Třinec - Sparta 4:1. Oceláři žijí! Zachránil je probuzený střelec Daňo

35
Video se připravuje ...
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka

Ocelářská dynastie ještě nekončí. Třinečtí hokejisté ve čtvrtém semifinále play off Tipsport extraligy vyhráli 4:1 nad Spartou a za stavu 1:3 na zápasy se v souboji o finále vracejí do Prahy. K vítězství úřadujícím mistrů, za které mohl opět nastoupit útočník Daniel Voženílek, byla klíčová první třetina. Slezané nejprve ubránili dvojnásobnou přesilovku Pražanů, následně otevřeli skóre ve své početní výhodě a brzy i zvýšili vedení. O oba góly se postaral prvními trefami v sérii probuzený slovenský střelec Marko Daňo. K postupu do bitvy o Masarykův pohár mají ale pořád blíž sparťané, kteří mohou stvrdit postup v úterý na hřišti v O2 areně.

Do sestavy Třince se vrátil po jednozápasovém disciplinárním trestu útočník Daniel Voženílek a kouč Zdeněk Moták pozměnil složení všech čtyř útočných formací. Sparta v úvodu po faulech Draveckého i Čacha shodně za seknutí do soupeřovy hokejky měla možnost dlouhé přesilové hry včetně 84 sekund v pěti proti třem, ale Kacetl odolal. Nebezpečně pálil především Kempný.

V čase 6:57 se při trestu Kempného radovali z vedení Oceláři. Za Kováře dorazil puk Daňo v době, kdy po přistrčení Moravčíka spadl do brankoviště Voženílek a byl nohama v kontaktu se sparťanským gólmanem. Pražané si vzali trenérskou výzvu, ale sudí Jeřábek a Květoň po kontrole u videa branku uznali.

Následovalo vyloučení hostů, v kterém se ubránili. Ve 13. minutě se dostal do úniku Hudáček, ale puk mu utekl. Za tři minuty už domácí vedli o dvě branky. Daňo se uvolnil šikovně v pravém kruhu a přes stínícího Voženílka překonal Kováře mezi betony.

V úvodu druhé části si Kacetl poradil s tečí David Vitoucha i s následnou dorážkou. Na druhé straně minul po Helewkově přihrávce kanonýr Růžička, který neskóroval už v 15. utkání za sebou. Ve 29. minutě Sparta snížila, když se od modré čáry trefil přes stínícího Hrabíka obránce Krejčík, který rozhodl sobotní duel v prodloužení.

V 34. minutě nepřekonal Kacetla z dorážky Sobotka a vzápětí ani dalším pokusem Krejčík. Na druhé straně si Kovář poradil s Voženílkovou tečí a k zakončení se dostal Růžička, jenž nezamířil přesně. Při střele z levého kruhu měl možnost dovršit hattrick Daňo, ale sparťanský gólman zasáhl lapačkou.

Na startu třetí třetiny v přečíslení po Čachově přihrávce sice Nestrašil bekhendem propasíroval puk za Kováře, ale z brankoviště jej odvezl Sobotka. Po brejku zahrozil i Daňo. Ve 46. minutě byl blízko vyrovnání kapitán Sparty Řepík, který trefil levou tyč.

V čase 48:54 při přesilové hře za špatné střídání Sparty pojistil vedení z dorážky Nestrašil, který se prosadil po Marinčinově střele. Oceláři 121 sekund před koncem při power play do prázdné branky zpečetil výsledek zásluhou Vrány, jemuž přihrál Řepíkem faulovaný Hrehorčák. Řepík dostal trest na pět minut a do konce utkání. Na ledě se ještě strhly bitky Daňa s Chlapíkem a Kundrátka s Kempným.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (Třinec): „Z naší strany byla první třetina po ubránění oslabení tři na pět výborná, vedli jsme 2:0. Druhá třetina dobrá, ale trošičku ustrašená. Třetí třetina kvalitně odehraná. Musím poděkovat chlapcům za bojovný, odvážný výkon.“

Pavel Gross (Sparta Praha): „Gratuluji Třineckým k vítězství. Viděli jsme zajímavý zápas. Nevyšla nám první třetina, tam se to lámalo. Ve druhé jsme byli lepší a mohli jsme něco přidat, ale nepřidali a výsledek je takový, jaký je. V úterý jedeme dál.“

Domácí: 06:57. Daňo, 15:07. Daňo, 48:54. Nestrašil, 57:59. Vrána

Hosté: 28:30. Krejčík

Domácí: Kacetl (Švančara) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Šenkeřík, Polášek – Hrehorčák, Čacho, Nestrašil – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – M. Růžička (A), Helewka, Voženílek – Dravecký (A), Vrána (C), M. Roman.

Hosté: J. Kovář (Kořenář) – Mozík, Kempný (A), Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík – Řepík (C), Sobotka (A), Forman – Chlapík, Horák, D. Vitouch – Konečný, Lajunen, Buchtele – P. Kousal, O. Najman, Hrabík.