

Verona strachující se o setrvání v nejvyšší italské soutěži po dvou výhrách na začátku března poskočila ze sestupového pásma. Následně však dvakrát za sebou zaváhala a boj o záchranu pro ni zdaleka neskončil. Nyní přišel na řadu duel s Janovem, který se v tabulce sice nacházel nad Mastini, nicméně v předchozím měsíci ani jednou nezvítězil.

Bývalý zaměstnavatel českého reprezentanta Antonína Baráka se ujal vedení už v osmé minutě, kdy Bonazzoliho průnikovkou za obranu vyslal Darko Lazovič. Italský útočník pak udělal rychlou kličku gólmanovi a prázdnou bránu s přehledem trefil. Vyrovnání měl na hlavě Johan Vásquez, avšak jeho pokus skončil pouze na břevně. Gól Janova přišel až po přízemním centru z levé strany, který se od Lazoviče odrazil k Ekubanovi, od nějž míč doputoval až za brankovou čáru.

Po změně stran se mohl opět prosadit Bonazzoli, tomu se ale střela vůbec nepovedla a skončila daleko vedle brány. Toho hned vzápětí využil Gudmundsson, k němuž se míč odrazil po zákroku Lorenza Montipa a poslal míč do prázdné brány. Zanedlouho se mohl prosadit Morten Thorsby, jenže Montipo se blýskl ukázkovým zákrokem. Záhy mohl přijít trest v podobě vyrovnávacího gólu, nicméně ten nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Janov tak ukončil měsíční čekání na vítězství a zkomplikoval Veroně boj o záchranu. V příštím kole zamíří 15. dubna na stadion Fiorentiny, Mastini ve stejný den venku vyzvou Fiorentinu.

Cagliari Calcio - Atalanta Bergamo 2:1

Góly: 42. Tommaso Augello, 88. Nicolas Viola - 13. Gianluca Scamacca

Fotbalisté Cagliari porazili ve 31. kole Serie A Atalantu 2:1 a vzdálili se sestupovým příčkám na rozdíl čtyř bodů. Klub z Bergama sice poslal do rychlého vedení Gianluca Scamacca a po vyrovnání z kopačky Tommasa Augella to vypadalo, že vzájemný zápas těchto dvou celků poprvé po více než 10 letech skončí nerozhodným výsledkem. V závěru se však prosadil zkušený záložník Nicola Viola a pomohl domácím odlepit se od příček hraničících se sestupovým pásmem. Český záložník Jakub Jankto strávil celé utkání mezi náhradníky.

Cagliari se i po remíze s Veronou nacházelo těsně nad sestupovým pásmem a nejlepší vyhlídky nemělo ani před duelem s Atalantou. Ta stále doufala, že se z šesté příčky vyhoupne mezi nejlepší čtveřici, a zajistí si tak účast v Lize mistrů. Orobici se spoléhali především na svého nejproduktivnějšího střelce Teuna Koopmeinerse, jenž v posledním zápase proti Neapoli 11. zásahem v ročníku upravoval na 3:0, a překonal tak své gólové maximum v Serii A.

První zajímavější příležitost si hned v úvodu utkání vytvořili hosté, střela Brazilce Edersona z hranice vápna se ale mezi tři tyče nevešla. Ve 13. minutě už se celek z Bergama prosadil. Ademola Lookman poslal z levé strany přízemní centr, na který si naběhl Scamacca a suverénním zakončením otevřel skóre. Atalanta byla aktivnějším týmem i v dalších minutách, avšak do dalších gólových příležitostí se nedostávala. Okolo 30. minuty začali přidávat na intenzitě i svěřenci Claudia Ranieriho a odměnou jim byla vyrovnávací trefa. Eldor Shomurodov udržel míč v obklíčení protihráčů a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Augella, který si připsal svou první ligovou branku v tomto ročníku.

V 55. minutě hřiště opustil Koopmeiners, jehož přítomnost na trávníku tentokrát tolik znát nebyla. Na šance chudé utkání ale nedokázal více rozproudit ani jeho náhradník Charles De Ketelaere. Ofenzivní úsilí obou mužstev totiž kazilo množství nepřesností a špatných rozhodnutí. Na hřišti se kromě toho také začalo přiostřovat, výsledkem čehož byla celá řada žlutých karet. První zajímavější moment druhého dějství přišel až v 85. minutě, kdy střídající Zito Luvumbo střelou ze střední vzdálenosti protáhl hostujícího gólmana Marca Carnesecchiho. Domácí jako by tato situace nabudila a jen o tři minuty později otočil výsledek v jejich prospěch Viola, který poslal svůj hlavičkový pokus přesně k pravé tyči hostující branky.

Cagliari tak doma překvapilo a favorita porazilo. V dalším kole se na úspěch pokusí navázat 14. dubna proti vedoucímu Interu, Atalanta o den později přivítá Veronu.

AC Monza Brianza - SSC Neapol 2:4

07.04.2024 15:00

Góly: 9. Milan Đurić, 62. Andrea Colpani - 55. Victor Osimhen, 57. Matteo Politano, 61. Piotr Zieliński, 68. Giacomo Raspadori

Neapol zvítězila ve 31. kole Serie A na hřišti Monzy 4:2. Domácí celek se ujal brzkého vedení, když se v deváté minutě předvedl přesnou hlavičkou Milan Djurič. Partenopei se k rychlému obratu nadechli v 55. minutě, kdy ihned po příchodu Mattea Politana na hřiště vyrovnal Victor Osimhen a dvě minuty nato dokonal obrat právě střídající italský forvard. Vítěznou trefu zařídil po hodině hry Piotr Zieliňski. Hosté výhrou zlomili střeleckou marnost z posledních dvou vzájemných duelů, v nichž vyšli gólově naprázdno.

Fotbalisté Neapole již vyhlíželi závěr sezony, a tedy konec velkého trápení. Gli Azzurri z posledních 10 soutěžních klání zvítězili jen dvakrát, přičemž vypadli z Ligy mistrů a v Serii A se propadli až na osmou příčku. Na hřiště Monzy navíc nepřijížděli vůbec dobře naladění, neboť v minulém kole padli v boji o pohárové pozice s Atalantou 0:3. Biancorossi naopak prožívali poklidný ročník ve středu tabulky a případným vítězstvím by se na svého soupeře bodově dotáhli.

K naplnění tohoto cíle domácí nakročili už v závěru úvodní desetiminutovky. Alessio Zerbin si na levé straně efektním zpracováním připravil míč na centr, který posadil přesně na hlavu Djuriče a zkušený bosenský forvard poslal ze vzduchu Lombarďany do vedení. Partenopei mohli srovnat krok krátce nato, když se do zakončení po rohovém kopu a skrumáži v šestnáctce dostal Giovanni Di Lorenzo. Kapitán hostů však z hranice malého vápna trestuhodně přestřelil. Převaha Neapole postupem času narůstala, gólové příležitosti nicméně dlouho nepřicházely. Až v závěru prvního dějství po dobrém napadání Osimhena nebezpečně pálil Khvicha Kvaratskhelia, dobře postaveného Micheleho Di Gregoria nicméně neprostřelil.

Poločasová pauza aktivitu Neapolitánců nepřerušila a v 55. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Na centr z pravé strany si naskočil Osimhen, jenž za cenu vlastního zdraví usměrnil balon mimo dosah Di Gregoria. Následně přišla pětiminutovka výstavních tref. Otočku ve skóre zařídil fantastickým volejem zpoza vápna Politano, na kterého navázal neméně krásnou dalekonosnou ranou Zieliňski. Otřesená Monza ovšem nesložila zbraně a zásluhou technického pokusu do levé šibenice Andrey Colpaniho se vrátila do zápasu. Gólové hody nicméně po hodině hry ještě obohatil Giacomo Raspadori, který se po jednoduché dorážce zapsal na listinu střelců jen pár sekund po svém příchodu na trávník. Zbytek duelu už si hosté bez problému pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce.

Monza tak trápící se Neapol neskolila a nezískala ani bod. V následujícím kole vyzve 13. dubna Bolognu, Partenopei změří o den později síly s Frosinone.

Frosinone Calcio - Bologna FC 0:0

07.04.2024 12:30

Góly: -

Bologna ve 31. kole Serie A klopýtla na hřišti Frosinone, kde pouze remizovala 0:0. Úvodní minuty utkání překvapivě patřily domácímu týmu, když si několik příležitostí vypracoval agilní Walid Cheddira. Hosté sice posléze hru vyrovnali, teprve druhé bodové ztrátě za posledních 10 utkání se ovšem nevyhnuli. Canarini cenná remíza jistě povzbudila do závěrečných kol, v nichž se pokusí odvrátit sestup.

Frosinone prodloužilo po remíze 1:1 s Janovem čekání na vítězství již na devět duelů, přesto se nakrátko dostalo ze sestupového pásma. Nyní ale Canarini čekal další náročný zápas, neboť na Stadio Benito Stirpe přicestovala Bologna, která se držela na příčce zaručující místenku v Lize mistrů. Rossoblu navíc od začátku února padli v jediném utkání a hned osmkrát vyhráli.

Domácí fotbalisté se však aspiranta na evropské poháry nezalekli. V úvodní desetiminutovce měl dvě nadějné příležitosti ke skórování Cheddira. Marocký útočník, jenž je ve středoitalském městě na hostování z Neapole, poprvé vyzkoušel pozornost Lukasze Skorupského po pěkné individuální akci. Osminásobný polský reprezentant se vyznamenal také o chvíli později, když zneškodnil Cheddirův samostatný únik. Canarini byli v úvodním dějství nebezpečnější, což podtrhl dobře umístěnou hlavičkou Caleb Okoli. Pokus letící k levé tyči ovšem znovu vyrazil Skorupski.

Druhá půle dlouho nabízela klidnější podívanou, jelikož hráči Frosinone výrazně polevili v útočné snaze. Toho mohl v 66. minutě využít Lewis Ferguson, který se po kombinaci se spoluhráči ocitl až před brankářem. Jeho pokus však neměl potřebnou kvalitu, díky čemuž Stefano Turati balon vyrazil. Na druhé straně se ke střele po nakrátko rozehraném volném přímém kopu dostal Nadir Zortea, jehož projektil jen o kousek minul horní tyč. Rozhodnout o triumfu Rossoblu mohl Santiago Castro, jenž si zpracoval centrovaný míč a pohotově vypálil. Turati ovšem přečetl jeho úmysl a předvedl fantastický zákrok.

Frosinone tak překvapilo favorita a vybojovalo bod. V dalším kole zamíří 14. dubna na stadion Neapole, Bologna se o nápravu pokusí o den dříve doma proti Monze.

Empoli FC - Turín FC 3:2

06.04.2024 20:45

Góly: 6. Nicolò Cambiaghi, 74. Matteo Cancellieri, 90+4. M'Baye Niang - 60. Duván Zapata, 90+1. Duván Zapata

Empoli zvítězilo ve 31. kole Serie A na domácím stadionu s Turínem FC 3:2. Ofenzivní zmar z předešlých utkání zlomil už v šesté minutě host z Atalanty Nicoló Cambiaghi, jenž si pohlednou pumelicí z dálky připsal první gól v ročníku. Odpověď si po změně stran připravil hlavičkující Duván Zapata, kterého Býkům taktéž zapůjčilo Bergamo. Kolumbijský reprezentant zvládl v nastaveném čase zareagovat také na zásah Mattea Cancellieriho, pro změnu kmenového hráče římského Lazia. Ve zbytku klání se ovšem ještě stihl prosadit domácí M'Baye Niang a jeho trefa už byla definitivně tou rozhodující, která zároveň vyvedla Azzurri ze zóny sestupu.

Empoli se po sérii šesti zápasů bez porážky opět propadlo do herní deprese, když čtyřikrát za sebou padlo bez vstřelené branky. To se projevilo i na postavení v tabulce, jelikož Azzurri se opět sesunuli do sestupové propasti. Ani tentokrát je navíc nečekal jednoduchý soupeř, neboť na jejich hřiště dorazili Býci z Turína. Ti naopak čtyřikrát po sobě neprohráli, přičemž hned ve třech případech udrželi čisté konto.

O to však v Empoli přišli už v šesté minutě, kdy z dálky napřáhl Cambiaghi a vyslal nechytatelnou dělovku do pravé části branky. Následně se ujali iniciativy Býci, z herní převahy však nebyli schopni vyprodukovat nadějnou příležitost. V závěru první půle bylo naopak rušno v pokutovém území hostů, Azzurri ovšem dobře rozehraný rohový kop zakončili nepřesným nákopem.

Zkraje druhého dějství se po rohovém kopu prodral ke krkolomné hlavičce zblízka Zapata, naneštěstí pro hosty zamířil přímo do rukavic připraveného gólmana. V 60. minutě už byl ale kolumbijský reprezentant přesný. Po rohovém kopu si udělal prostor na malém vápně, odkud hlavičkou zamířil do levého dolního rohu.

Azzurri si ovšem vzali vedení zpět, když si Cancellieri navedl balon na levou část vápna a tvrdou ranou mezi nohama clonícího hráče zakončil ke vzdálenější tyči. Zkraje nastavení však opět vyrovnal Zapata, jenž nikým nebráněný nasměroval ideální centr pod nohy gólmana. Poslední slovo měl nakonec domácí žolík Niang, který přesnou zpětnou přihrávku do šestnáctky poslal přesně k pravé tyči.

Empoli tak doma zaskočilo Granatu a získalo tři důležité body. Oba celky sehrají další zápas 13. dubna. Azzurri změří síly s Lecce, Býky bude čekat turínské derby s Juventusem.

AS Řím - SS Lazio 1:0

06.04.2024 18:00

Góly: 42. Gianluca Mancini

Fotbalisté AS Řím porazili ve 31. kole Serie A na vlastním hřišti městského konkurenta Lazio 1:0, čímž protáhli sérii neprohraných ligových duelů na sedm zápasů v řadě. Na velké příležitosti skoupé Derby della Capitale rozhodl ve 42. minutě po rohovém kopu Gianluca Mancini. Italskému stoperovi naservíroval míč na hlavu Paulo Dybala, který se tak v probíhajícím ligovém ročníku podílel již na 20 trefách svého týmu. Souboj nesmiřitelných rivalů tak sice už popáté za sebou nabídl napříč soutěžemi maximálně jednu branku, na rozdíl od předchozích čtyř střetnutí ovšem tentokrát triumfovali Vlci.

Zatímco defenzivy obou celků byly z dlouhodobého hlediska srovnatelné, AS zvýhodňovala útočná fáze hry. Za 30 odehraných zápasů totiž Vlci nastříleli o 18 branek více, což bylo zásadním faktorem toho, že ještě měli šanci proklouznout do elitní čtyřky. Klíčem k úspěchu v derby mohla být disciplína, v posledních třech vzájemných duelech totiž sudí vytáhli celkem 23 žlutých kartonků a hned šest karet barvy červené.

K první vážnější příležitosti dopomohli hráči AS svému soupeři sami. Konkrétně to byl Mancini, jehož laxní rozehrávku vystihl Gustav Isaksen. Dánský mladík posléze vyslal na zteč svého kapitána, před kterým se otevřelo plno volného místa, nicméně Ciro Immobile se v nadějné pozici nezachoval jako snajpr a prezentoval se pouze slabým pokusem do boční sítě. Na druhé straně zablokoval Nicoló Casale nebezpečné zakončení Diega Llorenteho. Ještě před odchodem do šaten dal zapomenout na svou minelu Mancini. Ten se totiž prosadil hlavou po nadýchaném rohovém kopu Dybaly.

Po změně stran dal o sobě vědět také Romelu Lukaku, jenž perfektně vyvezl míč středem hřiště a následně jej předal nabíhajícímu rychlíkovi Stephanu El Shaarawymu. Italský křídelník však orazítkoval pouze bližší tyč. Herní projev hostujícího celku se pokusil oživit střídající Pedro. Ten se na hranici pokutového území opřel do skákavého balonu, nicméně jeho tvrdému projektilu doprostřed branky vystavil stopku Mile Svilar. Španělský matador přikořenil duel také několika potyčkami, při jedné takové obdržel zaslouženě i žlutý kartonek.

Na Olympijském stadionu v Římě se tak v souboji dvou "domácích" mužstev dařilo lépe AS. To se v příštím kole představí 14. dubna v Udine, Lazio přivítá o dva dny dříve Salernitanu.

AC Milán - US Lecce 3:0

06.04.2024 15:00

Góly: 6. Christian Pulisic, 20. Olivier Giroud, 57. Rafael Leão

Fotbalisté AC Milán si na San Siru ve 31. kole Serie A poradili s Lecce bez problémů 3:0. Vítěznou branku si připsal už v šesté minutě Christian Pulišič, který 10. trefou v ročníku překonal své kariérní gólové maximum za ligovou sezonu. Na Američana navázali v průběhu duelu další dva jeho spoluhráči a zazářil také Yacine Adli, jenž zaznamenal hned dvě asistence. Domácí si tak pátou ligovou výhrou v řadě upevnili druhou příčku.

Vynikající výkony především na hřištích soupeře definitivně odtrhly Rossoneri od třetího Juventusu, kterému se po výhrách ve Florencii, Veroně a Římě vzdálili již na rozdíl šesti bodů. Tuto propast chtělo AC ještě zvýraznit proti Lecce, jemuž v otázce záchrany stále teklo do bot a na půdě milánského klubu se mu podařilo zvítězit naposledy v roce 1997.

A ani úvod tohoto duelu nenapovídal dobrý výsledek pro hosty. Už v šesté minutě si navedl míč na osu hřiště na hraně vápna Pulišič a krásnou ranou k zadní tyči poslal AC do vedení. O dvě minuty později mohl americký útočník vedení pojistit, z bezprostřední blízkosti ovšem hlavičkoval přímo do gólmana. Další branka tak přišla po rohu ve 20. minutě, kdy se prodral na bližší tyči k hlavičce Olivier Giroud a nasměroval míč za gólmanova záda. Před odehranou půlhodinou nebyl daleko od snížení Joan González, hlavičkoval ale pouze do břevna. Šance hostů na solidní výsledek ovšem výrazně snížil Nikola Krstovič, který před poločasovým hvizdem viděl po velmi nebezpečné vysoké noze červenou kartu.

Po změně stran tak Lecce sáhlo k přísně defenzivnímu bloku, který ale zvládal odolávat tlaku domácích pouze do 57. minuty, kdy Adli vyslal dlouhým pasem do protiútoku Rafaela Leaa, jenž sebevědomým obstřelem překonal gólmana. V 64. minutě pak napálil ranou ze 30 metrů břevno Theo Hernández, mrzet ho to ale nemuselo, Rossoneri si vedení bez problémů pohlídali.

AC tedy neponechalo nic náhodě a zvítězilo již v sedmém soutěžním duelu v řadě. Po pohárové vsuvce proti římskému AS jej čeká ligový zápas na hřišti Sassuola, kde se představí 14. dubna. Lecce o den dříve přivítá Empoli.

Salernitana Calcio - US Sassuolo 2:2

05.04.2024 20:45

Góly: 52. Antonio Candreva, 90+1. Giulio Maggiore - 37. Armand Laurienté, 44. Nedim Bajrami

Hráči Sassuola remizovali v předehrávce 31. kola Serie A na hřišti Salernitany 2:2. Důležitou roli na trávníku hrál hostující Nedim Bajrami, jenž asistencí u gólu Armanda Laurientého a brankou ve 44. minutě řídil dominantní výkon předposledního celku tabulky v první půli. Autor úvodní trefy, který byl v minulé sezoně oporou útoku Neroverdi a vydobyl si pověst jednoho z nejlepších driblérů napříč nejlepšími evropskými soutěžemi, se prosadil teprve podruhé v ročníku. Granata se však po změně stran vzchopila a v 91. minutě srovnala zásluhou Giulia Maggioreho.

Sassuolo v minulém kole získalo alespoň bod v bitvě s Udinese a v Kampánii usilovalo o vymanění se ze sestupových pozic. V ještě horší situaci se před zápasem nacházela Salernitana, která na svého soka ztrácela už 10 bodů. Pro svěřence Stefana Colantuona, jenž se stal už čtvrtým hlavním trenérem domácích v této sezoně, znamenalo toto klání jednu z posledních možností přiblížit se záchraně v nejvyšší italské soutěži.

Opatrný začátek naznačoval, že se jedná o velmi důležité utkání pro oba celky, a na první výraznější příležitost si tak diváci na stadionu museli počkat až do 17. minuty, kdy Andrea Consigli likvidoval ostrý centr Antonia Candrevy z pravé strany. Černozelení se do šance dostali až krátce před odehranou půlhodinou, nicméně trefu Andrey Pinamontiho rozhodčí neuznal kvůli těsnému ofsajdu. Italský útočník se propracoval k zakončení i o pár minut později, tentokrát ovšem mířil nad bránu. Ve 37. minutě už se Sassuolo gólu dočkalo, Laurienté obdržel přesnou přihrávku a tváří v tvář brankáři zakončil rychlý výpad hostů. Druhý zásah přidal sedm minut nato Bajrami, který využil kiks domácího obránce a po přihrávce Pinamontiho neměl problém skórovat do prázdné klece.

Zkraje druhé půle dostala Granata možnost zahrávat pokutový kop, zkušený Candreva se z penaltového puntíku nemýlil a střelou k levé tyči vstřelil kontaktní branku. O chvíli později mohl Neroverdi vrátit dvougólové vedení Laurienté, nadvakrát ale v koncovce neuspěl. Další neproměněné šance Grégoira Defrela a Laurientého nakonec hosty mohly mrzet, v nastaveném čase se totiž trefil Maggiore.

Zápas trápících se celků tak skončil smírně. Další duel Salernitanu čeká 12. dubna proti Laziu, Sassuolo o den později vyzve AC Milán.