22
Video se připravuje ...
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka

Obránce Michal Kempný ze Sparty nedostal od disciplinární komise hokejové extraligy dodatečný trest za faul na Patrika Hrehorčáka v sobotním semifinále a může nastoupit do dnešního čtvrtého duelu opět v Třinci, v němž budou Pražané útočit na postup do finále. Komise řešila i podnět na zákrok pardubického útočníka Richarda Pánika z pátečního čtvrtého semifinále v Litvínově na Jindřicha Abdula a řízení také zastavila. Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) o tom informovala v tiskové zprávě.

Kempný ve 21. minutě vrazil ve středním pásmu Hrehorčáka na mantinel. Sudí Jan Hribik a Luděk Pilný si situaci prohlédli na videu a vyloučili Kempného na pět minut a do konce utkání za vražení na hrazení. Sparta v dlouhém oslabení inkasovala branku na 1:1, ale nakonec vyhrála 3:2 v prodloužení a v sérii vede 3:0.

„Naražení na mantinel proběhlo zezadu, ale podle dostupných záběrů byl zákrok v počáteční fázi vedený z boku a v okamžiku jeho provedení se faulovaný hráč otočil zády. Sám se vystavil do zranitelné pozice, přičemž již nebylo možné zákroku ze stany Kempného zabránit. Trestání spadalo do kompetence rozhodčích příslušného duelu,“ uvedla ve svém rozhodnutí disciplinární komise.

Pánik v 30. minutě zasáhl Abdula ramenem do hlavy a sudí Robin Šír s Jiřím Ondráčkem mu udělili po revizi u videa trest na dvě minuty za zásah do oblasti hlavy a krku. Dynamo krátce po skončení oslabení díky brankám Lukáše Sedláka a Patrika Poulíčka získalo náskok 5:3, sám Pánik v 51. minutě zařídil tříbrankové vedení a po výhře 6:5 slavily Pardubice postup.

„Šlo o zákrok, který byl veden čelně bez zvýšení těžiště, v nízké rychlosti a po celou dobu s nízkou intenzitou, takže jeho trestání spadalo do kompetence rozhodčích příslušného duelu,“ vysvětlila své rozhodnutí disciplinárka.