EL a EKL UEFA 2023/2024

Navrátilec Cais triumfoval na úvodní Valašské rally, Kopecký na něj ztratil pět sekund

Domácí sezonu v automobilových soutěžích odstartovala víkendová 42. Valašská rally. Na trati se představila téměř kompletní česká špička, prvenství slavili Erik Cais s Igorem Bacigálem.

Valašskou rally vyhrál Cais před Kopeckým

První ostrou prověrku na prahu letošní sezony absolvovali i loňští mistři republiky Jan Kopecký s Janem Hlouškem. Vyhráli tři ze šesti rychlostních zkoušek, což jim ale stačilo pouze na druhou příčku.

Na třetím místě byli klasifikováni loňští vicemistři Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou. Na druhou posádku si na sedmdesáti kilometrech rychlostních zkoušek připsali jednosekundovou ztrátu.

Navrátilec na domácí tratě Erik Cais sbíral loni zkušenosti na tratích mistrovství světa a mistrovství Evropy. Ty společně se slovenským navigátorem Bacigálem přetavil ve vítězství ve Valašské rally.

"Máme z toho obrovskou radost. Byla tu celá domácí špička, takže je to pro nás vzpruha na začátek sezony," uvedl Cais.

Valašská rally, úvodní závod rallyesprint série:

1. Cais, Bacigál 37:55,6, 2. Kopecký, Hloušek -5,3, 3. Stříteský, Hovorka -6,4, 4. Březík, Krajča (všichni Škoda Fabia RS Rally2) -40,9, 5. L. Kotarba, T. Kotarba (Pol./Citroën C3 Rally2) -46,4, 6. Jirásek, Machů (Škoda Fabia R5) -1:37,1.